Esinlenmeler...

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,342
Acemi yöneticiden çok kısa iki soru:

- Yönetici olunca burada vuku bulmakta olan olayları anlamak zorunda kalıyor muyuz? İleride yapılacak bir Yönetici yeterlilik sınavında buradan soru çıkar mı? :D

- Yönetici olarak sormuyorum, şahsi merak, neden kendinizden "biz" diye bahsediyorsunuz; "biz şöyle yaptık, biz verdik mi böyle cevap veririz, vb.."? Bir grup adına mı sözcülük yapıyorsunuz?

Çünkü durum cidden öyleyse bir takım taşlar yerine oturacak; iki bin sekiz yüz otuz yedi satırılık mesajları kalabalık bir ekibin birlikte hazırladığını kabullenmek tersi duruma göre daha kolay sanki. :D

koralp

banned
10 Kas 2018
134
291
Böyle bir buluşma gerçekleşecekse
orada olmayı isterim; cümleten, tüm
bu zaman içinde bu tartışmaya katılan
veya bunu isteyen dostlarla.
Peki, tamam, itiraf ediyorum çoğu şeyi
anlamadım, çünkü formüllerle dolu yazıları
(tamam burada da itiraf ediyorum, uzun
olduklarından dolayı aslında)okumaktan
imtina ettim ama dostlarımızla şöyle
bir masada oturup iki kelam etmek isterim.

İki kelamla biraz zor kalkarsın o masadan abicim. :)))) Benden demesi.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,628
hiçbiryerde :)
Yaşadığımız şu hayatı güzelleştiren,
anlam katan bazı şeyler vardır. Son
mesajınızda bunlara vurgu yapmışsınız
diye düşünüyorum, ayrıca ithafınız
için teşekkürler, sevgi ve saygılar...

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,342
" Ben " yerine " Biz " zamirini kullanmamızın nedeni de, kibirden, kurum kurum kasılmalardan hiç hazzetmememizdir... Ha, aksi gibi bir imaj çizdiğimizin de farkındayız, fakat çok eski zamanlardan " 15+ yıl " bizi tanıyan forumumuzdaki dostlarımız çok iyi bilir ki, gerçekte alçakgönüllü biriyizdir...

N.B.: Bir araya geldiğimizde hesap-kitapları tek başımıza yaptığımızı da kanıtlayabiliriz...

Sevgili Tayyare, sorunuzu umarız ki yanıtlayabilmişizdir...

Yok hocam, hiç olmadı.

Ben kaçayım, sizi meşgul etmeyeyim, siz daha uzun uzun cevaplar hazırlayacaksınız. :D

Son düzenleme:

koralp

banned
10 Kas 2018
134
291
Bu sefer nasıl bir cevap gelecek diye merak ediyordum, her zamanki gibi oldu. Sırada ek-4 var. Bekliyoruz. :)

machine_code

Kıdemli Üye
30 May 2015
150
703
yh2vaflp.png

L-K-zd.png

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,710
Gerçekler doğru değildir, iki kere iki için kimse kavga etmiyor. Saygılarımla.:)

machine_code

Kıdemli Üye
30 May 2015
150
703
Teksas ve Tommiks No:33 Kırmızı Ceketliler Geliyor, 88. sahifede ' Texia et Thomas Michahel, Numeri XXXIII, Veniunt in Iaccas Rubras, pagina LXXXVIII ' TomMiks ' Thomas Michahel ', Konyakçı ' Rhomium Duplum ' ve Doktor' a ' Missio Sanguinis ', hayali kızılderililerin reisi ' Dux Indorum Americanorum ' IKIM NATİPAK adına bir mesaj göndererek Kanada' ya çağırır...

Burada IKIM NATİPAK tersten okunduğunda Kapitan Miki ' Italian -> Capitan Miki, Latin -> Michahel Capitaneus '

Enteresan olan ise şunlardır:

_ Italyancası Capitan Miki olan bu isim, neden tersten yazılırken IKIM NATİPAC yerine IKIM NATİPAK yazılmıştır_?...

_ Italyancası Capitan Miki olan bu ismin Türkçeleştirilerek tersten yazıldığı varsayılırsa, neden isim de Türkçeleştirilerek tersten yazılırken IKIM NATPAK yerine IKIM NATİPAK yazılmıştır_?...

_ Mesaj metninin tamamının Türkçeleştirilerek tersten yazıldığı varsayılırsa, neden isim de Türkçeleştirilerek tersten yazılmamıştır_?... ' SKIM MOT yerine neden IKIM NATİPAK ismi tercih edilmiştir_? '

_ Doktor Sallaso " Ah!. Nasıl yuttuk bu dolmayı nasıl nasıl nasıl?. " ve Konyakçı " Yazıklar olsun sana! " diye hayıflanırlarken neden bu ismi tersten okumayı düşünememişlerdir_?...

