SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
Atatürk
Mustafa Kemal'i Aramak
One Shot

Atatürk: Mustafa Kemal'i Aramak

Glenat
Hikaye: Loulou Dedola
Çizimler: Lelio Bonaccorso
Çeviri: odenat
Görsel Uyarlama: SenSei
Yıl: 2018
Dosya Türü: cbr
Sayfa Sayısı: 117
Tür:tarihi, biyografi, dram, savaş,

Afife zor bir sürece girmiştir. Kanser hastalığına yakalanmış olması dışında bir de zamanında aldırmış olduğu çocuğun duygusal çöküntüsünü yaşamakta. Son günlerini yaşadığını bilen Afife Lyon'a yeğenini görmeye gider. Genç Mehmet tehlikeli dinci kesime epey yakındır. Ailesi bundan rahatsızlık duysada asi Mehmet kimseyi dinlemez. Afife, bu dünyadan gitmeden önce kendisine son bir görev edinir. Mehmeti kurtaracaktı. Fakat nasıl? Öncelikle Atatürk hakkında bir belgesel yaptığını söyleyerek. Bunun için bir fotoğrafçı lazımdı. O fotoğrafçı Mehmet olacak ve Mustafa Kemal Atatürk hikayesini teyzesi Afife tarafından öğrenecekti.
Macera Selanik'te başlar...

6B2030770094920Jcm.jpg

M4B030770096040Smg.jpg

lVj030770096840nvY.jpg

ptC030770097340z0X.jpg

1Rv030770097780b82.jpg

indirmek için

Mustafa Kemal'i Aramak

Moderatör tarafında düzenlendi:

comicist

Süper Üye
1 May 2016
591
4,781
Ellerinize sağlık, üstadlar...
Atamızı unutmayanlardansınız...

Son düzenleme:

Aster01

Aktif Üye
23 Şub 2017
434
1,516
Beklenen 19 Mayıs'a gelmedi ama, 29 Ekim'e yetişti.geldi. Teşekkürler '' odenat '', teşekkürler ''sensei ''

halit

Kıdemli Üye
27 Eyl 2011
572
1,822
Büyük bir merakla beklediğim bu eseri bizlerle buluşturduğunuz için çok teşekkür ederim. Sayın SenSei ve sayın odenat elleriniz dert görmesin. Sağ olun var olun.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
İndiremedim. Keşke MediaFire'a yükleseydiniz.

İndirdin. Sürenin dolmasını beklememişim.

Savok arkadaşın mesajından sonra hemen okumalıyım.

Son düzenleme:

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,988
13,484
Teşekkür ederim sevgili dostlar, her ikiniz de sağ olun.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
Teşekkürler, Sensei. çağdaş, laik, modern anlayışın dünyamızdaki simge lideri Atamızı dünya unutmuyor, bir kez daha hatırlıyoruz. Ülkemiz onunla gurur duyuyor. Ona minnettarız.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Gözlerimde yaşlarla bitirdiğim başka bir çizgi roman yoktur.
Dostlarım, tek kelime sohbetim olmadığı halde,
yanyana bir çay içmişliğimiz olmasa da
Sevgili SenSei ve sevgili odenat sizler benim can dostumsunuz...
İyi ki ısrar etmişim bu çizgi romanı çevirmeniz için.
Mükemmel, olağanüstü...
Çok sağ olunuz.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Henüz inceleyemedim ama açıkçası üzüldüm. Neden derseniz şimdiye kadar Ülkemizde yayın şansı bulamamasına.Emekleri geçen bütün dostlara çok teşekkür ederim.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
İnşallah indirebilirim ...
Uğraşıyorum ama şu mesajı veriyor.
" Maks. Bu saat için mümkün olan ücretsiz indirme sayısı, lütfen bir saat sonra tekrar deneyin veya premium ürünlerimizden birini satın alın."
Sanırım bir hata yapıyorum.
Ya da beceriksizliğim...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,308
İstanbul
İnşallah indirebilirim ...
Uğraşıyorum ama şu mesajı veriyor.
" Maks. Bu saat için mümkün olan ücretsiz indirme sayısı, lütfen bir saat sonra tekrar deneyin veya premium ürünlerimizden birini satın alın."
Sanırım bir hata yapıyorum.
Ya da beceriksizliğim...

Modemi kapatıp açarsanız süre sıfırlanıyor.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,803
Kitabı keyifle çevirdim. İçinde o kadar önemli noktalar var ki; Örneğin Atatürk, Nazilerden kaçan Alman bilim adamlarına sığınma hakkı tanırken, onlara Türkçe öğrenmeleri için 3 yıl süre tanıyor. İstanbul üniversitesinde Türkçe ders versinler, Türk gençleri bilimi kendi dillerinde öğrensin diye. Şu anda da, bizim üniversitelerimizde Türk profesörler Türk öğrencilere İngilizce ders veriyorlar. Nereden nereye gelmişiz.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Kitabı keyifle çevirdim. İçinde o kadar önemli noktalar var ki; Örneğin Atatürk, Nazilerden kaçan Alman bilim adamlarına sığınma hakkı tanırken, onlara Türkçe öğrenmeleri için 3 yıl süre tanıyor. İstanbul üniversitesinde Türkçe ders versinler, Türk gençleri bilimi kendi dillerinde öğrensin diye. Şu anda da, bizim üniversitelerimizde Türk profesörler Türk öğrencilere İngilizce ders veriyorlar. Nereden nereye gelmişiz.

Çok yerinde bir saptama...
Aslnda yabancılar tarafından ülkemizle ilgili yazılan çizilen şeylere hep kuşkuyla yaklaşırım...
Bazen bilinçli bazen de yeterince araştırma yapmadıkları için olumsuz bir şeyler araya girer...
Ama bu kitapta bir iki yerde Türk Bayrağının şekli dışında hiçbir olumsuzluğa rastlamadığım gibi
anlatım dili ile Atatürk konusunda nasıl anlatılmalının çok güzel örneğini sunuyor...
Tekrar teşekkürler.

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,730
43,945
denize sıfır
Yine gol olmuş.:)
Seçiminiz ve ince işçiliğiniz için teşekkürler değerli dostlarım.
Çok büyük bir keyifle bakacağım.:)

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,861
Daha okumadım,fırsat bulup okuyamadım.
Ama muhteşem bir paylaşım olduğuna eminim.
Paylaşım için dostlara teşekkür ederim.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Günaşırı denemeler yapmama rağmen
Hala indiremedim.
Aynı mesajı alıyorum;
" Aynı anda iki dosya indiremezsiniz. "
Artık bir hayır sahibi dostumuzun
mediafire dosyası ile paylaşmasını bekleyeceğim.
( Şöyle yaparsan indirebilirsin gibi önerilere kapalıyım.)
Bir daha da denersem iki olsun. Valla sinir oldum yahu.
Ne menem dosya indirme programı bu.
Sanki devlet sırrı indiriyorum.
( Sensei dostum alakanız için de teşekkürler...)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,201
Kamlançu
2 gün önce yazar Loulou Dedola'nın haberi medyaya düşünce aklıma bu paylaşım gelmişti. Hazır yeniden gündeme gelmişken ben de hem mediafire linkini ilk mesaja eklediğimi belirteyim, hem de yazarın isminden google'da arama yapınca ilgili haberlere ulaşılabileceğini hatırlatayım dedim. Yazarımız aynı zamanda bir şarkıcı imiş ve kendisini "kemalist" olarak tanımlıyormuş. Konserlerinde sürekli Atatürk hakkında şarkılar söylüyormuş...
Unutmadan, emeği geçen arkadaşlara teşekkürler... :)