MİSTER NO - RENKLİ 133

kerimabi

Yeni Üye
23 Haz 2022
37
108
Sayın isovich yüklediğiniz mister no'ların 140'a kadar olanlarını sayın balkan yüklemiş. Sizin yüklemelerinizin 141-153 arası olanları ilk defa veriliyor. Paylaşımlarınız bir boşluğu dolduruyor ancak verdiğiniz linklerden indirilmiyor. SLOW SPEED DOWNLOAD'a basınca, robot olmadığınızı gösterin diyor. Sonra karşımıza örneğin yangın musluklarının olduğu kareleri işaretleyin diyor, işaretliyoruz yeni kareler çıkıyor, yeni bulmacalar geliyor ve kitapları indirmek mümkün olmuyor. Sonuç itibarıyla, keşke bu linklerin en azından 141 ve sonrasını kolayca indirilebilen mediafire veya google drive gibi bir depolama alanına yükleseniz de kolayca indirebilsek. Ya da kolay bir yolu var ama ben beceremedim bu işi.

ISOVICH

Yeni Üye
1 Ara 2023
9
24
Na @kerimabi @altan @balkan
Balkan je rekao da ga pošalje u Altanu. Poslao sam poruku Altanu. Nije bilo odgovora. Ne znam ko je zainteresovan. Postoji dozvola za fajl svaka 2 sata. 3 sata za preuzimanje fajla. 5 fajlova 15 sati.
Balkan, Altana gönder dedi. Ben Altana mesaj attım. Cevap gelmedi. Ben kim ilgileniyor bilmiyor. 2 saatte bir dosya izin var. Bir dosya indirmek 3 saat. 5 dosya 15 saat.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,158
6,840
Balkan je rekao da ga pošalje u Altanu. Poslao sam poruku Altanu. Nije bilo odgovora. Ne znam ko je zainteresovan. Postoji dozvola za fajl svaka 2 sata. 3 sata za preuzimanje fajla. 5 fajlova 15 sati.
Balkan, Altana gönder dedi. Ben Altana mesaj attım. Cevap gelmedi. Ben kim ilgileniyor bilmiyor. 2 saatte bir dosya izin var. Bir dosya indirmek 3 saat. 5 dosya 15 saat.
Vi mora da ste čuveni ISOVIĆ, prijatelj o kome naš "balkan" gospodar s vremena na vreme priča! Prije svega, dobrodošli na naše forume. Da li je moguće uploadati datoteke na web stranice kao što su mediafire.com ili mega.nz? Sa ovih stranica možemo preuzeti brže.

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,987
106,113
sayın isovich bana hiçbir mesajınız gelmedi.

ISOVICH

Yeni Üye
1 Ara 2023
9
24
Gospodin @Calligrapher

Da, ja sam Balkanov prijatelj i kada je Balkan otišao u Ameriku, meni je ostavio svoju arhivu.

Prvo, dozvolite mi da razjasnim pitanje o Altanu.

Balkan mi je rekao da je Altan preveo gospodina Nosa na turski i objavio, da će biti veoma zauzet, i zamolio me da mu pošaljem italijanske fajlove preko Direktne poruke da pomognem.

Nisam imao direktnu poruku. Dok sam razmišljao kako da ga pošaljem, našao sam način i poslao ga. To znači da su ovi fajlovi ili otišli nekom drugom ili nikome nisu stigli.

Drago mi je da tako dobro poznajete hrvatski jezik u pisanoj formi.

Znam neke riječi na turskom, ali kada je u pitanju pisanje, moram koristiti Google prevodilac.

Trenutno radim. Moj posao je onaj koji zahteva intenzivnu pažnju. Ja sam porodičan čovjek, imam ženu, djecu i rodbinu o kojima treba da brinem.

Kao što ste rekli, moram potrošiti oko 45 sati da ponovo konvertujem tih 15 fajlova u mediafire.

Međutim, veza je na forumu sa hiljadama članova. Ako bilo koji član konvertuje jedan od svojih fajlova u mediafire, on će dati samo nekoliko minuta svog života. Ne mogu da razumem zašto bi oni koji se suzdržavaju od ovoga želeli da druga osoba potroši 45 sati svog života na ovo.

