Aristocrat / Qjo Jotaro (Çeviri ve Balonlama) - 2. Sayı

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,782
Hiçbir Şey Ülkesi
BAŞLANGIÇ NOTU: Aslında bu 2'nci sayının çeviri ve balonlama çalışmasını, Aristocrat'ın 1'inci bölümünün çeviri ve balonlamasını yapıp paylaştığım http://www.cizgidiyari.com/forum/ce...ristocrat-qjo-jotaro-ceviri-ve-balonlama.html linkinde birkaç gün önce mesaj olarak paylaşmıştım. Bunu yapmamdaki amaç, bütün sayıları o konunun bulunduğu linkte paylaşarak Aristocrat'la ilgili tüm kitapların tek bir konu başlığı altında toplanması ve arayanların o konu içinde serinin diğer bölümlerine de kolayca ulaşmasıydı. Ancak ben çalışmanın 2'nci sayısını o konu içinde (mesaj olarak) paylaştıktan sonra, Sayın Adem'in "ikinci kitabı ayrı bir başlıkta duyurmamın daha doğru olacağı, bu şekilde paylaşımın büyük ihtimalle çoğu kişinin dikkatinden kaçacağı" yönündeki uyarısını göz önüne alarak, ilgilenenlerin ikinci sayıdan haberdar olması ve konuya daha kolay ulaşması için Aristocrat'ın 2'inci kitabını ayrı bir konu başlığı altında burada paylaştım.

Aristocrat'ın 1'inci sayısının çeviri ve balonlama çalışmasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.cizgidiyari.com/forum/ce...jo-jotaro-ceviri-ve-balonlama.html#post496353

NOT: Bu arada, ilk iki çeviri ve balonlama çalışmamda fikir, görüş, öneri ve eleştirileri yanında güzel teknikler de vererek yardımlarını esirgemeyen tüm usta ve dostlara bir kez daha teşekkür ederim. Öğrendiğim her şeyi bu çalışmada elimden geldiğimce uygulamaya çalıştım. Hatalarım için özürlerimin kabulü dileğiyle...

_____​

Evet, zalimler zalimi Leydi Margaret'in maceralarını konu alan Aristocrat'ın 2'nci sayısının çeviri ve balonlaması da tamamlandı.

Bu bölümde Leydi Margaret, şatosundan ekmek çalan çocuğu yakalamak için adamlarıyla köye geliyor ve bizleri yine akıl almaz sahneler bekliyor...

Aristocrat
(İkinci Bölüm)

(Çizgi Roman)

Çeviri ve Balonlama:
gitarisyen

Çizgi Romanın Konusu (Genel Olarak):

Zalim bir soylu olan Leydi Margaret, yönetimi altındaki topraklarda halka kan kusturmakta, onlara sudan sebeplerle çeşitli işkenceler yapmakta ve öğrendiği büyüleri “alt tabaka” dediği ve bir böcek olarak gördüğü zavallı insanlar üzerinde uygulamaktan büyük zevk almaktadır. Şatosunda lüks ve refah içinde yaşayan Leydi Margaret’in sadist zevklerine konu olan yoksul halksa bir lokma ekmeğe muhtaç bir hâlde, açlıktan kıvranmaktadır. Buna rağmen köylülerin aklında açlık değil, sürekli şu soru vardır: Leydi Margaret köylerine geldiği zaman onun gazabından hangi şanssız kişi nasibini alacaktır?​

Çizgi Romanın Özellikleri:

- 18 sayfa (Arka kapak hariç).
- Renkli / Siyah-beyaz.
- Aile / çocuklar için uygun değil. (Şiddet içeren kanlı sahneler, olumsuz temalar.)

Çeviri ve Balonlamada Kullanılan Font Bilgileri:

Font Adı: 10 Cent Comics
Font Büyüklüğü: 22-26 (Genel olarak)

KAPAK:

kGOzRm.jpg

ÇİZGİ ROMANDAN İKİ SAYFA:

3vEZGA.jpg

DB7gZO.jpg

Çizgi romanın Türkçe çeviri ve balonlaması yapılmış hâlini ve orijinalini aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz:

Keyifli okumalar…​

___

Son düzenleme:

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
okuması eğlenceli güzel bir macera seçmişsiniz üstadım
forum iyi bir çevirei ustası kazandı diye düşünüyorum
konuya 5 yıldız benden, teşekkürler

12 Şub 2010
15,006
543,712
Margaret giderek sinir bozucu olmaya başladı:)
Bakalım sonradan neler olacak.
Teşekkürler sevgili gitarisyen dostum
İyi yıllar diliyorum.

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,782
Hiçbir Şey Ülkesi
Sayın yaşlıkurt,
Sayın serdary67,
Sayın prestij16,
Sayın Beymelikli18,
Sayın profesör;

Mesajlarınız, sözleriniz, yorumlarınız ve ilginiz için çok teşekkür ederim.

Daha önce, Aristocrat'ın 1. sayısının çeviri ve balonlamasını paylaştığım konuda söylediğim gibi Qjo Jotaro'nun bu eserinin ilk iki sayısı internette çok kolay bulunuyor. Ancak 3'üncü (ve sanıyorum son) sayıyı ücretsiz bulup indirebilmek mümkün değil. 3'üncü sayıyı edinebilmek için kredi kartıyla satın almak gerekiyor. Ben kredi kartı kullanmadığım için sözünü ettiğim 3'üncü sayıyı internetten satın alamamıştım. Bugün bir arkadaşımın kredi kartıyla bu sayıyı almaya çalıştıysam da; kredi kartıyla Aristocrat 3'ü satın alabilmek için yer verilen ülkeler arasında (hemen her ülke yer almasına rağmen) Türkiye bulunmadığından 3'üncü sayıyı satın alıp bilgisayarıma indiremedim. Türkiye dışında birkaç ülke deneyip kredi kartı bilgilerini gönderdiysem de hiçbir işe yaramadı. Bu yüzden de sanırım -ben 3'üncü sayının orijinalini bir şekilde bulana dek- bu macera ne yazık ki, böyle yarım kalacak. Umarım bir gün 3'üncü sayının orijinalini elime geçirir ve yarım kalan macerayı tamamlarım. Vazgeçmiş değilim. :)