Paşa ve ben

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,340

Hayvanları seviyorsunuz, siz iyi yürekli bir insansınız sayın "Hones". Umarım ülkemizde sizin gibi insanların sayısı artar (geçen gün TV haberlerinde, aç kalıp kente inmiş bir yaban domuzu yavrusuna yapılan muameleyi (linç demek daha doğru olacak) kaygıyla izlemiştim. Sadece o haberin üzerine tez yazılabilir herhalde. "Mahatma Gandhi" bir tarihte şöyle demiş: "Bir milletin büyüklüğü, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir"

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
752
1,589
Gotham

Hayvanları seviyorsunuz, siz iyi yürekli bir insansınız sayın "Hones". Umarım ülkemizde sizin gibi insanların sayısı artar (geçen gün TV haberlerinde, aç kalıp kente inmiş bir yaban domuzu yavrusuna yapılan muameleyi (linç demek daha doğru olacak) kaygıyla izlemiştim. Sadece o haberin üzerine tez yazılabilir herhalde. "Mahatma Gandhi" bir tarihte şöyle demiş: "Bir milletin büyüklüğü, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir"

Ben de o haberi görünce çok üzülmüş ve öfkelenmiştim. Hayvancağız ne olduğunu bilmeyerek açlıktan kente inmiş. İnsanlar sanki ölümcül bir yaratıkmış gibi ''Bitirelim işini'' ''Gördüğünüz anda vurun'' ''Taş atın taş'' gibi söylemlerde bulunmuşlar , 20-30 kişi peşinde koşturmuşlardı. Gerçekten huzursuz edici görüntülerdi. Hayvanları seversek onlar da bizi sever. Özellikle köpekler yapılan iyiliği hiç unutmuyor ve sahibine bağlı kalıyormuş.

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
718
Hayvanlar Allah'ın bize emaneti olan canlılardır. Bize zararlı gibi görünenlerin bile bugün bilemeyeceğimiz bir yararı olduğuna inanıyorum. Çünkü Allah nedensiz yaratmaz. O halde bize düşen, Koca Yunus Emre'nin dile getirdiği gibi : "Yaradılanı severim, Yaradandan ötürü..." Bu Dünya sadece bizim değil, dünyada bizim olduğu kadar onların da yaşamaya hakkı var.