Beat Kuşağı - Harvey Pekar & Ed Piskor

LeBluesDeKhartum

Yeni Üye
11 Haz 2022
7
294
Beat-Kusagi_Kapak-300x432-min.jpg

Beat edebiyatı ya da Beat kuşağı, sanırım çoğumuzun bildiği 68 kuşağının öncüleriydiler.
Var olan düzene ayak uydurmayı reddettiler. Özgür, keyifli, deneysel bir yaşam sürmeyi
hedeflediler ve bunu kendi yaşamlarında gerçekleştirdiler(sanırım). Bir yandan da "normal"
insanların kabul edemeyeceği, kurallara uymayan bir çok karakter onların yaşamına dahil
olmuştu... En çok bilinen yazarlardan Jack Kerouac'ın Yolda Ve Zen Kaçıkları kitaplarını
okudum ve sanırım bunlar hayatımı etkilemiştir. William Burroughs'un kitaplarından Junkie,
nispeten daha kolaydı ama diğerlerini okumaya çalışsam da pek anlamadığımı söyleyebilirim....
Çok uzun bir konu bu ve ilgi duyanlar için bakalım daha neler öğrenebiliriz bu kitapla:

İyi okumalar

Son düzenleme:

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,137
6,657
Harvey Pekar, çok sevdiğim '' underground '' çizgi romanlar alanına büyük katkısı olan sanatçıdır. '' American Splendor '' serisi ile aynı adlı filmin çekilmesine de neden olan sanatçının , yukarıda paylaştığınız çizgi romanını çok merak ediyordum. Kitabın konusunu, sunumunuzda çok güzel anlattığınız gibi, bir zamanların popüler ve öncü grubun olması , meraklı okurlar için ayrı bir kazanç.

Çok teşekkürler Sn. @LeBluesDeKhartum

( Nick name'inizden Sudanlı sanatçı Abdel Gadir Salim'i çok sevdiğinizi anlıyorum. Sanatçının uzun süreli parçaları , deneysel müziği , özellikle bir zamanların çok sevdiğim '' Krautrock '' müziğini çağrıştırır bana. )

Son düzenleme:

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
3,219
9,169
Teşekkürler ben kendime düzenledim 40mb olarak sizdeki 323 mb kota açısından indiremeyenler olabilir.
İznin olursa burada paylaşırım veya isteyenler olursa yazarlar.
@LeBluesDeKhartum üstadıma paylaşımı için teşekkür ederim. @Beymelikli18 üstadım, kota nedeniyle yapacağınız paylaşım mutlaka bizleri memnun edecektir. Alternatif olarak seçmek isteyen dostlar olacaktır. Paylaşmanızı dilerim. Sevgi ve Saygılarımla.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
19,005
53,059
Kendi Koltuğunda