scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,232

Telerama TV Magazin 1992 - Sayı 10
Haftalık Televizyon ve Sinema Dergisi
18-24 Temmuz 1992 tarihli 10. Sayısı
Bir Numara Yayıncılık
Fiyatı 8.000 TL
84 sayfa, 93 MB, CBR

file

(Mega)
(filepi)

Dergide sadece TV ve sinema haberleri yok, müziğe de yer veriyormuş bu dergi. O günlerde ekrana geleceği için "Dire Straits"le ilgili bilgi vermişler.
file

Moderatör tarafında düzenlendi:

Motion

Kıdemli Üye
31 Mar 2013
613
3,374
Yine güzel bir paylaşımda bulunmuşsun "scanfan"...
Eline sağlık...

Dergiye ufak bir eleştiri;
Dire Straits hakkında daha doğrusu önemli bir grup hakkında hiç bu kadar kötü kısa bir kronoloji okumamıştım. :) Herhalde tek sayfaya sığdırmak için ne yapacaklarını şaşırmış olmalılar...

Dire Straits öyle damdan düşer gibi ünlü olmadı bizzat kendileri demo falan doldurup plak firmalarını aşındırmış kişilerdir...

İşte bu tip yanlışlıklar açısından da aslında bu paylaşımların ayrı bir değeri var...

Tekrar teşekkürler "scanfan"...

sineperde

Yeni Üye
24 Mar 2012
80
104
Offf yine muhteşem bir paylaşım, ellerinize sağlık.
1 numarasın scanfan!

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,232
Yine güzel bir paylaşımda bulunmuşsun "scanfan"...
Eline sağlık...

Dergiye ufak bir eleştiri;
Dire Straits hakkında daha doğrusu önemli bir grup hakkında hiç bu kadar kötü kısa bir kronoloji okumamıştım. :) Herhalde tek sayfaya sığdırmak için ne yapacaklarını şaşırmış olmalılar...

Dire Straits öyle damdan düşer gibi ünlü olmadı bizzat kendileri demo falan doldurup plak firmalarını aşındırmış kişilerdir...

İşte bu tip yanlışlıklar açısından da aslında bu paylaşımların ayrı bir değeri var...

Tekrar teşekkürler "scanfan"...

Hakkınız var sevgili "Motion". Bu tip yazıları yazan kişiye kısıtlı bir alan tahsis edilmişse, bir de yazar konuya çok aşina değilse bu tarz sakilliklere medyada her zaman rastlanıyor. Bu yine iyisi. Aşağıdaki kupür sanırım 15 Ekim 1993 tarihinde çıkan Cumhuriyet gazetesinin televizyon programı sayfasından alınmış (muhtemelen gazetenin çaycısı yazmıştır). Bunu bize aktaran da Leman dergisinin Anti-Medya sayfası. Daha hoşları da var, ama elimin altına ilk bu geldi.

file

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey

Hakkınız var sevgili "Motion". Bu tip yazıları yazan kişiye kısıtlı bir alan tahsis edilmişse, bir de yazar konuya çok aşina değilse bu tarz sakilliklere medyada her zaman rastlanıyor. Bu yine iyisi. Aşağıdaki kupür sanırım 15 Ekim 1993 tarihinde çıkan Cumhuriyet gazetesinin televizyon programı sayfasından alınmış (muhtemelen gazetenin çaycısı yazmıştır). Bunu bize aktaran da Leman dergisinin Anti-Medya sayfası. Daha hoşları da var, ama elimin altına ilk bu geldi.

file

Çok komik resmen, bizde dergicilik yıllardır doğru yapılmıyor. Ben Leman'a o yüzden çok saygı duyarım. Adam gibi bu işi yapan sayılı yayından birisidir. Araştirmacı gazeteciliğin pirisin Scanfan varol.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,232

Bir iki tane daha anti-medya örneği buldum. Konuyu dağıtmamak için buraya ekliyorum. Bir ara bütün anti-medyaları bir araya getirip paylaşmak isterdim. Kırmızı noktayı ben koydum. Orijinal Leman'da, tıpkı GÜN gazetesinde yazıldığı gibi adıyla sanıyla sansürsüz yazılmıştı. O tarihte (1993) sansür mizah basınına daha toleranslıydı hatırladığım kadarı ile.

file

12 Şub 2010
15,006
543,642
Valla ben Jandarmaların Binali ile evlenmeyi kabul etmelerinin sonunu iyi görmüyorum. Bir yılı dolmadan boşanmak üzere Aile Mahkemesine koşacaklardır

Aklıma takılan bir konu ise, takıları Jandarmalara mı yoksa Binali'ye mi takacağız

akinalara

Kıdemli Üye
4 Şub 2015
184
333
Bizi yine eski günlere, internetin olmadığı, Televizyonun çok popüler olduğu 90'lara götüren harika bir paylaşım. Çok teşekkürler.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,577
34,703
İstanbul
Gözümden kaçan, buram buram 90'lar kokan bu harika paylaşımınız için teşekkür ederim sevgili Scanfan. Her paylaşımınız ayrı bir renk katıyor diyarımıza..