İlk okuduğu çizgi romanı hatırlayan var mı ?

mesken

Yeni Üye
8 Kas 2011
56
75
Alaska, namı diğer Ken Parker(ya da tam tersi). Washington'da Cinayet. Defalarca okumuş sayfalarını adeta ezberlemiştim.

süperego

Süper Üye
20 Haz 2009
1,856
158
Mars
Ben Conan ile başladım bu serüvene.Macerası ise hala aklımda -leopar adamlar-.Sanırım hala da en sevdiğim karakterdir Conan.

Son düzenleme:

Yaşar Akyol

Yeni Üye
17 Eyl 2017
47
116
Yıl sanırım 68-69 du.Dost ziyaretine gittiğimiz evde,gaz lambası ışığında KAAN okumuştum.Çizgi romanla ilk tanışmam oldu.Sekiz dokuz yaşındaydım.O zamandan beri çizgi roman okuyorum.

sentooki

Yeni Üye
25 Ara 2016
79
269
İlk çizgiromanımı bana, bizim caminin imamı ve onun oğlu birlikte hediye etmişlerdi (aldığım ilk hediyedir). Bana bir de tespih vermişlerdi. Minicik bir tespih ama 99' lu. İmam, bana bunları gösterip, "hem oku hem de düşün" demişti.
Bu çizgiroman, Kaptan Swinglerden biriydi. İçinde "kayıp sekstant" şeklinde bir ifade geçiyordu. Bu sayıyı hatırlayabilen/hatırlatabilen olursa mutlu olurum.
Elhasıl, güzel günlerdi.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
897
1,849
İstanbul
Herhalde 70'lerin sonu idi, daha ilkokula başlamamıştım. Ağabeylerimin çizgi romanlarının resimlerine bakıyordum. En derin yerlerden çıkardığım hatıra Gordon'a ait, sonra Mister No ve Teksas da var.

sarilacivert

Kıdemli Üye
26 Mar 2009
104
136
1977 veya 1978 senesi olsa gerek. 3 Liralık bir Mister No fasikülü alıp okumuştum. Mister No Miki Farfe kostümü giymişti. Macera adını hatırlayamıyorum.

Tosunaga

Yeni Üye
10 Ara 2018
79
203
Bugün Alaska nın ayrılan yolları okuyunca çok eski günlere döndüm.ilk alaskayı 1985 yılında okumuştum.ilk çizgi romanımı 1980 yılının yazında 1.sınıf yaz tatilinde teksas okuyarak başlamıştım.80 li yıllar boyunca mister no zagor teks conan ve alaska okudum.Ama benim herzaman favorim mister no ve teks tir.özellikle diso çizimlerine bayılıyorum.Çizgi diyarındaki eski yeni tüm çizgi roman paylaşımı yapan dostlara teşekkür ediyor ve devamını bekliyorum.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,630
İlk baktığım ÇizgiRoman 1001 Roman idi. Bambaşka bir dünyada gibi hissetmiştim. Sonrası binlercesini okudum. Bilgisayar dönemi başlayınca fiziki okuma olayı bitti. Arada bir Grafik Roman okumayı seviyorum. Yeni nesil için üzülüyorum. Bırakın ilk Çizgiroman'ı okumayı, daha ne demek olduğunu bilmeyenler var.

Ustad34

Yeni Üye
15 Eyl 2020
2
0
İlkokul 3 veya 4 de idim. Yaz tatilinde elime bir Asteriks dergisi geçmişti. Hopdediks ve Asteriksin maceraları hoşuma gitmişti. Belki ondan önce de Kızılmaske okumuştum.....

Yaşar Akyol

Yeni Üye
17 Eyl 2017
47
116
1967 yılında misafirlikte,gaz lambası ışığında KAAN okudum.O yıldan beri çizgi roman okuyorum.1 Ekim 2020 de nasip olursa 60 yaşıma gireceğim.