Turci su od pomoći. Turci dijele ljude. Pomoć Turske nama u građanskom ratu i njene istorijske veze nikada neće biti zaboravljene.

Međutim, bio sam jako iznenađen što ga niko nije preuzeo sa priloženog linka i podijelio.

Svi žele ribu bez kostiju. Želi da dobije određene stvari odmah, bez ikakvog napora.

Izbjegavaju pružanje pomoći Altanu i onima koji prevode i dijele ova djela poput Altana.

Ovo je nepoštovanje prema naporima Altana i saradnika kao što je Altan, i predstavlja krađu rada i vremena.

Tražiti od nekog drugog da provede 45 sati svog života umjesto 15 minuta svog života je krađa rada i vremena.

Neću ništa objavljivati na forumu. Neću to pretvoriti u Mediafire. Želio bih da mi se članstvo ukine.

U međuvremenu, sa ovom ljutnjom, obrisao sam čitavu arhivu Balkana kako bi se hard diskovi što bolje iskoristili.

Molimo prevedite ovu poruku na turski i proslijedite je relevantnim osobama.

altan

Yönetici
23 Eyl 2011
2,987
106,113
size özel bir mesaj yolladım sayın isovich.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,158
6,840
Değerli dostlar,
ISOVICH, değerli @balkan üstadımızın arkadaşıymış (ki zaman zaman kendisinden bahsederdi, kendinde olmayan bir dosya istediğimizde arkadaşımdan isteyeceğim diye...). @balkan ABD'ye giderken tüm arşivini ISOVICH'e vermiş ve değerli @altan üstada göndermesini, çünkü onun buları türkçeye çevireceğini söylemiş. Fakat kendisi forum üzerinden özel mesaj yollayamadığı için, nasıl temin ettiyse @altan üstada mail yoluyla ulaşmaya çalışmış. Sonra da bazı dosyaların katfile.com linklerini buraya yüklemiş. Ancak kimse oradan indirmeyince ve mediafire'a yüklemesi istenince kızmış ve değerli @balkan'ın kendisine bıraktığı tüm arşivi silmiş! Yukarıda bana yazdığı cevabı çevirmemi istemiş. İsteği üzerine yukarıdaki mesajının çevirisi aşağıda veriyorum. Üzüldüm...

