Julia- Sayı 254 Aylık Kasım 2019 / Venedik'in Gizemi

Pertev

Çeviri & Balonlama
1 Ara 2017
524
6,385
53534387699_8cc0dff726_z.jpg

İtalya'ya Ettore ile birlikte tatil yapmak için
seyahat eden Julia, internetten tanıştığı ve kendisine tutkuyla âşık olduğu
bir adamla yüz yüze görüşmek üzere Venedik'e giden yaşlı bir kadınla tanışır.
Ancak gizemli bir şekilde ortadan kaybolan kadının izini Casanova'nın
geçtiği yollardan giderek takip etmek mecburiyetinde kalır.

iyi okumalar...

Son düzenleme:

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,640
Teşekkürler Pertev, Julia'yı çok özlemiştik. . . . Az önce okuyup bitirdim. Venediği öyle güzel çizip anlatmış ki , bende onlarla birlikte Venedik turu yaptım. Bu güzelliğe ulaşmamıza aracı olduğun için tekrar teşekkürler arkadaşımız Pertev.

Son düzenleme:

Zeljko

Yeni Üye
12 Ara 2023
43
308
Belki Ken Parker'in ruhunu taşıdığı için belki Berardi hayrani olduğum için "Julia" paylaşımlarınız nezdimde paha biçilemez.Haddimi aşarak keşke daha çok Julia paylaşsanız demeyeceğim ama bunun hayali bile beni mutlu ediyor ki gerçek olsa nasıl hissederim bilemiyorum.Her halükarda size minnettarim...

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,158
6,838
Değerli @Zeljko 'nun görüşlerine tamamen katılıyorum. İtalya'da özel sayılar hariç 305. macera geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Bizde ise Mylos Kitap en son 86. macerayı yayımladı. @Pertev üstadın çevirdiklerini de eklersek, tüm Julia külliyatının üçte birinden daha azının dilimize kazandırılmış olduğu görülüyor. Anladığım kadarıyla ülkemizde çok fazla tanınmadığı için yeterli satış sayısına ulaşamıyor, o nedenle yayıncılar da pek ilgi göstermiyor. Ben de çok geç keşfettim. İlk yayımlandığı yıllarda Aksoy Yayıncılığın çıkardığı Julia'ları kitapçılarda görür ama merak edip de elime dahi almazdım. Yıllar sonra tesadüfen bir macerasını okuyunca resmen müptelası oldum. Harikulade senaryosu, başarılı çizimleri ve esprili diyaloglarıyla mükemmel bir fumetto. Ne de olsa Berardi gibi bir ustanın imzasını taşıyor. Keşke daha çok yayımlansa / paylaşılabilse...
Değerli @Pertev üstadım, her zamanki mükemmel çeviriniz ve titiz düzenlemenizle bizlerle buluşturduğunuz bu harika Julia macerası için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Elleriniz dert görmesin...

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
998
5,904
Usta sanatçı Giancarlo Berardi , bir söyleşisinde şöyle diyordu ;

'' 1990'ların ortalarında "Ken Parker" serisinin satışları tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştı. Her defasında Sergio Bonelli bana ekonomik kaybın boyutlarını anlattı ve kendisine yeni bir şey sunmamı istedi. Türe olan tutkumdan ve bunun sonucunda ortaya çıkan "Polisiye romanı Sosyolojisi" konulu yüksek lisans tezimden ilham alarak, ana karakteri çağımızın gerçek kahramanı ve kadın olan bir noir dizisi düşündüm.
Projeyi Sergio Bonelli'ye sundum , o da bir saat konuştuktan sonra , bana şöyle dedi : Çok az anladım. Ama , sana güveniyorum, devam et ! Julia böyle doğdu ''

Yukarıda mesajları görülen dostlar gibi ben de , uzun zamandır beklediğim yeni bir Julia macerasını , emekleriniz sonucu görmekten çok mutluyum Sn. @Pertev , teşekkür ederim . Umarım diğer Julia maceralarını okumak için bu kadar beklemeyiz.

Son düzenleme:

rcihan71

Aktif Üye
24 Eyl 2009
354
710
53534387699_8cc0dff726_z.jpg

İtalya'ya Ettore ile birlikte tatil yapmak için
seyahat eden Julia, internetten tanıştığı ve kendisine tutkuyla aşık olan
bir adamla yüz yüze görüşmek üzere Venedik'e giden yaşlı bir kadınla tanışır.
Ancak gizemli bir şekilde ortadan kaybolan kadının izini Casanova'nın
geçtiği yollardan giderek takip etmek mecburiyetinde kalır.

iyi okumalar...

Özlemişiz çok.Teşekkürler üstadım