Geleceğin Samurayı Shimura - Deus X

bergill

Çeviri & Balonlama
23 Nis 2012
594
5,492
2.74shimurabanzai.jpg

Yargıç Dredd'in dünyasında geçen ama içinde Dredd olmayan bir macerayla karşınızdayım. Bu sefer Dredd'i ve Mega-Şehir Bir'i geride bırakarak geleceğin Japonya'sı olan Hondo Şehri'ne doğru uzanıyoruz. Başkarakterimizin adı Shimura ve kendisi eski bir yargıç fakat çeşitli nedenlerden dolayı yargıçlıktan ayrıldıktan sonra ronin, yani efendisiz samuray, olarak yaşamaya devam ediyor ve bu süreçte eskiden parçası olduğu yargıçların düşmanı haline geliyor. Buna rağmen eski bir kadın öğrencisi olan Yargıç Inaba hâlâ ona sempati beslemekte ve ara sıra da yardım etmektedir.
Her ne kadar Dredd ve Shimura farklı şehirlerde yaşasa da ara sıra yollarının kesiştiği de oluyor.

Çeviri : bergill
Balonlama: The_Darkness

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,652
İzmir
Bu çizgi romanı okumak için karakterler ve hikaye hakkında çok birşey bilmenize gerek yok. Tek sayılık, aksiyon dozu yüksek, güzel bir macera. Keyif alarak okuyunuz. Bergill usta yine fevkalade çevirdi, eline sağlık demek isterim.

00a.jpg

Bu çizgi romanı seyahatim sırasında balonladım. Bu sebeple kapak sayfasını yukarıdaki şekliyle düzenleyip vakit darlığından iç saylalardaki bölüm adlarını orijinalde olduğu gibi bıraktım. Umarım beğenirsiniz.

Son düzenleme:

toxine

Onursal Üye
11 Mar 2013
1,002
3,301
Tespit edilemedi

Elinize sağlık. Dredd'i bir hikayesi Milliyet Galaksi'de yer almıştı, yarım
kalsa da. Doymamazlık gibi bir konusu vardı galiba, çatlayıncaya kadar
yiyorlardı. Fleetway 1987 yapımıymış. Ama JD megazinler daha iyi
duruyor.

Başlarda manga türüne sıcak bakmamıştım, hatta merak edipte
araştırmamıştım yıllarca. Nette Türkçe olarak mangaya rastlayınca bir
fikir sahibi olmak için açıp okudum. İlk okuduğum manganın dramatik ve
duygusal bir konusu olmasına rağmen bir oturuşta okuyup bitirmiştim.
Duygusal konuları hiç sevmem bu arada. O gün bugündür manga da
okuyorum. Her birini sevmek mümkün değil ama her türe eşit
mesafedeyim. Vaktim varsa okurum.

Son düzenleme: