ÇİZGİ DİYARI Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir

O değilde aramızda "FLASH " gezmiş sanırım süper hızıyla :)

UNUTULMAZ UNUTULMAZ SÜPER BİR GÜNDÜ TARTIŞMASIZ!!!
Bu kadar sevdiğimiz çizgi romana gönül vermiş bu kadar güzel insanı bir araya getirmek her babayiğidin harcı değildi.

Bunu da sadece ÇİZGİ DİYARI başardı ve nokta. !!!
Emeği geçen başta Profesörümüz Haluk abimiz, Savok, Raven, Uzung, Ertuğrul kaptanımız Bakunin başta olmak üzere her birinize sonsuz teşekkürler arkadaşlar hakkınızı helal edin.

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,316
Bugün gittim balkondan izledim sizi böyle bir anıyı ömrümde yaşayamam sanırım. Ayrıca Suat ustanın maşallahı var kitap imzalatmak için millet hemen sıraya girdi usta da kırmadı onları. Gelip elinizi sıkmak isterdim ama başınızı kaşımaya vaktiniz yoktu :) kısaca emeği geçenlerin ellerinden öperim, helal olsun size.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,051
75,670
hiçbiryerde :)

Benden bu kadar, Savaş ve Mustafa'dan günün ve öncesinin güzel bir hikayesini bekliyorum ama :)

Son düzenleme:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,676
Doktor ağlattın beni ya, çok şeyler kaçırmışız çok. Ama ne yapalım elde olmayan nedenler.

Bekliyorum ve yatmıyorum devam fotolarını.

Karargahtan ses seda yok bari sen biraz daha at.

Katılan katılmayan herkese çok teşekkürler. İyiki var olmuş bu diyar.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,642
İzmir
Ah be neler kaçırmışız neler.
Keşkelerimizin bol olduğu bir toplantı daha geçti.
Nasipse bir dahakine derken Diyarımıza nice yıllar dilerim.
7 yıl önce Kaptanımız İlker'in başlattığı kıvılcımın ne kadar büyüdüğünü görüp mutlu olduğumuz bir günü ardımızda bırakırken, sevginin, dostluğun, kardeşiliğin ön planda olduğu ülkemizin en büyük dijital çizgi roman kütüphanesi olan Çizgi Diyarı'nın bir üyesi olmaktan gururluyum. Kurulduğu günden bu zaman kadar Çizgi Diyarı'a emeği geçen bütün çizgi roman severlere sonsuz teşekkür ederim.

nstegk1999

Yeni Üye
31 Ocak 2011
84
467
Çok güzel bir tablo,

Çizgi roman sanatı ustaları,
Çizgi roman severler,

Ödül almayı hak eden ustalar,
Çizgi roman üstadlarına ödül veren yüce gönüllü Çizgi roman severler,

Muhteşem görüntüler,
Muhteşem güzel duygular,

Bu etkinliği düzenleyen ve emeği geçen herkese çok teşekkürler.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,095
Fotoğraf yüklemeyi beceremiyorum fakat
ÇİZGİ DİYARI mızın 7. yaş günü kutlama etkinliğinde çektiğim fotoğrafları da sizlerle paylaşmak istiyorum.
Ne yapayım demokrasilerde çare tükenmez diyerek face sayfamda oluşturduğum albümün linkini paylaşmak aklıma geldi.
Umarım çare olur.
NİCE YILLARA ÇİZGİ DİYARI.....

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,378
izmir
Neler kaçırmışız yahu? Bekliyordum ama bu kadarını değil. Sevgili Profesör'ü arayarak telefonla katılma şansım oldu ama yeter mi?!. Sevgili Aslan Şükür'ün, Suat Yalaz'ın, diğer konukların ve forum arkadaşlarımızın ellerini sıkıp muhabbet etmeden olur mu?!. Gönlümüz ve aklımız sizinleydi, biliyorsunuz. Hepinizi seviyorum.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Çok güzel bir gündü. Bunca ustayı bir araya getirmek cidden bir mucize. Emek veren, düzenleyen, katılan, iyi dileklerini ileten herkese teşekkür ederim. Herkes çok heyecanlıydı, ancak şu da var ki ustalar bizden daha sevinçliydi. Hasret giderdiler. Ben de bir kaç foto paylaşayım. Fotolardaki küçük titremeler için özür, herkes o kadar kıpır kıpırdı ki :p

