Özgürlüğü Yaratmak Nietzsche - Onfray - Le Roy

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,680
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

pam

Aktif Üye
27 Kas 2009
190
732
Nietzsche'nın şiirsel biyografisi. Hayatinin çok bilinen köşe başı olayları resmedilmiş.
Özellikle felsefesinde Yahudi karşıtlığınin olmadığı, hitler'e açılan kapıların faşist kiz kardeşinin yalanlarının eseri olduğu vurgulanıyor.

Flu sayfa ve okunamayan balonlar oldukça çok. Daha temiz bir taraması olsa keyifli olur.
Paylaşım için teşekürler üstad.

Son düzenleme:

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,005
5,956
Çizgi roman arşivi konusunda giderek daha çok zenginleşen diyarımızda , '' kurgu '' çizgi romanların yanısıra '' kurgu olmayan '' çizgi romanların sayısı da her geçen gün artıyor. Özellikle çok ilgimi çeken biyografik çizgi romanları okurken , yararlı bilgiler edinme şansını da yakaladığımı düşünürüm. Ancak , zaman zaman günlük yaşam keşmekeşi , birbiri ardına sunulan kitapları bazen izleyememe gibi nedenlerle kaçırdığım kitaplar da olmuyor değil. Son zamanlarda bu tür, ulaşamadığım kitapların çoğuna Sn. @pam sayesinde ulaştığımı görüyorum.
Sn. @gandor08 'in geçmiş tarihli olarak sunduğu kitap , benim için de bir hayli önemli.

Bu paylaşım nedeniyle gecikmiş de olsa Sn. @gandor08 'e emekleri ve güzel kitap seçimi nedeniyle , iyi bir kitap kurdu olduğunu sandığım diyar dostlarımızdan Sn. @pam 'e de bu kitaptan haberdar olmamı sağladığı için teşekkürlerimi sunuyorum.

Not: Bu mesajımın ilk halinde , yanlışlıkla Sn. @murtaza5 'i paylaşım sahibi olarak yazmıştım !
Her iki üstadımızı da bu sayede anmış oldum. Hatırlatma uyarısı için , Sn. @direnc11 'e teşekkür ediyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kemalettin

Onursal Üye
13 Eyl 2011
522
2,683
Felsefe ve çizgi roman birbirine çok yakışıyor.
Keşke baskısı biten (felsefi çizgi roman) Logicomix'i de bir şekilde okuma fırsatımız olsa.
Ben de bahsettiğiniz için merak ettim, libgen den hemen indirdim. Teşekkür ediyorum sn @Nitr0
Nietzsche'nın şiirsel biyografisi. Hayatinin çok bilinen köşe başı olayları resmedilmiş.
Özellikle felsefesinde Yahudi karşılığınin olmadığı, hitler'e açılan kapıların faşist kiz kardeşinin yalanlarının eseri olduğu vurgulanıyor.
Kız kardeşi ve kızkardeşinin Nazi subayı kocası, Hitler'in Nietzsche den
kopyaladığı siyasal programı gibi çok ilginç bir öyküsü var.
Çizgi roman arşivi konusunda giderek daha çok zenginleşen diyarımızda , '' kurgu '' çizgi romanların yanısıra '' kurgu olmayan '' çizgi romanların sayısı da her geçen gün artıyor.
Ben de bu dile getirdiğiniz gelişmeden son derece memnunum sn @eankara