ÇİZGİ DİYARI Kuruluş Yıl Dönümü Etkinlikleri

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Sanırım bu Çizgi Diyarı'nın en yoğun katılımlı en büyük toplantısı olacak. İş hanının alt katını düşündüm de tıklım tıklım dolacak görünüyor. Emeği geçenlere şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,095
Değerli kutlama komitesi üyelerimize ve yönetimimize
bu zorlu uğraşlarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.
Bu mutlu günde aranızda olabilmeyi çok istiyorum ama
gerçekleştirebilir miyim bilemiyorum.( Safra kesesi taşı yine kıpraşıyor gibi....) Neyse....
Güncellemelerden anlaşılıyor ki, gerek üyeler gerekse sanat camiasından katılım oldukça yoğun olacak.
Sevgili savok ve profesör dostumun yazmış olduğu;
" Bu aşamada tüm dostların önerilerini de beklemekteyiz. "
sözlerine istinaden naçizane düşüncemi paylaşmak istiyorum.
Yukarıda belirttiğim gibi yoğun katılım nedeni ile
katılımcı üye dostlarımızın, yazar ve çizer sanatçılarımızın
zorluk çekilmeden rahatlıkla bir bakışta tanınabilmesi amacı ile
özellikle kurumsal toplantılarda kullanılan tanıtım kartlarından
isim ve rumuz yazılı olarak yakalara takılması ya da boyuna asılması çok yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

Tabii ki karar yine sizlerin.
Başarılar ve nice yıllara dileklerimle saygılar sunarım.
HACILI

12 Şub 2010
15,006
543,799
Tolga çizerlerinden Hikmet Yamansavaşçılar üstadımız da kuruluş yıl dönümü kutlamamıza onur verecek

12 Şub 2010
15,006
543,799
Türkiye Çocuk Dergisi çizerlerinden MEHMET KAAN SEVİNÇ üstadımız da onur verecek...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,676
Türkiye Çocuk Dergisi çizerlerinden MEHMET KAAN SEVİNÇ üstadımız da onur verecek...

Abi yüzsüzlük olmazsa Talat abi ve Mehmet Beyden emanet dergileri isteyelim diye içimden geçirsemde zamana bırakalım.

Zaman zuhur olur nasılsa bir gün ölmeden Telat Abiyle ve Orhan Abiyle birebir sohbet etmek arzusundayım.

Tüm üstadlarımıza saygılar ve sevgilerimi iletin lütfen.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
İstanbul çok güzel şehir.Kadro İstanbul kadar güzel.
Çok ısrarcı olursam nazar değiyor.Bir mani olmazsa...:)

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
s2FlXH.jpg

Bu güzel organizasyon ve nazik davet için başta Haluk abi olmak üzere Çizgi Diyarı'na teşekkür ederim. Suat Yalaz, Abdullah Turhan, Ersin Burak, Süleyman Turan, Ragıp Derin, Aslan Şükür gibi çocukluk kahramanlarımızın çizerleri büyük üstadlarımızla ve diğer saygın çizerlerimizle aynı davette yer almak benim için onurların en büyüğüdür.

Çizgi dünyamızın yarım asırdan fazladır bayraktarlığını yapan ve çizgi roman geleneğimizin temellerini atan üstadlarımızın emanetlerine sahip çıkabilmek ve bayrağı ileri taşıyabilmek benim için de bir idealdir, hedeftir.

Son düzenleme:
12 Şub 2010
15,006
543,799
SÜLEYMAN GÖK
AHMET CELAL KANDEMİROĞLU
GÖKHAN GÜLKAN

Üstadların da katılımı kesinleşti

HALDUN SEVEL ustanın da katılma ihtimali var

Saygılarımla

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Duyuruyu ilk gördüğümde, müthiş heyecanlanmış ama gitmek için bir bahane yaratamamıştım.Önceki gün Sevgili "Ertuğrul" gelmezsem çok şey kaybedeceğimi söyledi. Ardından Değerli dostum "profesör" arayıp ikna edici uzun bir telefon konuşması yapınca, artık bahanem kalmamıştı. Akşam bileti aldım sabah uçağa binip öğle üzeri İstanbul'daydım. Ertuğrul dostumla zamanın nasıl geçtiğini anlamadığım sohbetimize daha sonra sevgili "yeryüzü" de katıldı. Dostlarımı bir kez daha görmenin hazzını yaşadım. Artık diğerlerini ve ülkemizin değerli sanatçılarını yarın (cumartesi) görürüm.
Bakın ben bu yaşımda taaa Gaziantep'ten kalkıp geldim. İstanbul'da yaşayıpta bu etkinliği kaçıranlar belki de tüm yaşamlarında bu fırsatı bir daha göremeyecekler.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,095
Değerli dostlar,
Yarın 7. yılımız kutlama etkinliklerine katılacak arkadaşlarımızın,
havanın olumsuz durumlarından etkilenmemeleri için minik bir hatırlatma raporu sunuyorum.
" İstanbul'da Cuma azcık ısınan hava, Cumartesi sabahı görülecek az yağmurdan sonra
gün içinde parçalı bulutlar eşliğinde
-özellikle şehrin güney sahillerinde ve akşamüstünden önce-
geçtiğimiz günlere kıyasla yine biraz daha ılık olacak...
Sıcaklıklar güney sahillerde daha yüksek olmak üzere
öğle saatlerinde 12-17 derece arasında değişecektir.
Fakat heyhat... Soğuk, akşamüstünden itibaren
-muhtemelen hafif/yerel yağmurla birlikte-
geri dönecek ve sertçe esecek kuzeyli rüzgar
Cumartesi akşamına özel artis gibi giyinip dışarı çıkanları üşütecek.
"
Havadelisi isimli güvendiğim bir sayfadan alıntıdır.

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
718
Buradaki özel davetliler arasında, şu anda adları aklıma gelen rahmetliler Sezgin BURAK, Faruk GEÇ ve Ali RECAN ile Türk Çizgi Romanına yazar ve çizer olarak katkı veren ve ahirete göçmüş diğer emektarlarımızın bir aile temsilcilerinin de olması bir vefa borcunun ödenmesi açısından iyi olurdu, diye düşünüyorum. Umarım yetkililerimiz değerlendirirler.

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Anahaberyorum.com'da etkinlik haberi manşetten ve Foto haber formatında girmiş.:) Kendilerine teşekkür ediyorum.

Haberin içeriği;

Yorumlarınızı orada haberin altında da yaparsanız sitenin ziyaretçilerinin ilgisi daha fazla olur.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,669
Kasımpaşa
Buradaki özel davetliler arasında, şu anda adları aklıma gelen rahmetliler Sezgin BURAK, Faruk GEÇ ve Ali RECAN ile Türk Çizgi Romanına yazar ve çizer olarak katkı veren ve ahirete göçmüş diğer emektarlarımızın bir aile temsilcilerinin de olması bir vefa borcunun ödenmesi açısından iyi olurdu, diye düşünüyorum. Umarım yetkililerimiz değerlendirirler.

Sayın hozkoca gerçekten çok iyi düşünmüşsün, o zaman bir ricam hep beraber anacağımız kaybettiğimiz üstadların adlarını yazalım, yazalım da onları da anabilelelim..
Lütfen aklınıza gelen isimleri yazınız.

nstegk1999

Yeni Üye
31 Ocak 2011
84
467
Ali Recan,
Sezgin Burak,
Oğuz Aral....
vefat eden çizgi dostlarımızın ailelerine birer plaket verilirse bence de çok mutlu olurlar.
Bizlerde vefamızı göstermiş oluruz, bizler de mutlu oluruz.

12 Şub 2010
15,006
543,799
Sevgili hozkoca
Sevgili serdary67
Sevgili nstegk1999
Sevgili caretta dostlar

Andığınız tüm değerli üstadlarımız ve bir anda aklımıza gelmeyen tüm diğer değerli üstadlarımız, değerlerimiz
Tümü gönlümüzde, yüreğimizin ta derinlerinde
Onları unuttuğumuzdan değil
Unutmadığımızı sizler de iyi biliyorsunuz

İletişim kanallarına vakıf olmadığımızdan, ulaşamadığımızdan...