Teksas-ve-Tommiks-No-33.png

Üstadlarımız için:

abcd.png

İ ç t e n l i k l e...

Sevgiyle...

koralp

banned
10 Kas 2018
134
291
Lahit kapağı ağırlığının hesaplaması gerçekten şahane olmuş. Tebrikler.

Yakub Cemil

Yeni Üye
1 Eki 2017
42
150
Hocam benim anladığım kadarıyla siz çizgi romanlardan belli bölümleri seçip kapak haline getiriyorsunuz, öyle değil mi? Gayet başarılı elinize sağlık.

Lakin konunun altındaki tartışmaya pek anlam veremedim, cevaplar da hayli uzun ve ağdalı bir dille yazıldığı için pek de okuyasım gelmedi. Merak etmiyor değilim

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Bu kapağa uygun iki resim daha vardı.Ne yükleyebildim ne de ikincisini silebildim.Birisi silsin lütfen...

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Burada ki tartışmaların dışında kalarak bu bilgilerin kitap haline getirilmesi gerektiğini düşünüyorum..

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
1)The Shining nasıl bir saçma film oluyor açıklayabilirmisiniz?
2)Bana göre burada esinlenme adı altında paylaşılan görsellerin çoğu kapak ressamlarının(Samim Utkun,Arslan vs)vakitsizlikten eski kapakları apartmaları ve ufak tefek değişiklikler yaparak yeni resimler çiziktirmelerinden başka bir şey değil..!
3)Esinlenme deyince aklıma Jeremiah Johnson filmi ve aktörü Robert Redford dan esinlenilen Ken Parker geliyor.
4)Kapakta esinlenme deyince Villa nın ilgili maceranın en vurucu sahnesini ressamından hariç kendi yorumuyla vurgulaması geliyor.

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
Sn.Oktay Yapici 13..
Sizin arastirmalariniza ve buldugunuz tum gorsellere tam not benden..Emek istediginin farkindayim..Benim soylemeye calistigim bana gore bunlar esinlenme degil,apartma..Eastwood un(ornek verdim) bir film afisini ve/veya bir film sahnesinden dondurulmus goruntuyu alip kagida dokmenin adi esinlenme olmamalidir..Bir Teksas macerasindan bir kareyi alip bunu kapaga renkli dokerken orjinalindeki tasi cali yapmanin adi esinlenme olmamalidir..Konu basligi konusunu tartismaya aciyorum sadece..

aksakal19

Süper Üye
6 Haz 2013
172
528
Sn.Oktay Yapici,Zagor kapagina Gianni Garko yu yapistirmis ama elinde tuttugu tabanca Zagor un yasadigi varsayilan zaman dilimine uyuyormu?
Keza uzun paltolu adamlar da oyle..Fazlaca arastirma yapmadan buldum yapistirayim, onune de bir Zagor cizeyim..Ohh bu haftayi da atlattik iste dusturu ile isler yapilmis..Ben bunun adina "esinlenme"diyemem.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,651
Arkadaşımızın neden banlandığını bilmiyorum ama yazdığı mesajların içeriğine aaaaaa aaaaa şeklide ibareler yazmaya başladığından konudaki mesajları tarafımdan kaldırılmıştır.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,324
Bandırma
Forumun amacı insanların birbirini yermesi, örselemesi, can sıkacak ithamlarda bulunması değildir. FORUMUN AMACI PAYLAŞMAKTIR ARKADAŞLAR. Paylaşım saygı ile başlar, saygı ile sağlanır ve saygı ile sürer. Zekâ, Tanrı'nın insana en büyük armağanıdır ancak insanın insana en büyük armağanı da saygıdır. Bu saygıyı sürdüremeyecekseniz lütfen mesaj yazmayın.

Tüm değerli üyelerimiz gibi ben de ne bu başlık altında ne de başka bir başlık altında saygısız, hırçın, yermeye ve yıpratmaya yönelik mesajlar görmek istemiyorum.

Dikkate alacağınız için teşekkür ederim.

rüzgaruluer

Yeni Üye
8 Ocak 2012
66
54
Frazetta kapaklarının orada burada olması esinlenme değil ki... O resmin orada, burada kullanılması demektir. Ama evet; Frazetta'dan çok kişi etkilenmiş. Adam dâhi ressam sonuçta...

Moderatör tarafında düzenlendi: