Zembla Türkiyede Yayınlanmamış Maceralar-012 -Son Umut(Ç&B)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Bana göre en önemli Zembla maceralarından biri ama Türkiyede yayınlanmadıgı gibi, fransızlar bile kapagında dolgu maceralarından biri olan Mac 'in resmini kullanmışlar ve böylece maceraya iki ülkede gereken degeri vermemiş,
Neden mi önemli?çünkü bu macera da kartal ikarus, yaban kedisi satanas ve en önemlisi Avustralya da bulunan bir hayvan olmasına ragmen afrikada ne işi oldugunu bilmedigimiz(en azından benim bu macerayı okuyana kadar aklıma gelmeyen) kanguru zıpzıpın( orjinal adı petoulet) nasıl kahramanlarımıza katıldıgını ve isimlerini nereden aldıklarının öyküsünü içermektedir.
ilk dönem yaptıgım balonlamalardan da olsa macera konusundan dolayı kurtarıyor, keyifli bir pazar geçirmeniz dileğiyle;

Zembla_12_-_000c.jpg

Zembla_12_-_001.png

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Benim de çok merak ettiğim bir mesele idi Afrikalı kanguru meselesi.
Bakalım nasıl açıklama getirmişler.
Teşekkürler üstadım. Ellerinize sağlık.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,647
Kasımpaşa
Sevgili ilkhantok, Türkiye'de yapılmamış olanı başarmak üzeresin.
Eğer bir eksiklik yoksa 4 kitap ya da 4 macera sonra Türk okuru Zembla külliyatının tamamını okumuş olacak...
Yine bir ilki başaracak olan sana ve çevirmen dostumuz ConanTheCivilized'e çok minnettarım.
Teşekkürlerimle...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Bu macera ile birlikte Zembla'nın dostları hakkındaki bilinmezler de açığa çıkıyor.
Bence harika bir paylaşım...
Emekleriniz için gönülden teşekkür ediyorum.
Selamlar ve saygılar...

52308R.gif

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Honk!:)
Hayvanların ekibe katılmasına bayıldım, ama adamın bir matara suyla ayağa kalkması müthiş bir senaryo olmuş.:)
Tebrik ederim arkadaşlar, sayenizde bilinmeyenler bir miktar daha azalmış oldu.
Tostları dilediğiniz zaman tahsil edebilirsiniz.:)

sülük

Kıdemli Üye
2 Haz 2016
138
246
açıklamayı okuyunca, kafamda çocukluğumdan kalma soruya cevap bulabileceğim muhteşem bir eser diye heyacanlandırdı beni..emeğin için binlerce teşekkür,iyiki varsın.