2zi5741.jpg

125jn6p.jpg

35ktri1.jpg

2192lja.jpg

2upddeg.jpg

2wg4qr7.jpg

21m92xe.jpg

hakanbi

Süper Üye
3 Şub 2011
511
75
bu isimleri böyle bir organizasyonla bir araya getirebilmek büyük başarıdır.fotoğraflara bakınca insan orada olan üyeleri kıskanıyor,teşekkürler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,938
İstanbul
Bu kadar özel ve güzel bir organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese bir çizgiromansever olarak çok teşekkür ederim. Aranızda olamadığım için çok şey kaçırdığımın farkındayım ama organizasyon vaktinin bitmesine yakın bir zamana kadar geçerli bir sebepten ötürü Güneşli'de olmam gerekiyordu. Öyle ki akşam davetlisi olduğum Galatasaray maçına bile son anda yetişebildim. Sizlerle sadece; aranızda olamamamın üzüntüsünü ve organize ettiğiniz dilllere destan bu etkinlik karşısındaki şaşkınlığımı, teşekkür ederek paylaşmak istedim.

Son düzenleme:

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
718
Sanata ve sanatçıya verilen önemin bir göstergesi olan böyle bir organizasyonu düşünen ve hayata geçiren güzel insanların gelecekte bu alandaki daha büyük organizasyonlara imza atmasının bir miladı olan bu çabalar hayırlara vesile olsun...

pereventi

Süper Üye
27 May 2010
1,150
1,449
güney
birbirinden değerli üstadları resimlerle de olsa görmek mutluluk verici bir olay, orada bulunan dostlara gıpta etmemek mümkün değil, yaşasın çizgiroman kardeşliği ve yaşasın çizgi diyarı

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
Yüklenilen tüm fotoğraflar da göze çarpan, kalplerdeki heyecan ve mutlulukluk tüm katılanların yüzüne yansımış.
Çocukluk düşlerindeki kahramanların ete kemiğe bürünmüş halleri olan üstadların ,biz çizgiye gönül vermiş insanları kırmayarak onere etmeleri her türlü takdire layıktır.
Fotoğrafları incelerken tahminimden daha fazla heyecan bastı.Sevgili profesör üstadımla telefonda konuştuktan sonra sabah 09.00 geliş,akşam 17.00 dönüş bileti aldım.Ertesi gün saat 08..00 de terminalde olmama rağmen biletimi iptal ettirip 12.30 da Bursa'dan geri dönmek zorunda kaldım.Ne diyeyim sağlık olsun.Kaçırdıklarımı buradan telafi edip avunuyorum.
Çizgiye gönül veren insanların duygularına tercüman olduğunuz için,başta böyle bir etkinliği düzenleyen, etkinliğe katılan ve katılmayan tüm dostlara teşekkür ediyorum.
Çizgiroman seven belki bir kaç yüz kişiyiz ama,birbirimizi şahsen tanısak ta tanımasak ta herşeyden önemlisi bir aileyiz...

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,614
Böylesine güzel bir kutlamayı düşünenlere, hayata geçirenlere çok teşekkürler, Kadıköy Pasajının ölü ruhunu dirilttiniz, çizerlerin gözündeki neşeyi görmek çok mutluluk verici oldu, tanıdık tanımadık çoğu forum üyesine merhaba demeye çalıştım ama İlban Ertem'in imza günü nedeniyle erken tüydüm, sonrasında uğradığımda çoğunuzun gözlerinde tatlı bir yorgunluk hissediliyordu, cepheden hiç fotoğrafım çıkmamış, ama aralarda bir yerde olsa da kellem görünüyor:Ğ

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,167
Bu güzel günü Türk Çizgiroman Tarihine armağan eden, başta emeği geçen arkadaşlar olmak üzere, Çizgi Diyarı'na çok teşekkür ederim. Umarım yenilerini daha geniş katılımlarla hep birlikte yaşarız. Layık gördüğünüz ödül için de ayrıca teşekkür ediyorum.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,846
137,180
Gelen tüm ustalara ve gönül dostlara gönül dolusu teşekkür ederim.
Gerçekten çizgi romana gönül vermiş dostların tamamının orada olmasını isterdim.
Ben çok keyif aldım ve mutlu oldum.
Tek kelimeyle muhteşem bir gündü.

12 Şub 2010
15,006
543,799
Kadıköy Pasajının ölü ruhunu dirilttiniz

Sevgili Emre

Kadıköy Pasajının dirilmesi geçici oldu
Çizgi Diyarı kutlamasının bitmesiyle o ruh eski yerine döndü

Çizgi roman sevgisi adına düzenlenen o muhteşem etkinliğe pasaj esnafının katkısı " 0 " ın altında oldu

Bir kısım esnaf bu etkinliği ustalardan imza almak için fırsat bildi

Onun dışında hiç bir katkıları olmadı

Pislik içindeki kafenin üstünkörü temizliğini bile biz yapmak zorunda kaldık

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Özellikle de yanıltıldığım için bu öfkem;
Bundan sonra o pasajdan tek bir kitap hatta broşür bile almayacağımı kendi adıma beyan ediyorum.

Buna Büyülü dükkan, Çizgi düşler ve orada kim varsa dahildir...

Bundan sonraki toplantıyı da herhangi bir ünversitede gerekirse Abbas Güçlü ile yapmazsam da bana Savaş demesinler...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,701
TAM 35
Gerçekten muhteşem bir kutlama olmuş.Emeği geçen tüm dostlarımı canı gönülden kutlarım.Çok istedim gelmek, şartları biraz zorlama çabalarım sonuçsuz kaldı. Telefon açayım dedim o yoğunlukta bir de benimle mi uğraşacaklar diye vazgeçtim.Daha nice 7 yıllara

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Bundan sonra o pasajdan tek bir kitap hatta broşür bile almayacağımı kendi adıma beyan ediyorum.

Bundan sonraki toplantıyı da herhangi bir ünversitede gerekirse Abbas Güçlü ile yapmazsam da bana Savaş demesinler...

Çok haklısın. Tanıdığım birkaç çizgi roman yayıncısının hiçbiri etkinlikte yoktu. Görüntü vermek için bile şöyle bir gelip geçmediler. Ama tanımadığım biri, ismen ve şahsen tanıdığım bir yayıncının (birebir isim benzerliği değilse) adına Suat Yalaz Usta'ya kitap imzalattı.

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,095
Tespit ve tepkiler çok yerinde ve haklı.
Çizgidiyarı çizgi romancılığının gelişmesi ve yarınlara aktarılması ,
genç nesillere sevdirilebilmesi için çaba sarf ederken,
bu işten kazanç temin eden, çizgiroman tüccarlarından
en ufak bir destek ve ilginin olmaması gerçekten düşündürücü.
Sevgili savok üstadımız ;
" Özellikle de yanıltıldığım için bu öfkem;
Buna Büyülü dükkan, Çizgi düşler ve orada kim varsa dahildir..."
diyerek tepkisini yine de nezaket çerçevesinde göstermiş.

Etkinlik günü gösterdiği özverili çaba ve yorgunluğa rağmen...
Bu tepkiye tüm çizgidiyarı dostları destek olmalı diye düşünüyorum.
NİCE MUTLU YILLARA ÇİZGİ DİYARI...
Etkinlik ve kutlamalarda emeği geçen tüm dostlara şükran duygularımla.
Selam,sevgi ve saygılar.
HACILI

Son düzenleme:

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,701
TAM 35
Tespit ve tepkiler çok yerinde ve haklı.
Çizgidiyarı çizgi romancılığının gelişmesi ve yarınlara aktarılması ,
genç nesillere sevdirilebilmesi için çaba sarf ederken,
bu işten kazanç temin eden, çizgiroman tüccarlarından
en ufak bir destek ve ilginin olmaması gerçekten düşündürücü.
Sevgili savok üstadımız ;
" Özellikle de yanıltıldığım için bu öfkem;
Buna Büyülü dükkan, Çizgi düşler ve orada kim varsa dahildir..."
diyerek tepkisini yine de nezaket çerçevesinde göstermiş.
Etkinlik günü gösterdiği özverili çaba ve yorgunluğa rağmen...
Bu tepkiye tüm çizgidiyarı dostları destek olmalı diye düşünüyorum.
NİCE MUTLU YILLARA ÇİZGİ DİYARI...
Etkinlik ve kutlamalarda emeği geçen tüm dostlara şükran duygularımla.
Selam,sevgi ve saygılar.
HACILI

