ACI KAYBIMIZ! Haluk YÜCESOY'u kaybettik. Taziye Defteri.

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,413
Hiç karşılaşmadık ama ülkemizde bu günlerde pekte raslayamayacağımız inceliği, beyefendiliği ve özverisiyle kalbimizde taht kuran bir ağabeyimizdi. Allah Mekanını Cennet Etsin, gerçekten haberi okudum ve inanamadım, forum içinde ciddi bir kayıp olduğuna inanıyorum, hep hatırlanması içinde nacizane fikrim ona bir sayfa ayırmak güzel olur diye düşünüyorum

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,710
Bugün gönüllerin insanını kaybettim. Sanata ve sanatçıya sevgi, saygı ile dolu bu güzel insan aramızdan ayrıldı.

Çok üzgünüm. Dostluğu, arkadaşlığı mükemmel olan bu kibar insanı hiç unutmayacağım.Allah rahmet eylesin, ışıklar içinde yat, sevgili Haluk Yücesoy.

yalcinartusta

Onursal Üye
28 Eki 2016
191
2,413
Hiç karşılaşmadık ama ülkemizde bu günlerde pek te rastlayamayacağımız inceliği, beyefendiliği ve özverisiyle kalbimizde taht kuran bir ağabeyimizdi. Allah Mekanını Cennet Etsin,

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,048
318,726
Dualarımız birlikte olsun,
dileğimiz bir olsun.
Rabbim ruhunu cennetle müjdelesin.
İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun.
Allah'tan geldik, yine O'na döneceğiz.
Kabri gül bahçesi,
Mekanı cennet Olsun
Başımız Sağolsun.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Acı haberi önce facebook'ta gördüğümde sarsıldım.Sonra Çizgi Diyarı'nın sayfasında resmi ile haberi okudum.İki kez Ankara'daki bürosunda görüşmüş;ikramı,sohbeti ile saatler geçirmiştik.Çok özel,nesli tükenmiş cömerlikte ve engin nezakete sahip bir dost idi.Hepimizin başı sağ olsun.Cennette birçok tanıdık-Samim Utkun,Yener Çakmak,baba oğul Bonelliler,Galleppini,Letteri,Fusco,Nicolo,Ferri eminim onu saygıyla karşılamış ve en baş köşeye oturtmuşlardır.Ne kadar ilginç ki son paylaşımı da ikisini de çok sevdiğini bildiğim Kinova Teks dergisinin 79.sayısı oldu.Allah rahmet eylesin;nur içinde yatsın...

kmltuncer

Süper Üye
12 Eki 2009
1,038
2,459
Yalova
Profesörümüz, Haluk abimiz; bize kötü bir şaka yapıyor gibi geliyor. Onsuz Çizgi diyarımız çok mahsun olacak. Şahsen tanışma fırsatımız olmadı ama O hepimizin ağabeyi idi. Sözün bittiği yerdeyiz. Mekanı cennet olsun. Bütün çizgi severlerin başı sağolsun. Başka ne denebilir ki...

fantoma98

Onursal Üye
20 Eyl 2009
1,507
20,773
çok değerli büyüğümüz haluk abimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşiyoruz allah rahmet eylesin ailesine sabirlar diliyorum artik diyarimiz öksüz kaldi hiç bir şey eskisi gibi olmayacak başimiz sağ olsun...

Bu olmadi be haluk abi olmadi................................

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
Herkesin yüreğine dokunabilmiş ender şahsiyetlerdendi. Sadece Çizgi Diyarı için değil, tüm çizgiroman severler için de büyük kayıp. Başta ailesi, akrabaları, sevenleri olmak üzere tüm Çizgi Diyarının başı sağolsun. Huzur içinde uyusun.

fantoma98

Onursal Üye
20 Eyl 2009
1,507
20,773
çok değerli büyüğümüz haluk abimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşiyoruz allah rahmet eylesin ailesine sabirlar diliyorum artik diyarimiz öksüz kaldi hiç bir şey eskisi gibi olmayacak başimiz sağ olsun...
Mekanin cennet olsun....
Bu olmadi be haluk abi olmadi................................

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
2,000
11,947
Çizgiroman severlere bu dünyada cenneti yaşatmak için canla başla çalışan, tüm olanaklarını seferber eden, camiayı bir araya getirmek, katılımlarla daha da zenginleştirmek için çırpınan, tam da bir ağabeyden beklenecek olgunlukla hepimize yol gösteren, ışık tutan Haluk Abi'yi yitirdiğimizi duymak çok acı. Kendisine rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

prospero

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Kas 2014
248
11,343
Daha az önce "Conan Klasik Maceralar serisi cilt 4"ün yenilenip tekrar balonlaması çalışmamı profesörümüzün daha önce söz konusu cildin "Lal kitap" basımından yapmış olduğu taramaları kullanarak bitirdim. Çalışmayı paylaşmak için siteye giriş yaptığımda bu haberi görüp yıkıldım. Gerçekten insan ne söyleyeceğini bilemiyor. Çok üzüldüm... Allah rahmet eylesin...

Adem

Çeviri & Balonlama
24 Kas 2011
285
2,100
İstanbul
Hani derler ya kör ölür badem gözlü olur, kel ölür sırma saçlı olur.
Ancak bu forumda herkesin hemfikir olduğu birşey varsa o da Haluk beyin yaşarken de çok sevilip sayıldığı, emeklerinin bilinip takdir edildiği idi.
Belki önemli olan da budur, yaşarken de ölürken de saygıyla ve sevgiyle bahsedilir olmak. Haluk bey bunu başarabilen az insanlardan biriydi. Ne mutlu ona..

Birgün karargahta tanışırım diye ümit ediyordum ama nasip olmadı.

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim.

gizemlover

Onursal Üye
5 Tem 2012
859
9,580
Benim her paylaşımlarımda yorumlarını eksik etmeyen Haluk abim sevgili profesörümüz :( mekanın cennet olsun çizgi diyarı olarak başımız sağolsun Allah rahmet eylesin ailesine sabır versin ...

BRAN MAK MORN

Çeviri & Balonlama
13 Tem 2011
193
2,220
Değerli büyüğümüze Rabbim rahmetiyle muamelede bulunup günahlarını affeylesin, tüm yakınlarına ve sevenlerine sabır ihsan eylesin...

siyahmurat

Aktif Üye
22 Eyl 2011
294
753
Bize çok değerli dergiler okutan, herkesin çok sevdiği, çok değerli ağabeyimizi kaybettik.Büyük üzüntü içindeyiz, mekanı cennet olsun inşallah, herkesin başı sağolsun.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Sihirli dostluğun için;
senden bahsederken, "arkadaşımdır" diyebilme onurunu yaşattığın için;
gösterdiğin, işaret ettiğin, öğrettiğin, verdiğin, paylaştığın herşey için;
sonsuz teşekkürler Haluk Abi...
İçime yerleşen bu "öksüz kaldım" duygusunu silmek hiç kolay olmayacak, çünkü çevrem ve kafam seni unutmama engel olacak şeylerle dolu!...
"Erken" sözcüğü, durup durup dilime takılıyor!... Program iptal olmasa da şu, benim balkonda planladığımız muhabbeti yapabilseydik, içim yine bu kadar yanardı ama hiç değilse seni özlemeye bu kadar erken başlamazdım be Abi!...
Gittiğin yerin çiçeklerle, ışıklarla dolu olduğudan adım gibi eminim, dilerim Allahım seni cennetinin en güzel köşesine kabul etsin...

Colinmccay

Yönetici
27 Haz 2009
7,008
10,818
Kelimeler kifayetsiz. Allah(c.c) mekanını cennet eylesin.
Biri çıkıpta kötü bir şaka yaptık. Ne seveni vardı onu görmek istedik dese bu kötü bir şaka dese.
İçimizi kor gibi yakıp gittin be ağabey.

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,700
istanbul
kendisiyle aynı masada bulunma, konuşma şansına sahip olduğum, yaşını bilmem fakat kalbi ve enerjisi 18 yaşında olan bir ağabeyimi kaybettim. çok şey verdi, her şeyini paylaştı ve daha paylaşacağı çok şey vardı.
tanımaktan gurur duydum seni haluk ağabey. huzur içinde uyu. umarım oraya senden önce giden bütün üstadlarımızla berabersindir.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,020
İnanmadık,inanamadık.Gördüğümden beri şoktayım.
Tanıdığım en beyefendi adamlardandı Haluk abi.Mütevazi,babacan ve de dost canlısı.
Telefonda defalarca konuşabilmeme rağmen sadece bir kez oturup görüşebildiğim ama hayatımda en müstesna yerlerden birine sahip değerli bir büyüğümüzü kaybetmenin acısını yaşıyorum tüm diyar ailesi gibi.O abimiz,dostumuz,komşumuz velhasıl çok şeyimiz,her şeyimizdi.
Allah mekanını cennet eylesin üstadımızın.Nurlar içerisinde yatsın.
Ailesine,dostlarına,diyar ailesine Allah gani gani sabırlar versin.
Çok üzgünüz...

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,062
2,793
inna lillah ve inna ileyhi raciun (hepimiz O'ndan geldik O'na dönücüyüz)
paylaşımcı ruhu,azmi ve sebatıyla,efendilik ve nezaketiyle bizlere örnek olan değerli büyüğümüzün acı haberiyle gönlümüz bir kez daha yaralandı - bu acı haberle aramızdan ayrılmış olsada üstad hatıraları ve paylaşımlarıyla bizim ve bizim gibi sevenlerinin gönlünde hep yaşayacaktır.buradan ağabeyimize cenab-ı rabbül aleminden rahmet -acılı ailesine ve sevenlerine sabrı cemil niyaz ediyorum - değerli büyüğüm mekanın cennet olsun .....

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Diyara her geldiğimde içim mutlulukla dolardı. Bu sefer hüzünle doldu. Hiç tanışmamış olsak bile, sanki hep tanışıyormuş gibi hissettiğim, sanki Diyarın bir yöneticisi değil de Diyarın ''Özü'' gibi düşündüğüm birisiydi. Allah rahmet eylesin. Ailesine sabırlar diliyorum.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Sevgili Üstadımız Profesör'ü hep bize karşılıksız verdikleri ve tam anlamıyla "İnsan" olmasıyla hatırlayacağım.Demek ki çizgi roman faydalıymış.Böyle insanların oluşmasına katkı sağlayabiliyormuş.Hiç tanışmadık, fakat oturup onunla saatlerce sohbet edebilirmişiz gibi hissettim hep.Memleket ahvalinden, adalet sisteminden, çizgi romandan, müzikten, western filmlerinden uzun uzun konuşabilirdik.Forumda, John Wayne konusunda fikir ayrılığına düşmüştük.Zerafetiyle ve kibarlığıyla görüşümü beğenmişti.John Wayne'e selam söyle Haluk Bey.O da sizin gibi tam adamdı.
Haluk Bey paylaşımlarıyla ve anılarıyla hep gönlümüzde yaşayacak.Belki kendisi de elden ayaktan düşmeden böyle olmasını isterdi.Sonsuz huzur aleminde uyu Üstâdım.
Bir su damlası dalgayla giderse yok olmaz sonsuz ummana karışır.

alize

Yeni Üye
10 Kas 2014
20
191
Ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.
Paylaşımları muhteşemdi, kendisi ile tanışmayı çok arzu ediyordum ama kısmet olmadı, nur içinde yatsın.

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
267
569
değerli üstadımız güzel insan profesör haluk bey mekanın cennet olsun. çizgi diyarına ve biz sevenlerinize verdiğiniz çok değerli hizmet hiçbir zaman unutulmayacaktır.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,648
Gaziantep
Bu yaşıma kadar tanıdığım en güzel insandı.
Mütavazi, espirili, cömert, paylaşımcı ve fedakar.
Dün Zeki Bey telefonla acı haberi verdiğinde eşimle birlikte dışarıdaydık. Birden sarsılınca "ne oldu" diye telaşlandı. Haluk Bey vefat etmiş dedim.
Koluma girdi. "Bu yıl içinde çok eski iki arkadaşını kaybettin bu kadar etkilenmedin" dedi.
(Şu an yazıyı gözyaşları içinde yazıyorum).
Onlarla uzun yıllardır paylaştığım bir şey yoktu ki dedim.
Haluk Bey'le ilk olarak karargahta karşılaştık. Zeki Bey'e "kim bu arkadaş" dediğimde bizi tanıştırdı. Sonra Çizgi Diyarı kuruluş yıldönümü etkinliğinde, İzmirde Kuşadası'ndan gelip, beni aldıktan sonra İzmirli arkadaşlarla buluşmamız ve geçen yıl Gaziantep'e ziyaretime gelmesi...
İki gün önce telefon görüşmemizde kendini çok yoruyorsun dediğimde Kahkaha ile" Gece hayatım bile yok" demişti.
Seni unutmak zor.
Senden sonra bazı şeylerin tadı da yok.
Işıklar içinde yat...

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
457
3,785
Hiçbir Şey Ülkesi
Ben de herkes gibi ne diyeceğimi, ne yazacağımı bilemiyorum. Acı haberi sitenin ana sayfasında gördüğümde "Yani artık profesör olmayacak mı? Yani artık Haluk Ağabey yok mu?" diye sordum kendime üzüntü ve şaşkınlıkla... Sonrasında boğazım düğümlendi.

Haluk Ağabeyi Çizgi Diyarı'ndaki çoğu dostları kadar yakından tanımıyordum. Yüz yüze karşılaşmadık ya da telefonda hiç görüşmedik. (Bu benim için hep büyük bir eksiklik ve keder olarak kalacak hayatımda.) Ama diyardaki çoğu dostu gibi benim de üzerimde kısa sürede çok büyük emeği ve hakkı oldu. Mesajları, paylaşımları, tavırları, duruşu, insanlığı, dostluğu, güler yüzü ve bakış açısı bana da herkes gibi yol gösterdi.

Güle güle Haluk Ağabey, hakkını helal et. Mesajlarını, paylaşımlarını, varlığını, seni ve seni sen yapan, beni de ben yapmana sebep olan her şeyi özleyeceğim. Gittiğin yere de ışık, heyecan ve sevgi götüreceğine inanıyorum. Ne mutlu sana ki; ardında tebessüm, güzel sözler ve muhteşem bir sevgi ordusu bırakanlardansın...

Mekânın cennet olsun Haluk Ağabey. Huzur içinde uyu... Ailene, sevdiklerine, yakınlarına, Çizgi Diyarı'na, hepimize Allah sabırlar versin.

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
189
594
Çizgiroman Sevdalısı

Haluk Yücesoy Mekanın Cennet olsun.

Doyamadık.
Yakınlarının ve Sevenlerinin başı sağolsun.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,993
13,519
Allah rahmet eylesin. Kendisini çok geç tanımış olmanın üzüntüsünü onu erken kaybetmekle daha fazla hissediyorum. 15 günden fazladır şehir dıiındayım ve o beni biraz hayırsızlık edip ziyaretine gelmemekle ufaktan iğneleyen bir mesaj atmış ben de en kısa zamanda ziyaretine geleceğimi belirtmiştim. Ama kısmet değilmiş demekki. Allah rahmet eylesin, iyi bir insandı. Mekanı cennet olsun. Bana göre en önemli özelliği insanları bir araya getirmekteki özel maharetiydi. Kısaca insandı. Çok üzgünüm.