Thomas Ott - Orman

Saint Walker

Çeviri & Balonlama
30 Eki 2018
198
4,054
n9rnglg.jpg

Genç bir çocuk bir aile cenazesinden gizlice uzaklaşır ve ormanın derinliklerine dalar, burada insanlığın en büyük korkusuyla yüzleşir ve yolunu seçmek zorundadır. Beyaz bir yüzeyin siyah bir tabaka ile kaplandığı ve çizildiği scratchboard adı verilen bir teknikle çizim yapan Ott, negatif alandan üzücü etkiye sahip görüntüler oluşturur. Ott'un elinde, ortam onun ürkütücü, dehşetle dolu ahlak hikayeleri için mükemmel bir araç haline gelir.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,670
Kasımpaşa
Thomas Ott ilginç bir çizer, onun yeni bir kitabına rastlamak güzel oldu...
Daha önce scanfan dostumuz burada başkaca kitaplarını bize sunmuştu.
Teşekkürler.

Saint Walker

Çeviri & Balonlama
30 Eki 2018
198
4,054
Thomas Ott ilginç bir çizer, onun yeni bir kitabına rastlamak güzel oldu...
Daha önce scanfan dostumuz burada başkaca kitaplarını bize sunmuştu.
Teşekkürler.

Bilgilendirme için ben teşekkür ederim. Diğer çalışmaların paylaşıldığından haberim yoktu. Thomas Ott serileri için efor sarfetmeme gerek kalmadı.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,341

Sevgili Saint Walker

Titiz çalışmanız için teşekkür ederim. Albümü "c2c" çavirmişsiniz. Bu terimi netteki yabancı taramacılar taramalar için kullanıyorlar, "cover to cover" taranmış anlamına, yani ön kapaktan arka kapağa kadar hiç eksiksiz taradım demek istiyorlar. Ben de bunu Türkçe çeviriler için kullanıyorum (terimi bu anlamda ben uydurdum!), yani ön kapaktan arka kapağa hepsini Türkçeleştirmişsiniz, hem de çok şık bir düzenlemeyle. Önsözler-sonsözler hepsi dahil edilmiş. Ben de bunları değerli buluyorum ve uyguluyorum. Kısaca basıma hazır bir Ç&B üretmişsiniz diyebilirim.

İnanır mısınız bilmem ama ben de bu albümün çevirisini yeni sıraya almıştım, belki birkaç güne yayınlarım diyordum, ama elimdeki çok uzun bir Ç&B bir türlü bitmek bilmedi. Siz de beni bir külfetten kurtarmış oldunuz. İndirdiğim İngilizce versiyonu hemen sildim ve yerine sizin kaliteli Ç&B'nızı koydum.

Biraz önce İsviçreli Thomas Ott'un külliyatının tamamını bir "sıralı liste" halinde açtım. Göreceğiniz gibi daha
çevrilmemiş birçok eseri var. Umarım el atarsınız.

Sevgi ve saygılarımla.

Saint Walker

Çeviri & Balonlama
30 Eki 2018
198
4,054

Sevgili Saint Walker

Titiz çalışmanız için teşekkür ederim. Albümü "c2c" çavirmişsiniz. Bu terimi netteki yabancı taramacılar taramalar için kullanıyorlar, "cover to cover" taranmış anlamına, yani ön kapaktan arka kapağa kadar hiç eksiksiz taradım demek istiyorlar. Ben de bunu Türkçe çeviriler için kullanıyorum (terimi bu anlamda ben uydurdum!), yani ön kapaktan arka kapağa hepsini Türkçeleştirmişsiniz, hem de çok şık bir düzenlemeyle. Önsözler-sonsözler hepsi dahil edilmiş. Ben de bunları değerli buluyorum ve uyguluyorum. Kısaca basıma hazır bir Ç&B üretmişsiniz diyebilirim.

İnanır mısınız bilmem ama ben de bu albümün çevirisini yeni sıraya almıştım, belki birkaç güne yayınlarım diyordum, ama elimdeki çok uzun bir Ç&B bir türlü bitmek bilmedi. Siz de beni bir külfetten kurtarmış oldunuz. İndirdiğim İngilizce versiyonu hemen sildim ve yerine sizin kaliteli Ç&B'nızı koydum.

Biraz önce İsviçreli Thomas Ott'un külliyatının tamamını bir "sıralı liste" halinde açtım. Göreceğiniz gibi daha
çevrilmemiş birçok eseri var. Umarım el atarsınız.

Sevgi ve saygılarımla.

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Paylaşımlarınızı dikkatle takip ediyorum ama Thomas Ott gözümden kaçmış. Diğer serilerine de bakmaya çalışacağım.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
897
1,849
İstanbul
Önceki paylaşıları keyifle okumuş, izlemiştim. Buradan onları paylaşan değerli forumdaşlara tekrar teşekkür ederim.

Elbette ki bu yeni paylaşım da onların üstüne kaymak oldu.

Teşekkür ederim, elinize sağlık.