Klasik Serilere Ulaşma Sorunu

Klasik Serilere Ulaşma Sorunu

Örümcek Adam

Like Tree44Likes
  • 7 Post By Atameric
  • 5 Post By Dindar Diker
  • 3 Post By Atameric
  • 12 Post By virtualman
  • 4 Post By Dindar Diker
  • 7 Post By The_DarknesS
  • 4 Post By toxine
  • 1 Post By Atameric
  • 1 Post By toxine

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20.Şubat.2022, 06:12   #1
Yeni Üye

Atameric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10
•Rep Seviyesi :
Atameric is on a distinguished road
Standart Klasik Serilere Ulaşma Sorunu
Herkese merhabalar. Klasik çizgi romanların eminim hepimizde yeri bambaşkadır. Açıkçası ben bu eserleri okuduğumda sanki yazıldıkları senelere dalıp gidiyorum ve büyük keyif alıyorum. Ancak ne Spider-Man Klasik ciltleri ne X-Men Klasik ciltleri ne de Avengers Klasik ciltleri hiç bir yerde yok. Olsa da değerlenecek arsa fiyatına (!) koyuyorlar fırsatçılar maalesef. Bu eserler satışta olmasa da taratıp paylaşmaya da telif sıkıntısı çıkarıyorlar. Klasik çizgi roman severler olarak ne yapmamız gerek? Bu işin içinden nasıl çıkılır fikri olan var mı?
Atameric isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 20.Şubat.2022, 13:39   #2
Çeviri Balonlama

Dindar Diker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 172092
•Rep Seviyesi :
Dindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond repute
Taranıp paylaşılmasında bir sorun yok.
Kitaplar basılalı çok uzun zaman oldu çünkü.
Tekrar baskıları da olmadı.
Elinde olanlar tarayıp paylaşabilir.
Dindar Diker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 20.Şubat.2022, 21:32   #3
Yeni Üye

•Rep Seviyesi :
Bu konuda elini taşın altına koyacak bir üstadım varsa çok minnettar kalırım.
Baltimora, turhal ve ÖrümcekMen bunu beğendi.

Konu Baltimora tarafından (22.Şubat.2022 Saat 13:22 ) değiştirilmiştir.
Atameric isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 21.Şubat.2022, 00:18   #4
Yeni Üye

virtualman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Seviyesi :
virtualman is on a distinguished road
Belki tuhaf bulunup ne alaka diyebilirsiniz ama kendi çözümümü yazayım dedim. Yaşım ileri olmasına rağmen italyanca öğrenmeye başladım. Olur veya olmaz zaman gösterecek. Sebebi fumettileri okuyacak düzeye gelebilmek. Çünkü internet sayesinde artık en yeni sayıları bulabilmek bile mümkün. Çok uzun yıllar boyunca fumettilerin basılmasını beklemekten bıktım usandım. Çizgi roman forumlarında çevirileri yapılan fumettiler de benim okuduklarım değil. İngilizce temelli Marvel ve DC çizgi romanlarının da oldukça fazla ve bunların tamamının basılmasını beklemenin hayal olduğu göz önüne alındığında ingilizce öğrenip orijinalinden okumanın tüm sıkıntılara çözüm olabileceğini ve ingilizcenin de italyancaya göre daha kolay öğrenilebileceğini düşünmekteyim. Benim merakım yok ABD çizgi romanlarına. Maalesef yabancı çizgi romanların tüm külliyatına türkçe basım olarak ulaşmanın oldukça zor oluşu nedeniyle hevesi ve imkanı olan çizgi roman severlerin dil öğrenerek kendi işini kendi görmesinin denenmesi gereken bir yol olduğu kanaatindeyim.
virtualman isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 21.Şubat.2022, 00:28   #5
Çeviri Balonlama

Dindar Diker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 172092
•Rep Seviyesi :
Dindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond reputeDindar Diker has a reputation beyond repute
Belki 4*4'lük bir seviyeye gelinemeyebilir ama okuduğunu kısmen anlayabilecek bir düzeye ulaşılması bence de mümkün.
Takıldığın yerde lügata bakarsın, olur biter.
Dindar Diker isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Şubat.2022, 12:23   #6
Çeviri Balonlama
Yönetici

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 813473
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute
Alıntı: virtualman´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Belki tuhaf bulunup ne alaka diyebilirsiniz ama kendi çözümümü yazayım dedim. Yaşım ileri olmasına rağmen italyanca öğrenmeye başladım. Olur veya olmaz zaman gösterecek. Sebebi fumettileri okuyacak düzeye gelebilmek. Çünkü internet sayesinde artık en yeni sayıları bulabilmek bile mümkün. Çok uzun yıllar boyunca fumettilerin basılmasını beklemekten bıktım usandım. Çizgi roman forumlarında çevirileri yapılan fumettiler de benim okuduklarım değil. İngilizce temelli Marvel ve DC çizgi romanlarının da oldukça fazla ve bunların tamamının basılmasını beklemenin hayal olduğu göz önüne alındığında ingilizce öğrenip orijinalinden okumanın tüm sıkıntılara çözüm olabileceğini ve ingilizcenin de italyancaya göre daha kolay öğrenilebileceğini düşünmekteyim. Benim merakım yok ABD çizgi romanlarına. Maalesef yabancı çizgi romanların tüm külliyatına türkçe basım olarak ulaşmanın oldukça zor oluşu nedeniyle hevesi ve imkanı olan çizgi roman severlerin dil öğrenerek kendi işini kendi görmesinin denenmesi gereken bir yol olduğu kanaatindeyim.

Kesin çözüm bu gözüküyor. Serileri orijinal dilinde takip etmek.
Sırf Dampyr okumak için bile vakit bulursam İtalyanca öğrenmek isterdim.

The_DarknesS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 26.Şubat.2022, 12:59   #7
Onursal Üye

toxine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 155045
•Rep Seviyesi :
toxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond repute
Alıntı: The_DarknesS´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Kesin çözüm bu gözüküyor. Serileri orijinal dilinde takip etmek.

Tamamen katılıyorum.
Yanlış, eksik ve özensiz çevirilere maruz kalmadan kendimiz okuyabilseydik.

.:-¨-:.

Hayatı seviyorsanız zamanınızı boşa geçirmeyin, çünkü zaman hayatın ta kendisidir.

toxine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 27.Şubat.2022, 02:36   #8
Yeni Üye

•Rep Seviyesi :
Haklısınız. Peki Diyar'ımızda (umarım yeni bir üye olarak bu şekilde ifade etmem uygunsuz olmamıştır ) Marvel özelinde karakterlerin klasik sayıları, eventler ve onların crossoverları dahil detaylı bir okuma sırası var mı acaba sayı sayı?
ÖrümcekMen bunu beğendi.
Alt 28.Şubat.2022, 01:20   #9
Onursal Üye

toxine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 155045
•Rep Seviyesi :
toxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond reputetoxine has a reputation beyond repute
Alıntı: Atameric´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Haklısınız. Peki Diyar'ımızda (umarım yeni bir üye olarak bu şekilde ifade etmem uygunsuz olmamıştır )
Marvel özelinde karakterlerin klasik sayıları, eventler ve onların crossoverları dahil detaylı bir okuma sırası var mı acaba sayı sayı?

Örneğin Spider-Man için şöyle bir liste yapılmış:

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

İlgilendiğin seri için varsa kendi sayfasından,
yoksa arama kısmından aratarak bulabilirsin.

ÖrümcekMen bunu beğendi.

Hayatı seviyorsanız zamanınızı boşa geçirmeyin, çünkü zaman hayatın ta kendisidir.

toxine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil