Hayat Mecmuası Sıralı Liste

Hayat Mecmuası Sıralı Liste

Hayat Mecmuası

Like Tree201Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23.Kasım.2015, 23:31   #11
Yönetici

Baltimora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 219257
•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Alıntı: murtaza5´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
FEDA OLSUN! HELAL OLSUN!.. Arşivimdeki tüm Hayat mecmualarını karargaha yolluyorum zira yoğun işlerimden dolayı tarayamıyorum. Sizlerden taranarak yayınlanmasını rica ediyorum.

1957 yılı 13 ve 38 arası;

1959 yılı 01-52 tam takım;

1960 yılı 01-52 tam takım;

1961 yılı 01-52 tam takım;

1962 yılı 01-52 tam takım;

1963 yılı 27 ve 52 arası;

1964 yılı 01 ve 26 arası..

Murtaza ağabey, bu takdire şayan desteğiniz için; bir nostaljisever olarak sizlere teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Umarım ilerleyen dönemlerde sizler gibi; 70ler ve de 80'lere ait dergileri paylaşan üyelerimiz de olur.. Özellikle de 80leri...

Sevgi ve saygılarımla..

Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 23.Kasım.2015, 23:37   #12
Yönetici

gandor08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1244467
•Rep Seviyesi :
gandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond reputegandor08 has a reputation beyond repute
Taktın sen bu 80 lereye hadi hayırlısı, kardeşim.
Alt 24.Kasım.2015, 01:30   #13
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Baltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond reputeBaltimora has a reputation beyond repute
Alıntı: gandor08´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Taktın sen bu 80 lereye hadi hayırlısı, kardeşim.

Abim yaşım icabı o yılları hatırlayabiliyorum. 60'ları yaşayamadığımdan olsa gerek beni pek cezbetmiyor. 70'lere gelince ise daha çok ikinci yarısına ilgi duyuyorum. Onun sebebi de gene yaşımla ilgili olmalı. Ne zaman o yıllarla ilgili bir şeylere rastlasam bana hep eskilerde yaşanan sayısız acı-tatlı anıları hatırlatıyor. Yoksa körükörüne her şeyiyle 80leri mükemmel bulan bir nostalji yobazı değilim. Zira her dönemin kendine göre bir güzelliği olduğunu düşünürüm.

Konu Baltimora tarafından (24.Kasım.2015 Saat 21:13 ) değiştirilmiştir.
Baltimora isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Kasım.2015, 09:18   #14
Yönetici

serifengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 166601
•Rep Seviyesi :
serifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond reputeserifengin has a reputation beyond repute
İşimiz gücümüz yoktu herhalde çocuk iken okurduk

Rahmetli annem aldırırdı ama evde ki herkes okurdu?

Hatta okuma yazması olmayan babaannem bile oku bakayım şurda ne yazıyor diye başımıza dikilirdi.
Teşekkürler Scanfan, teşekkürler Murteza5 sevgili dostlar.

Hαdi simit sαtαnı αnlαdım,
kestαne sαtαnı dα.
Peki yα dost sαtαn,
O dα mı ekmek pαrαsı ?
serifengin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Kasım.2015, 19:14   #15
Yönetici

nisan yagmuru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1105823
•Rep Seviyesi :
nisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond reputenisan yagmuru has a reputation beyond repute
FEDA OLSUN! HELAL OLSUN!.. Arşivimdeki tüm Hayat mecmualarını karargaha yolluyorum zira yoğun işlerimden dolayı tarayamıyorum. Sizlerden taranarak yayınlanmasını rica ediyorum.

Yanılmıyorsam bir zamanlar haftalık olarak çıkan ve de çok sevilen bir mecmuaydı. Bu değerli mecmuaları diyarımıza kazandıracağınız için gönülden teşekkürlerimi sunuyorum değerli dostum...
nisan yagmuru isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 24.Kasım.2015, 19:26   #16
Çeviri Balonlama
Yönetici

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 748251
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute

Abi ne diyeyim bilemedim.
Çok kıymetli dergiler bunlar.
Büyük gönüllü bir dostun yapacağı bir iş.
Şimdiden teşekkürler.

The_DarknesS isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 20.Şubat.2017, 23:24   #17
Kıdemli Üye

aykut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5010
•Rep Seviyesi :
aykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond reputeaykut has a reputation beyond repute
bu mecmulari bu diyarin insanlarina sunan herkese sonsuz saygilar,sagolun varolun.
murtaza5 ve scanfan bunu beğendi.
aykut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 21.Şubat.2017, 00:04   #18
Onursal Üye

orgunvaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 15022
•Rep Seviyesi :
orgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond reputeorgunvaran has a reputation beyond repute
Yok daha neler..
murtaza5 bunu beğendi.
orgunvaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 06.Nisan.2017, 23:22   #19
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Az önce forum takvimimizi incelerken gözüme çarptı, HAYAT dergisinin ilk sayısı 1956 yılında bugün yayınlanmış. (6 Nisan 1956)
scanfan bunu beğendi.

Alt 07.Nisan.2017, 08:34   #20
Yönetici

scanfan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1622367
•Rep Seviyesi :
scanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond reputescanfan has a reputation beyond repute
Alıntı: Baltimora´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Az önce forum takvimimizi incelerken gözüme çarptı, HAYAT dergisinin ilk sayısı 1956 yılında bugün yayınlanmış. (6 Nisan 1956)

Aslında bu birinci sayıdan bir ay önce, yani Mart 1956'da Hayat bir "pilot sayı" yayımlamıştı. Üzerinde sayı numarası ve tarih yoktu (kapak içinde Mart-1956 ibaresi var), ama bu pilot sayıya Sayı:0 denebilir. Sayfa düzeninden boyutuna, kapak tasarımından içeriğine kadar Hayat mecmuasının herhangi bir sayısından farkı olmayan bu tanıtım sayısı 16 sayfaydı. Derginin kapağında "Elizabeth Taylor"un bir fotoğrafı yer alıyordu.

Konu scanfan tarafından (07.Nisan.2017 Saat 08:37 ) değiştirilmiştir.
scanfan isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Etiket
haftalık dergiler, hayat mecmuası, magazin, sıralı listeler

Seçenekler
Stil