Tek sebep bu...

Farkına varmışsınızdır
Değerli üstadlarımızın isimlerini parça bölük duyurduğumuzun
Sebebi, ulaştıkça ilave ettik; yani ulaşamadığımız kahramanlarımızı anmamak vefasızlıktan, unutkanlıktan değil...

Yukarıda andığınız üstadlarımıza ekleyeceğim ve bir çırpıda sayacağım nice değerlerimiz var
Ama dediğim gibi, iletişim sağlayamazsak elden ne gelir:)

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,311
49,926
NeverLand
Haluk abinin mesajına ek olarak; birkaç gün önce bu konuyu görüştük.
Özellikle Samim Utkun, Erdoğan Egeli, Ali Recan gibi ustaların, en azından yakın çevresine böyle bir duyuru yapamamanın üzüntüsünü duyduk. Ancak şu kısa sürede şimdilik bu konuda çaresiz kaldık. Fakat
bu onları unuttuk demek değil. Önümüzdeki günlerde başka
bir etkinlikte onların da hatıralarını unutmadığımızı göstermek için çaba
göstereceğimizden emin olabilirsiniz.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,950
Anlaşılan bu gün pasajda Türk çizgiroman severler için bir tür Harikalar Diyarı kuruluyor. Hayatta bir kez ele geçecek fırsat aslında. Kaçıranlar arasında olmak üzüntü verici tabi, ama böyle muazzan bir buluşmayı düzenleyen camianın ferdi olduğunu bilmek de güzel. Emeği geçenlere teşekkürler arkadaşlar...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,676
Elde olmayan nedenlerle katılamayanlar arasındayım ama sayın abartmanın dediği gibi gönüllerimiz bir ve buranın bir ferdi olmaktan gurur duyuyorum.

Katılım ve organizasyon güzelmiş, en son telefon görüşmelerinden bunu anladım.

Artık akşamı bekleyip fotograflarla avunacağız.

Her şey gönlünce olsun ÇİZGİ DİYARI.

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539
Haluk abim başta olmak üzere emeği geçen tüm dotlara teşekkürü bir borç bilirim. Bugünü hayatım boyunca unutmayacağım sayenizde çok güzel bir gün geçirdim. Ayrıca siteden çizgi dostlar tanıtımı yapılırken resmimin geçmesi beni çok mutlu etti iyi ki varsınız.

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539

martell

Onursal Üye
31 Tem 2011
105
539

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,676
İlk fotograflar için canı gönülden teşekkürler. Dokuz doğurdum meraktan ya, gidememenin üzüntüsü ayrı bir cabası zaten. Teşekkürler üstadım.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Selahattin Kardeş biraz fotografta ben çektim. Salı günü Antep'e dönüyorum O zaman ayıklama yapıp, değişik şeyler olursa forma koyarım.

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,889
52,480
Kendi Koltuğunda
Tek kelimeyle muhteşem görüntüler hayal gibi geçen saatler rüya gibi bir destan yazıldı Çizgi diyarı 1 kez daha ölümsüzleşerek kendi imzasını attı hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
Böyle güzel ve anlamlı bir günde daha,
böyle harika düzenlenmiş bir organizasyonda daha,
siz dostlarımla
ve birbirinden değerli üstatlarla birlikte olamadığım,
tanışma onurunu kaçırdığım için
gerçekten çok üzgünüm,
gerçekten kendime kızgınım,
gerçekten pişmanım...
... ama gerçekten ayağa da zorlukla kalkabilir durumdayım.
Neyse, sağlık olsun, Allah (CC)ömür versin;
elbet bir gün, elbet...
Tüm dostlarıma yürekten selam ediyorum.
Hep birlikte nice nice yıllara;
en içten sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,078
Unutulmaz bir gündü tüm davetli çizer ve sanatçılar teşrif etmişti,bende bol bol resimler çektim yarın paylaşacağım.Çizgidiyarı tanıtım videosu süperdi savaş'tan yada uzung'tan rica edeceğim sitede muhakkak paylaşsın.

Son düzenleme: