ACI KAYBIMIZ! Haluk YÜCESOY'u kaybettik. Taziye Defteri.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Herkesin zorlandığı gibi yazmakta hayli zorlandım. Ama yazmakta gerekiyordu, Gönül doştları, paylaşım dostları olarak; tutum sal kişiliğini takdir edip sevenleri olmakla, acı da gelse, klavyeye dokunmağa zorlansak ta, yazmak gerekiyordu.

Güzel insan; iyi insan; paylaşan, gönül dostu olup; her şeyin karşılığı olduğu şu sistemde; karşılığı olmadan yapan insandır. Sevgili profesörümüz madden ve manen katlanması zor olanı karşılıksız paylaşandı. Yazma çizme söyleşileri içinde satır aralarında belli olduğu kadarla özellikle gönül adamıydı. Profesörümüz güzel ve iyi insandı.

Her halde, kötülerin de gittiği bir yerleri; iyi ve güzel yapmaya gitmişti...

Güle güle yüce gönüllü güzel ve iyi adam...

Son düzenleme:

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,396
İstanbul
Çizgi Roman Dünyasının başı sağolsun.

Yaklaşık 15 dakikadır boş beyaz kutuya bakıyorum. Yazıyorum siliyorum, yazıyorum siliyorum. Ne yazılır bilemiyorum. Şahsen tanımıyordum ama değerli yorumlarını okuyup paylaşımlarını takip ediyordum. Mekanı cennet olsun, allah ailesine sabır ve uzun ömürler versin. Çok yazık oldu, çook...

tuzcu

Aktif Üye
15 Tem 2013
335
846
İnanılmaz bir haber. Halen inanmaz gözlerle bakıyorum ekrana.
Sevgili Haluk Abi, senin sahaya inmenle çizgiroman dünyamız yeni bir renk ve şekil almıştı. Hergün yeni bir sunumunla hayretten hayrete düşüyorduk. Sanki düşler dünyasında yaşıyorduk. Yokluğuna alışabilir miyiz bilmiyorum. Ama kesin olan bir şey varsa sen hep aramızda, hep içimizde olacaksın.
Mekanın cennet olsun, güzel yürekli insan.

arigato

Yeni Üye
1 Nis 2013
40
186
Hiç yüz yüze gelme fırsatı bulamadığım, ancak hemen hergün ailemden biri olarak yaşamımın içinde olan, çalışkan, kibar, özverili ve yüce bir insanda bulunması gereken bütün erdemleri kalbinde taşımış olan sevgili "Profesör" Haluk YÜCESOY'u kaybetmenin derin acısını yüreğimde hissediyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Kederli ailesine ve bütün ÇİZGİ DİYARI ailesine başsağlığı diliyorum.

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Öyle ya da böyle hepimizde iz bırakan, Üstat, güzel insan. mekanın cennet olsun...
Allah (CC) günahlarını bağışlasın, mekanın cennet olsun. ailesinin ve camiamızın başı olsun.

Esin Mert

Kıdemli Üye
24 Tem 2009
215
51
Çizgi Diyarımızın en güzel insanlarından birini, "Profesörümüzü" kaybettiğimizi bildiren başlığı görünce şok oldum. Kendisini sadece diyarımızdaki fotoğraflarından tanımama rağmen, sanki yakın bir akrabam, kırk yıllık abim gibi hissediyordum. Çok üzüldüm, mekanı cennet olsun. Üzerimizde de hakkın çoktu, hakkını helal et Haluk Ağabey.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,093
Kelimelerin yetersiz kaldığı durumlardayız.
Acımız da üzüntümüz de sonsuz.
Sevgili Haluk bey mekanın cennet olsun.
Işıklarda uyu.
Üzerimizde hakkın çok. Hakkını helal et.
Bizden yana minicik de olsa varsa eğer helalı hoş olsun.

Coskun

Kıdemli Üye
20 Haz 2015
160
584
İstanbul
Allah gani gani rahmet eylesin Haluk Abiye. Çok üzüldüm bu kara haberi duyduğumda. Maalesef Çizgi Diyarı Haluk Abi olmadan öksüz kalacak. Ailesi ve sevenlerine başsağlığı ve metanet dilerim.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
Çizgidiyarı sadece profesörünü değil babasınıda kaybetti, öksüz kaldık, ışıklar içinde yat mekanın cennet olsun Haluk abi

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
Çizgi Diyarı ve çizgi roman dünyası büyük, değerli bir ağabeyini kaybetti, huzur içinde yatsın, allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağolsun...

garfield67

Onursal Üye
19 Mar 2016
1,822
8,981
Babam aklıma geldi... 1991 Eylülünde öldüğünde 49 yaşındaydı... Babam ölmüş kadar üzüldüm... Gözlerim yaş dolu "Acaba ben babamın öldüğü yaşı geçebilecekmiyim" derken 51 yaşını doldurmak üzereyim...
Ölüm bizim için... Sayın Haluk Yücesoy'a "Allah rahmet eylesin!" der, yakınlarına, sevdiklerine ve diyara başsağlığı dilerim... Mekanı cennet olsun...

