Abe Sapien: Boğulmak

CZN

Çeviri & Balonlama
17 Mar 2021
208
3,316
UZy0eMxZh6KwFt17DCcHZI_j0ZEbtYLD0lERX0h33BmdarhcmcLoyYeBzR1g1gfpyPapcxNgfFnSrVewbK4UfBMH54Jtt4p1FDKXEw9APTiM5LgugMahcO5XKbmwBeQ6CAA4-fcn8w=s1600

Link:

Bu sayıyı yakın arkadaşım çevirip balonladı. Çeviride hatalar mevcut yine de idare eder ve balonlama amatör halde. Elbet arkadaşım daha işin başında ve bu seriyi bitirince de bende çevirmen olarak katılarak daha güzel işler yapmayı umuyoruz. Nice sağlıklı ve çizgi romanlı günler diliyorum diyar halkına.

Edit: Yanlış konuya açtım tekrar silip düzeltmeye üşendim üzgünüm.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,104
6,497
Çok teşekkür ederim sayın @Vasıfsız Eleman . Zira , uzun süredir forum alanımızda Hellboy ya da Mignola ürünü eserler görmemiştim . Gotik çizgi romanlar konusunda , Mignola'nın yeri bence ayrıdır . Önceki yıllarda yayınlanan korku alanındaki magazinlerin oluşturduğu talepleri , artık zamanımızda bu tür yayınların karşıladığını görüyorum . Umarım önceki yıllarda edindiğim Mignola çevirilerini arşivlemeye paylaşımlarınızla devam etme imkanım olur . Sağ olun .

connor

Çeviri & Balonlama
25 Tem 2023
217
1,718
Çok teşekkür ederim sayın @Vasıfsız Eleman . Zira , uzun süredir forum alanımızda Hellboy ya da Mignola ürünü eserler görmemiştim . Gotik çizgi romanlar konusunda , Mignola'nın yeri bence ayrıdır . Önceki yıllarda yayınlanan korku alanındaki magazinlerin oluşturduğu talepleri , artık zamanımızda bu tür yayınların karşıladığını görüyorum . Umarım önceki yıllarda edindiğim Mignola çevirilerini arşivlemeye paylaşımlarınızla devam etme imkanım olur . Sağ olun .
Rica ederiz. Bende Mignola eserlerini severim, elimden geldiğince kadarıyla türkçeleştirmek de isterim.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,104
6,497
Sn. @Ahmetli6 , mesajıma ilginiz için teşekkür ederim . Ayrıca , mesajınızla verdiğiniz habere çok sevindim . Bildiğiniz gibi Hellboy yayınları , her yıl birden fazla yayınlanan ( çoğu zaman da eş zamanlı , paralel olarak ) serilerle '' dev bir külliyat '' yapısına dönüşmüş durumda. ( Hellboy yayınları üzerine , okuma sırasını açıklayan kitapları gördüğümde pek de şaşırmadığımı hatırlıyorum ! ) Yani , bu birikmiş eserlerin dilimize çevrilmiş durumlarını oluşturmak için ; balonlama , çeviri gibi faaliyetlere , işbirliği içindeki bir grup yapısıyla gerçekleştirmek daha uygun olacak gibi . Tabii neticede, mevcut imkanlar dahilinde , @Vasıfsız Eleman'ın ya da ilgili başka arkadaşların gerçekleştirme planı geçerli olacak . Şimdiden , merakla ilgili yayınları beklediğimin bilinmesini ister , başarılar dilerim .

Son düzenleme:

connor

Çeviri & Balonlama
25 Tem 2023
217
1,718
Sağolun. Okuma sırasını bende görmüştüm baya uzun bir şey, ilk başlarda sadece herşeyin Hellboy odaklı olacağını sanıyordum ama bı baktım Hellboy'dan ibaret olmadığını öğrendim:d şu anda iki kişiyiz güzel işler yapmak isteyen iki kişi...
Sn. @Ahmetli6 , mesajıma ilginiz için teşekkür ederim . Ayrıca , mesajınızla verdiğiniz habere çok sevindim . Bildiğiniz gibi Hellboy yayınları , her yıl birden fazla yayınlanan ( çoğu zaman da eş zamanlı , paralel olarak ) serilerle '' dev bir külliyat '' yapısına dönüşmüş durumda. ( Hellboy yayınları üzerine , okuma sırasını açıklayan kitapları gördüğümde pek de şaşırmadığımı hatırlıyorum ! ) Yani , bu birikmiş eserlerin dilimize çevrilmiş durumlarını oluşturmak için ; balonlama , çeviri gibi faaliyetlere , işbirliği içindeki bir grup yapısıyla gerçekleştirmek daha uygun olacak gibi . Tabii neticede, mevcut imkanlar dahilinde , @Vasıfsız Eleman'ın ya da ilgili başka arkadaşların gerçekleştirme planı geçerli olacak . Şimdiden , merakla ilgili yayınları beklediğimin bilinmesini ister , başarılar dilerim .

Saint Walker

Çeviri & Balonlama
30 Eki 2018
201
4,131
Emeğinize sağlık. Benim ilk balonlama denememden iyi olmuş ama dediğiniz gibi fazla amatör işi. Font orijinal font değil ve ortalanmamış. Bunlara dikkat ederseniz daha iyi bir iş çıkar ortaya.