* * * * *
Sayın Calligrapher,
Evet, ben balkan'ın arkadaşıyım. balkan Amerika'ya giderken arşivini bana bıraktı. Öncelikle altan ile ilgili soruyu açıklığa kavuşturayım. balkan bana altan'ın Mister No'ları Türkçeye çevirdiğini ve çok meşgul olacağını bildirerek yardımcı olunması için İtalyanca dosyaları kendisine direkt mesaj yoluyla göndermemi istedi. Direkt mesaj yollayamadığım için nasıl göndereceğimi düşünürken bir yolunu buldum ve gönderdim. Fakat sanırım dosyalar ya başka birine gitti ya da hiç kimseye ulaşmadı. Boşnakçayı yazılı olarak bu kadar iyi bildiğinize sevindim. Ben bazı Türkçe kelimeleri biliyorum ama konu yazmaya gelince Google Translate kullanmak zorunda kalıyorum. Şu anda çalışıyorum. İşim yoğun dikkat gerektiren bir iş. Ayrıca bir aile babasıyım, bakmam gereken bir eşim, çocuklarım ve yakınlarım var. Söylediğiniz gibi, bu 15 dosyayı tekrar mediafire'a dönüştürmek için yaklaşık 45 saat harcamam gerekiyor. Forumunuzun binlerce üyesi var, herhangi bir üye, dosyalarından birini indirip mediafire'a koysa, hayatının sadece birkaç dakikasını verecektir. Bundan kaçınanların neden bir başkasının hayatının 45 saatini bunu yaparak geçirmesini istediklerini anlayamıyorum. Benim bildiğim Türkler yardımseverdir. Türkiye'nin iç savaşta bizlere yaptığı yardımlar ve tarihi bağları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Ancak ekteki linkten kimsenin indirip paylaşmamasına çok şaşırdım. Herkes kılçıksız balık istiyor. Bazı şeyleri hiç çaba harcamadan hemen elde etmek istiyor. Buradaki üyeler altan'a ve altan gibi bu eserleri tercüme edip paylaşanlara yardım etmekten kaçınıyorlar. Bu, altan'ın ve altan gibi paylaşım yapanların emeğine saygısızlıktır, emek ve zaman hırsızlığıdır. Kendi hayatının 15 dakikasını harcamak yerine bir başkasının hayatının 45 saatini harcamasını istemek iş ve zaman çalmak demektir. Bundan sonra bu foruma hiçbir şey yazmayacağım. Bu dosyaları da mediafire'a dönüştürmeyeceğim. Üyeliğimi iptal etmek istiyorum. Bu arada, öfkeyle hard diskleri daha iyi kullanabilmek için balkan'ın arşivinin tamamını sildim. Lütfen bu mesajı Türkçeye çevirerek ilgili kişilere iletin.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,404
66,776
Karagümrük
Değerli dostlar,
ISOVICH, değerli @balkan üstadımızın arkadaşıymış (ki zaman zaman kendisinden bahsederdi, kendinde olmayan bir dosya istediğimizde arkadaşımdan isteyeceğim diye...). @balkan ABD'ye giderken tüm arşivini ISOVICH'e vermiş ve değerli @altan üstada göndermesini, çünkü onun buları türkçeye çevireceğini söylemiş. Fakat kendisi forum üzerinden özel mesaj yollayamadığı için, nasıl temin ettiyse @altan üstada mail yoluyla ulaşmaya çalışmış. Sonra da bazı dosyaların katfile.com linklerini buraya yüklemiş. Ancak kimse oradan indirmeyince ve mediafire'a yüklemesi istenince kızmış ve değerli @balkan'ın kendisine bıraktığı tüm arşivi silmiş! Yukarıda bana yazdığı cevabı çevirmemi istemiş. İsteği üzerine yukarıdaki mesajının çevirisi aşağıda veriyorum. Üzüldüm...

* * * * *
Sayın Calligrapher,
Evet, ben balkan'ın arkadaşıyım. balkan Amerika'ya giderken arşivini bana bıraktı. Öncelikle altan ile ilgili soruyu açıklığa kavuşturayım. balkan bana altan'ın Mister No'ları Türkçeye çevirdiğini ve çok meşgul olacağını bildirerek yardımcı olunması için İtalyanca dosyaları kendisine direkt mesaj yoluyla göndermemi istedi. Direkt mesaj yollayamadığım için nasıl göndereceğimi düşünürken bir yolunu buldum ve gönderdim. Fakat sanırım dosyalar ya başka birine gitti ya da hiç kimseye ulaşmadı. Boşnakçayı yazılı olarak bu kadar iyi bildiğinize sevindim. Ben bazı Türkçe kelimeleri biliyorum ama konu yazmaya gelince Google Translate kullanmak zorunda kalıyorum. Şu anda çalışıyorum. İşim yoğun dikkat gerektiren bir iş. Ayrıca bir aile babasıyım, bakmam gereken bir eşim, çocuklarım ve yakınlarım var. Söylediğiniz gibi, bu 15 dosyayı tekrar mediafire'a dönüştürmek için yaklaşık 45 saat harcamam gerekiyor. Forumunuzun binlerce üyesi var, herhangi bir üye, dosyalarından birini indirip mediafire'a koysa, hayatının sadece birkaç dakikasını verecektir. Bundan kaçınanların neden bir başkasının hayatının 45 saatini bunu yaparak geçirmesini istediklerini anlayamıyorum. Benim bildiğim Türkler yardımseverdir. Türkiye'nin iç savaşta bizlere yaptığı yardımlar ve tarihi bağları hiçbir zaman unutulmayacaktır. Ancak ekteki linkten kimsenin indirip paylaşmamasına çok şaşırdım. Herkes kılçıksız balık istiyor. Bazı şeyleri hiç çaba harcamadan hemen elde etmek istiyor. Buradaki üyeler altan'a ve altan gibi bu eserleri tercüme edip paylaşanlara yardım etmekten kaçınıyorlar. Bu, altan'ın ve altan gibi paylaşım yapanların emeğine saygısızlıktır, emek ve zaman hırsızlığıdır. Kendi hayatının 15 dakikasını harcamak yerine bir başkasının hayatının 45 saatini harcamasını istemek iş ve zaman çalmak demektir. Bundan sonra bu foruma hiçbir şey yazmayacağım. Bu dosyaları da mediafire'a dönüştürmeyeceğim. Üyeliğimi iptal etmek istiyorum. Bu arada, öfkeyle hard diskleri daha iyi kullanabilmek için balkan'ın arşivinin tamamını sildim. Lütfen bu mesajı Türkçeye çevirerek ilgili kişilere iletin.
1 tane dosyayı bile indiremedim. İndirebilseydi tüm dostlar burada seve seve paylaşırdı. İsovich çok fazla atar yapmış. Bir dövmediği kalmış. Böyle burnumuzdan getirilecekse paylaşım yapmasa da olur. Üyeliğinin iptal edilmesini istemiş, yöneticiler inşaallah hemen iptal etsinler. Herkese haksız yere ayar vermeye çalışan böyle tiplere muhtaç değiliz. Balkan gibi çok değerli bir kardeşimizin böyle agresif bir arkadaşının olması inanılır gibi değil.

Son düzenleme:

CEMMM

Yeni Üye
12 Tem 2023
51
206
önemli olan siz üstatlarsınız.
Mister No renklendirmeleri devam ediyor. 155. sayıya kadar olanları bir arkadaşım katfileden indirip balon temizleyip yollayacak. sırasıyla siteye konacak inşallah.

1 tane dosyayı bile indiremedim. İndirebilseydi tüm dostlar burada seve seve paylaşırdı. İsovich çok fazla atar yapmış. Bir dövmediği kalmış. Böyle burnumuzdan getirilecekse paylaşım yapmasa da olur. Üyeliğinin iptal edilmesini istemiş, yöneticiler inşaallah hemen iptal etsinler. Herkese haksız yere ayar vermeye çalışan böyle tiplere muhtaç değiliz. Balkan gibi çok değerli bir kardeşimizin böyle agresif bir arkadaşının olması inanılır gibi değil.
ÖNEMLİ OLAN SİZLERSİNİZ, SİZLERİN EMEĞİ VE FEDAKARLIĞI HİÇ BİR ŞEYLE ÖDENMEZ.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,158
6,840
Söylediklerinize tamamen katılıyorum değerli @ihtiyardost üstadım. Benim asıl üzüldüğüm ise, @balkan üstadımızın kendisine emanet etmiş olduğu güzelim arşivi, bir yanlış anlama sonucu öfkeyle silmiş olması!

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,404
66,776
Karagümrük
Söylediklerinize tamamen katılıyorum değerli @ihtiyardost üstadım. Benim asıl üzüldüğüm ise, @balkan üstadımızın kendisine emanet etmiş olduğu güzelim arşivi, bir yanlış anlama sonucu öfkeyle silmiş olması!
1 Aralık'ta diyara üye olup, 15 gün sonra çizgi diyarı sakinlerini emek ve zaman hırsızlığıyla itham edip haşlayan(ve bunu resmi dili Türkçe olan canım ülkem Türkiye'de kurulmuş bir platformda Boşnakça yapma cüretini gösteren) Isovich'e sormak isterdim: Milleti haşlamayı biliyorsun da sana emanet edilene hıyanet etmemen gerektiğini öğrenemedin mi bu zamana kadar? Ele vermiş telkini, kendi yutmuş salkımı derler böyleleri için. Neyse daha fazla sinirlenmeyeyim gece vakti. Umarım bir daha İsovich'ten söz edildiğini duymayız.
Not: Yeni paylaşımlar için çalışmalar devam ediyor. Başka yerden hikayeler 3 yakında sizlerle buluşacak.

Son düzenleme: