Küçük Prens 09 Altı Şirinli Flüt (Çeviri-Balonlama)

burakem

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2009
223
2,813

Seçimlik cbr olarak 51mb mediafire linki:

Selam dostlar,

Bayram hediyelerinin ilkini bayram öncesinde vereyim istedim.

Küçük Prens'in Altı Şirinli Flüt adlı macerası ülkemizde ilk kez tam olarak okuma fırsatına sahipsiniz.

Daha önce Şilliler yayınevi tarafından siyah beyaz ve - muhtemelene telif
haklarından dolayı - şirinlerin yer aldığı karelerin kesilerek maceranın ciddi bir bölümünün yer almadığı versiyon yerine bunu okumanızı tavsiye ederim. Maceradan alacağınız keyfin artacağını söyleyebilirim.

Bu maceranın ayrıca bir önemi var. Şirinler kendi çizgi serilerine geçmeden önce Küçük Prens çizgi romanlarında yer almaya başlamışlardı. Okuyacağınız bu sayı Şirinlerin ilk kez gözüktüğü çizgi roman...

Keyifli okumalar diliyorum.

Sevgiler

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Teşekkürler burakem.KÜÇÜK PRENS'in 10 macerasınıda sizin çalışmalarınızla arşivimize renkli olarak ilave ettik,ellerinize,yüreğinize sağlık.

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Sayın burakem, uzun zamandır altı şirinliyi şirinlemenizi bekliyordum! Emekleriniz için teşekkür ederim. Benim esir dük çalışmam da epey vakit almıştı. Sizin yardımlarınız ile gerçek orijinal hale geldi. Artık iki tane Türkiye'de yayınlanan macera kaldı. Ben şu an eski adı ile hayaletler şatosu'nu tercümeye başladım. Bu sefer çok kolay oluyor. Kısa zamanda biter. Türkiye'de yayınlanan son macera olan 12. hikaye olan sihirli ülke'yi de siz yaparsınız herhalde.
Bundan sonra 13-17 arası biraz daha zor. Tercümede yardımlaşarak onları da ikimizin bitireceğine inanıyor, iyi günler diliyorum.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili burakem,
gerçekten önemli bir çalışma yapıp
ilginç ve bulması zor bilgilerle donatıyorsun bizi..
Çok beğendim..
Eskiden küçük prensi niye sevdiğimi şimdi anlamakta zorlanıyorum..
Belki de yeniden yaratılan esprili dili nedeniyledir..
Çok sağol yaşattıkların için..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,765
İstanbul
Üstadım yine çok büyük emek gerektiren bir çalışmayı paylaştın bizimle. Öncekiler gibi bu da çok güzel.

Prens Johan ve Pirlouit'un maceralarına bayılıyorum. Çok eğlenceli. Bana bu keyfi, üstelik harika bir çalışma ile yaşattığın için sonsuz teşekkürler üstadım.

Çalışmada bir husus dikkatimi çekti. Balonların temizliğini teker teker yapıyorsun. Bu çok eziyetli ve zaman alıcı bir iş. Şayet photoshop kullanıyorsan bu temizliği yapmanın çok pratik ve iyi sonuç veren bir çözümü var. Sevgili dostumuz filmografi'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamaya bir göz atmak epey faydalı olabilir üstadım.

Çizgi Roman Balon Temizleme

Sevgiler, saygılar.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Marifet iltifata tabidir demiş benden de:) eskiler

Burakem gerçekten de takdire, övgüye layık işler yaptı, yapmakta

Eski, eksik, kopya da olsa çok sevdiğim Küçük Prens'i hem renkli hem de tam olarak okuma olanağını sunması çok büyük iş

Teşekkür ve saygılarımı sunuyorum

burakem

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2009
223
2,813
Üstadım yine çok büyük emek gerektiren bir çalışmayı paylaştın bizimle. Öncekiler gibi bu da çok güzel.

Prens Johan ve Pirlouit'un maceralarına bayılıyorum. Çok eğlenceli. Bana bu keyfi, üstelik harika bir çalışma ile yaşattığın için sonsuz teşekkürler üstadım.

Çalışmada bir husus dikkatimi çekti. Balonların temizliğini teker teker yapıyorsun. Bu çok eziyetli ve zaman alıcı bir iş. Şayet photoshop kullanıyorsan bu temizliği yapmanın çok pratik ve iyi sonuç veren bir çözümü var. Sevgili dostumuz filmografi'nin konuyla ilgili yaptığı açıklamaya bir göz atmak epey faydalı olabilir üstadım.

Çizgi Roman Balon Temizleme

Sevgiler, saygılar.

Selamlar,

Öncelikle ben de beğendiğiniz için teşekkür ederim.

Photoshop kullanarak balonlama işlemini gerçekleştiriyorum.
Polygonal lasso tool'u kullanarak önce bir balonun içini işaretleyip beyazlatıyorum. Bunu yaptığım layer'daki color fill'in üzerini tıkladıktan sonra polygonal lasso tool'u sadece diğer balonların üzerine getirip del tuşuna basınca o balonlar otomatikman ilk balondaki gibi bembeyaz (ya da balonun arka planı neyse ) oluyorlar. Sanki bu yöntem bana daha kısa gibi geldi ama bilemem sonuçta photoshop'un uzmanı olduğum söylenemez :)

Sevgiler

recocore

Süper Üye
26 Nis 2009
1,563
847
Şirinlerin ortaya çıkması Küçük Prens için pek şirin olmamışa benzer:)...

Teşekkürler burakem, çok güzel paylaşım...