Zembla Türkiyede Yayınlanmamış Maceralar Listesi (çeviri)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Listedeki maceraların hepsinin çeviri ve balonlamasını hedefledigimiz sürede ,henüz bitiremedik (ConanTheCivilized dostumla birlikte) ama yavaş yavaş paylaşmaya başlayalım dedik ne zaman biterse artık :)
ve listesiyle başladık ;

zembla.jpg

Kiwi Zembla(ilk macera) -- Ormanın Kanunu
Zembla 012-- Son Umut
Zembla 014-- Saklı Kentin Savaşçıları
Zembla 016-- Yağmacılar
Zembla 022-- Lanetliler Alayı
Zembla 024-- Eski Dost
Zembla 052-- Umutsuzların Kargosu
Zembla 054-- Üçbin Yıllk Hikaye
Zembla 055-- Elly Corbett'in Sırrı
Zembla 065-- Pamore Kalesi
Zembla 066-- Ölüm Birliği
Zembla 067-- Yankar,Kötü Ruh
Zembla 082-- Kızıl Çiçek
Zembla 190-- Gelada'ların Gizemi
Zembla 192-- Kassar'ların Hazinesi
Zembla 232-- Şomboların İsyanı
Zembla 250-- Büyülü Dağ
Zembla 260--İmparatorun Sırrı
Zembla 271-- Hyr Krallığı
Zembla 273 -- Trene Saldırı
Zembla 276-- Ölüm Vadisi
S.Zembla - 057 -Ölüm Mangası

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,946
denize sıfır
Sevgili dostum, balonlama işini mükemmel olarak yapalım ki sonra bir başkası tekrar yapmak zorunda kalmasın.:)
Seni önce karakuşak yapmalıyız.
Her türlü yardıma hazırız.
Balonlamaya başlamadan bir sayfa yap gönder, ben sizi yönlendireyim.
Para istemem, bir tosta kanarım.:)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Hatta ben size kumru filan bile ısmarlarım...
Yanında kola da benden...
Siz var ya siz...
Harika adamlarsınız...
Valla!..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Ne cici şeyler onlar sevesim geldi.İlhan kardeş ve ConanTheCivilized kardeşim türk çizgiroman tarihine geçersiniz.Bu seri bittiğinde ki acele etmeyin tadını çıkaralım.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Sevgili dostum, balonlama işini mükemmel olarak yapalım ki sonra bir başkası tekrar yapmak zorunda kalmasın.:)
Seni önce karakuşak yapmalıyız.
Her türlü yardıma hazırız.
Balonlamaya başlamadan bir sayfa yap gönder, ben sizi yönlendireyim.
Para istemem, bir tosta kanarım.:)

Dostum, 7 sayının balonlamasını tamamladım ne yazık ki; son yaptıgımdan örnek gönderecektim zaten; hatta senin tavsiye ettigin programa da biraz baktım (eşekten inip ferrariye binmiş gibi oldum, ben telli araba kullanıyormuşum hahahaha);
bu arada o kadar kumru borcun var onlardan düşeriz :4:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Çok teşekkürler bu eserlerinde çıktısını alıp arşivlerim büyük ihtimalle elim bir değsin monitörden okursam kıyamam.Beş duyunun tatmini önemli yıllar sonra Zembla ne demek biliyormusunuz ? İlk kez okunacak bir çok macerasını okuduğumuz Zembla.Siz varya siz çok şey borçluyum elinize sağlık.Şimdiden.

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
905
İstanbul
Merhaba,

internetten Türkiye'de yayınlanmamış iki Zembla macerası daha buldum. Fransızcam olmadığı için çeviremiyorum. Aşağıda linkleri veriyorum. Sevabına çeviren, balonlayan olursa çok makbule geçer.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Merhaba,

internetten Türkiye'de yayınlanmamış iki Zembla macerası daha buldum. Fransızcam olmadığı için çeviremiyorum. Aşağıda linkleri veriyorum. Sevabına çeviren, balonlayan olursa çok makbule geçer.

Dostum büyüksün katkıların tartışılmaz , hemen indirip inceliyorum ve ConanTheCıvılızed dostuma yalvarmaya başlıyorum( bildiginiz üzere diger tüm zemblaları o çevirmişti) yaz olmasa da kışa illaki :Ğ

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Merhaba,

Aslında önce tüm Zembla'ların orijinal dilinde sırası ile paylaşsak daha iyi olur sanırım.
Teşekkürler bu araştırma için.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
İlkhan bey Conan The Civilized ile birlikte ne kadar emek harcamışsınız üstadım.
Tekrar teşekkür ederim.

can amca

Onursal Üye
19 Haz 2016
115
905
İstanbul
Arkadaşlar, merhaba,

Umarım herkes sağ ve esendir.

Uzun zamandır bir faaliyet olmayan bu başlıkla ilgili şöyle bir durum var. Aradan geçen 3-4 yıl içinde elimde 40'a yakın TR'de yayınlanmamış Fransızca orijinal Zembla macerası birikti. Bunları paylaşsam tercümesini yapıp siteye yükleyebilecek biri var mıdır aramızda?