Sevgili abim hiç bir yayıncının ilgi göstermemesi beni çok üzdü.Özellikle yayınladıkları kitapları mal ettikleri fiyatla bize ulaştırdıkları fiyat arasındaki derin uçurum kendimi bazen sağmal inek zannetmeme yol açıyor.izmir'de yaşıyorum.İki tane düzenli çizgi roman satan mekan var burada.Ama maalesef ben gidip alamıyorum.Birinin ahde vefasızlığı sadece çizgi romanlarını alan bir vasat bir müşteri muamelesinden rahatsız olmam.Diğerinin ise burnundan kıl aldırmayan basit bir şakayı bile kaldırmaktan aciz biri olması ve üstelik sevdiğim bir arkadaşımla "Dükkanımın önünden bile geçmesin" uyarısı göndermesi yüzünden.İyi ki online alışveriş var yoksa halim haraptı.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Sevgili abim hiç bir yayıncının ilgi göstermemesi beni çok üzdü.Özellikle yayınladıkları kitapları mal ettikleri fiyatla bize ulaştırdıkları fiyat arasındaki derin uçurum kendimi bazen sağmal inek zannetmeme yol açıyor.izmir'de yaşıyorum.İki tane düzenli çizgi roman satan mekan var burada.Ama maalesef ben gidip alamıyorum.Birinin ahde vefasızlığı sadece çizgi romanlarını alan bir vasat bir müşteri muamelesinden rahatsız olmam.Diğerinin ise burnundan kıl aldırmayan basit bir şakayı bile kaldırmaktan aciz biri olması ve üstelik sevdiğim bir arkadaşımla "Dükkanımın önünden bile geçmesin" uyarısı göndermesi yüzünden.İyi ki online alışveriş var yoksa halim haraptı.

Değerli mehmet ali bu sadece yayın sektörünün değil genel olarak türkiyenin sorunu insan kalitemizde sorun var.Müşterinin velinimet olduğunu unutan sanki kendisi çok zenginmiş yada kendisinden başka bu malı satan yokmuş gibi davranan o kadar çok kişi var ki sonra esnaf kan ağlıyor deniyor.Hangi esnaf eskiden bu esnafa ahi denirdi ve ahiliğin bir adabı vardı.Yozlaşma her alanda olduğu gibi burada da oldu.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili dostlar,

Törene değerli sanatçı Süleyman Turan katılmadı mı?Yayınlanan resimlerde kendisini göremedim.

albay

Süper Üye
14 May 2010
1,143
4,914
toplantıya dair güzel resimler gördük te.. neler konuşuldu ustalarla ben onu merak ediyorum. konuşulanlar burdadır diye bu başlıkta inceleme yaptım, bulamadım. birde bakunin suat yalaz ile ilgili video koymuş. başka yokmu ?

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Değerli sanatçı Süleyman Turan'da törene katılmış.

Bilgilendirme için teşekkür ederim sevgili bakunin..

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey

Helal olsun savaş bu yazını yeni gördüm o pasaj ölmüş maalesef bir murat aral var orada aktif olan diğerleri hiç hükmünde.

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,734
Çizgiroman adına çok güzel bir gündü.
Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim.
Tekrarını heyecanla bekleyeceğim.

Dilek ve temenniler;
Bir sonrakin de, hiç bilmediğimiz çizgiroman dostlarının da katılmasını ümit ediyorum.
Bir sonrakin de, nette ki diğer çizgiroman sitelerinden daha fazla katılım olmasını bekliyorum.
Bir sonrakin de çizgiroman yayınevi ve satıcılarının hayal gördüğü ve inanmadığı bu tip toplantıların artık,olabildiğini görüp uzaktan değil,içinde yer almalarını temenni ediyorum.
Bir sonrakin de yazılı ve görsel basının da uzaklarda ki dostlarımıza ulaşmamızı hızlandırmasını ve arttırmasını istiyorum.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Çizgiroman adına çok güzel bir gündü.
Emeği geçen herkese gönülden teşekkür ederim.
Tekrarını heyecanla bekleyeceğim.

Dilek ve temenniler;
Bir sonrakin de, hiç bilmediğimiz çizgiroman dostlarının da katılmasını ümit ediyorum.
Bir sonrakin de, nette ki diğer çizgiroman sitelerinden daha fazla katılım olmasını bekliyorum.
Bir sonrakin de çizgiroman yayınevi ve satıcılarının hayal gördüğü ve inanmadığı bu tip toplantıların artık,olabildiğini görüp uzaktan değil,içinde yer almalarını temenni ediyorum.
Bir sonrakin de yazılı ve görsel basının da uzaklarda ki dostlarımıza ulaşmamızı hızlandırmasını ve arttırmasını istiyorum.

Caki şu yazdıklarınla ne kadar temiz kalpli ve gerçek çizgiromansever olduğunu tekrar gösterdin helal olsun sana.