Mehmet Ali

Süper Üye
1 May 2009
3,351
53,696
TAM 35
Çizgi Diyarı tarihinde iki dönem vardır.Haluk abiden önce ve Haluk abiden sonra.Ondan önce çizgi roman herkesin diyerek bir şeyler yapmaya çalışan köyün delileriydik.O geldikten sonra sadece çizgi roman paylasmanin ötesinde ruyalarımızda görebileceğimiz ustatları toplantılarımızda gördük.Her girisimimizde on ayak oldu baş oldu.Şahsen tanışma onurunu taşıdığım dünyada tanıdığım en iyi insanı kaybettim.Ondan önce dünyada böyle iyi bir insanın olabileceğine inanmıyordum.Ne diyeceğimi bilmiyorum.Nefret ettim bu yazdan önce eniştemi sonra apartmanda tek kapımı çalıp halimi hatırımı soran komşumu amcamı ve canım Haluk abimi kaybettim.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,779
2,640
Kıymetli büyüğümüz, hepimizin Profesörü Haluk beyin ölümüne çok üzüldüm. Allah rahmet etsin. Nurlar içinde yat abimiz.

fenerbahce_100

Süper Üye
26 Mar 2009
1,838
992
Çizgi Diyarından bir sakinin öleceği aklıma bile gelmezdi. Sanki burası sanal dünyanın sanal kahramanları gibi sonsuza kadar yaşayacak insanlardan oluşmuş gibiydi. Kendisini Profesör olarak Diyarda tanıdım.Kırk yıllık dostumu, arkadaşımı kaybetmiş gibiyim.

“ Şüphesiz Biz Allah'tan Geldik ve Şüphesiz Dönüşümüz O'nadır. “

Bunu biliyorum,biliyorum ama yine de çok üzüldüm. Allahın rahmeti üzerine olsun. Diyarımızın başı sağolsun...

Burada baş sağlığı, orada gözler aydın;
Íki ayrı dünyada iki ayrı tören var.
TANRI katından gelen bir yüce buyruk üzre,
Aramızdan ansızın çadırını deren var.
Orada ecdat ruhu sadümanlık içinde
Burada tamu içre gönüllerde boran var.

Soleil

Süper Üye
19 Mar 2010
650
981
Gercekten şok oldum. Ne söyleyeceğim bilemiyorum. Ustadim Allah'tan rahmet, kadarlık ailesine, sevenlerine ve çizgi diyarında sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun.

Raven

Yönetici
7 May 2009
1,443
12,581
Camiamızın başı sağolsun. Canım abim yerin doldurulamaz. Kalbimizde yaşayacaksın.

Mehmet Serdar Ateş

Onursal Üye
4 Ara 2009
969
3,353
Kütahya
Çizgi roman dünyası değerli bir abisini kaybetti.
Kelimelerin kifayetsiz kaldığı yerdeyim. Ne yazabilirim ki, özel bir insandı O.

Kimseyi kırmadan, dökmeden çizgi diyarında sürekli paylaşım yapan, yorum yazarak gönül hoşluğu sunan, yıllar yıılar öncesinde yayınlanmış eserleri gün yüzüne çıkaran, çizgi roman paylaşımı için para harcayan, emek harcayan, ...

değerli bir abimizi kaybettik. acımız büyük.

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,315
Adana
Çok üzgünüm... Diyarımızın Profesör'ü, duayeni, ağabeyi Haluk Bey'in kaybı benim için şok verici oldu... Kendisiyle maalesef şahsen tanışamadım (çok istememe rağmen) :( Biraz önce, ana sayfadaki haberi görünce çok sarsıldım... Allah rahmet eylesin... Nurlar içinde yatmasını diliyorum... Acılı ailesine Allah sabır versin... Başımız sağolsun :( :( :(

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,883
52,474
Kendi Koltuğunda
Haberi okuyunca dünyam karardı.Sanki Anam babam vefat etti.Tarifi anlatılmaz duygular içindeyim.
Ey üstadım seni zaten çok seviyorduk.
Şimdi kalbimizde bir mühürsün.
Seni hiç unutmayacağız.Bu dünyada kalbi güzel iyi insanlardan biriydin.Biz seni çok iyi biliyoruz.
Allah kabrini pürnur mekanın cennet olsun.Toprağın bolsun.
Huzur içinde uyu üstadım.
Dünya kimseye kalmıyor..
Çizgi roman yaşadıkça sende yaşayacaksın.
:22:
:':)':)':)':)':)':)':)':)':)':)'(

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,281
4,322
Allah rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun inşallah. Çizgi roman dünyası olarak çok büyük bir üstadımızı kaybetmemizin üzüntüsünü yaşıyorum, ailesine Allahtan sabır ve baş sağlığı diliyorum.

enger66

Onursal Üye
26 Eyl 2010
1,036
3,279
:( ...

Haluk abimle, geçen sene "Karabala"
imza gününde, tanışma fırsatı bulmuştum ...
Kapıda bizi karşılayan gülümseyen yüzünü
hiçbir zaman unutmayacağım...

Son düzenleme:

Baldar

Kıdemli Üye
27 Şub 2012
126
387
Foruma girip de sağ köşedeki yazıyı okuyunca insan bir afallıyor. İdrak etmek zor. Her gün birden çok paylaşım yapan ve daha dün bir buluşmasını bizlere aktaran... Bir ayağı Ankara bir ayağı İstanbul olan ve sık sık başka memleketteki insanlarla da buluşup görüşen, bunları paylaşan birinin bu şekilde ayrılmasını idrak etmek sahiden zor.

Benden ( BlackBishop) haz aldığını hiç sanmıyorum (Diyar'ın birçok yöneticisi gibi...) Ama yine de bu foruma bu kadar katkı yapan, bu kadar insanın sevgisini ve takdirini kazanan, açtığı her konuyla ve hakkında yazılan her yorumla pozitif biri olduğu belli olan birine saygı duymamak ve onun için üzülmemek zor...

Kendi açımdan düşününce elinde sonunda sorunlar hallolur ve Diyar'ın bir toplantısına bende giderim düşüncesi hep vardı bende. Ama artık gitsem de Diyar'ın en önemli sembollerinden biriyle tanışma şansı olmayacak.

Dileğim gittiğin yerde de Diyar'daki kadar sevilmen...

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
311
667
Haberi Sarkömer den duyunca tanımadığım fakat birçok paylaşımından faydalandığımız Hâluk Ağabey e Allahtan Rahmet yakınlarına sabır diliyorum.
Mekânı Cennet olsun.
Sevenlerine sabırlar diliyorum.

jagdpanther

Süper Üye
10 Nis 2010
731
996
Merhuma Allahtan Rahmet , Kederli Ailesine ve Çizgidiyarı camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum . Güzel insandı üzgünüz .

Son düzenleme:

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
sevgili profesörümüzün vefat haberinden dolayı çok müteessir oldum.. Allah acılı ailesinin kederini dindirsin zorlarını kolaylaştırsın.. amin..

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,212
5,039
Çok üzüldüm, başımız sağ olsun. Mekanı cennet olsun.
Çok özel birisiydi.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,022
denize sıfır
9 yıl önce babamı kaybettiğimde kelimeler hep boğazıma düğümleniyordu.
Yine öyle bir gün.
Ne yazacağımı nasıl yazacağımı bilmiyorum.
Tek tesellim birkaç vesileyle bir masada toplanma bahtiyarlığına erişmiştim.
Dualarımızda olduğunu bilmeni isterim.
Hayat hiç adil değil.
Toprağın bol, mekanın cennet olsun ağabey.
Seni hiç unutmayacağız.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Şimdi başka bir forumda onu Ankara milli kütüphane de kitap tararken gördüğünü yazan bir kişinin mesajını okudum.İşte böyle bir insanı kaybettik.İnanın içim çok çok acıyor.Bildiğiniz gibi değil.........

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,064
Çizgi Alemi
Bugün iş çıkışı Çizgi Diyarı'na girer girmez en üstte acı mesajı okudum.Kendisiyle mayıs ayında bürosunda görüşmüştük."Sigarama karıştırmam" diyordu.Daha ben yanında iken foruma, ziyaretle ilgili bilgileri girmişti.Ankara'dan ayrılırken kendisini telefonla aradığımda, hâlâ Ankara'da olduğumu öğrenip, tekrar uğramadığımdan dolayı epey sitem etmişti.Son görüşmemizdi.Allah rahmet etsin...