Örümcek Adam'ın hayatı [(1962-2020) Genişletilmiş versiyon]

Örümcek Adam'ın hayatı [(1962-2020) Genişletilmiş versiyon]

Örümcek Adam

Like Tree112Likes

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 01.Ekim.2020, 14:03   #1
Çeviri Balonlama

teks55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 140082
•Rep Seviyesi :
teks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond repute
Standart Örümcek Adam'ın hayatı [(1962-2020) Genişletilmiş versiyon]
Not: Baştan sona Spoiler doludur. Örümcek Adam'ın Türkçeye tercüme edilmeyen serilerinden de yararlanılmıştır. Bu yüzden hiç duymadığınız bilgiler de mevcut olabilir.

''Umarım beni görüyorsundur, Ben Amca. Çünkü bunları senin için yaptım. Yaptıklarım herkesi daha güvende tuttu ve korkmamayı öğretti. Ve bunları yaparken biraz eğlenceli hale getirdim. Pek çoğunun Peter Parker için parmağını bile kıpırdatmaması önemli değil. Bunun için yapmıyorum. Yapıyorum çünkü yapılacak doğru şey bu. Çünkü sen de böyle yapardın. Sen benim için bir babadan daha fazlasıydın, Ben Parker. Bir rol modelden daha fazlası ... Sen benim kahramanımdın. Şimdi benim sıram. Çünkü bundan sonra senin gibi olacağım! Göreceksin. Her şeyimi vereceğim! Ve Eğleneceğiz. Asla pes etmeyeceğim - ve bu İnanılmaz olacak!''

-- Spider-Man (Peter Parker)

[Resimdeki Görüntü: Peter Parker'in bebek hali, anne ve babası Richard ve Mary Parker ile beraber- Amazing Spider-Man #600]

Doğumu: (Tahmini 1937-38) Yılları Peter Parker, Queens'te iki CIA ajanı olan Richard ve Mary Parker'ın çocuğu olarak dünyaya gelir.

Not 1: Annesi Hindistan'ın Bombay kentinde bir görevdeyken Peter'a hamile kalır. SHİLD için çalıştıkları bu gizli görevde Logan'ı düşmanlardan kurtarırılar. Richard ve Mary, Peter doğduktan sonra sık sık onu Ben Amcası ve May Halası gözetiminde bırakırlardı. Ayrıca Peter'in bilmediği bir kız kardeşi vardı. Adı Teresa Durand'dı. Yıllar sonra (2018) yılında kız kardeşi olduğunu öğrenecekti.

(1944) yılı: Peter 6 yaşındadır. Richard ve Mary daha sonra Cezayir'e bir göreve atandıklarında, Peter'ı tekrar halası ve amcasına bırakırlar. Ardından Peter Parker'ın ailesi, ABD için Red Skull'ı takip ettikleri sırada (bir uçak kazasında) 1944 yılında Cezayir'de (Red Skull tarafından) öldürülür. Ölümlerinden sonra komünist Red Skull'ın planıyla Peter'in ailesi Amerika Birleşik Devletleri'ne ihanet etmekle suçlanırlar. (Red Skull'un planıyla ABD onların hain olarak öldüğüne inanır) Anne babasının ölümünün ardından, genç Peter, amcası ve halası Ben ve May Parker tarafından evlat edinilir ve onlarla birlikte New York'taki Forest Hills'teki evlerinde ikamet eder.

Not 2: Peter, Anne ve babası öldüğünde henüz 5-6 yaşlarındaydı. Ben ve May, Peter'ı kendi oğulları gibi büyütmeye karar verirler ve Peter'in ailesi hakkındaki suçlamaları yıllarca ondan bir sır olarak saklarlar.

Çocukluğu: May Hala ve Ben Amca Peter'i kendi çocuklarıymış gibi severler ve büyütürler. Peter, bir süre sonra ailesinin öldüğünü öğrenir. Peter daha sonra münzevi bir çocuk olur, ama çok zekidir, okumaya ve bilime olan sevgisi de gittikçe artar. Çocukluğunun ilk dönemlerinde halasıyla plaj gezilerine giderek ve amcasıyla uçurtma uçurma dersleri alarak oldukça mutlu büyür. Özellikle amcası Ben ile derin bir bağ kurar. Tıpkı amcası gibi aksiyon filmlerine aşık olur. Bir gece dondurma almaya gönderilir ve yaşıtları tarafından alay edilir. Çok erken yaşta amcası tarafından New York Mets'in oyununu görmeye götürülür. Ardından beysbol sporuna merak salar ve Mets maçına gider. Kaybettiğinde Ben Amca, Peter'a kaybetmenin de hayatın bir parçası olduğunu söyler. Mets maçına gitmeyi yıllık bir gelenek haline getirir. Ayrıca May Hala'ya bahçecilik konusunda yardım eder.

[Resimdeki Görüntü: Peter Parker'in Çocukluk hali- Amazing Spider-Man #-1]

Konu teks55 tarafından (01.Ekim.2020 Saat 15:00 ) değiştirilmiştir.
teks55 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                
Alt 01.Ekim.2020, 14:03   #2
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
teks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond reputeteks55 has a reputation beyond repute
İlkokul yılları: İlkokulda arkadaş edinmeye çalışır, atletik olmadığı ve gözlük taktığı için yaşıtları tarafından zorbalığa uğrar. Ona en çok ve sürekli sataşanlardan biri, (sanıldığı gibi Flash Thompson değil) Carl King'di. Peter ilkokul yıllarında Liz Allan, Seymour O'Reilly, Jason Ionello, Sally Avril, Sean "Tiny" McKeever ve Charlie Murphy gibi arkadaşlar edinir. Ortaokul'a kadar iyi birer arkadaş olarak kalırlar. Bir gün Peter'in Amcası Ben, Peter ile dışarı çıkıp onu eğlenmeye götürür. O gün, etrafındakilere sataşan "Flash" Thompson ile yolları ilk kez kesişir. Diğer çocukların Flash'tan nasıl korktuklarını ve onlara saygı duyduklarını ve onun doğal atletik yeteneğini gören Peter, Flash'ın (ailevi sorunlarından habersiz bir şekilde) Thompson'ı kıskanır. Bundan kısa bir süre sonra May ve Ben, Peter'ı Oscorp'un sahibi olduğu bir bilim tesisine götürür ve burada Peter, Norman Osborn tarafından bilim alanında kariyer yapmak için ilham alır. On iki yaşındayken Tommy Monks adında bir çocukla arkadaş olur. Peter, ortaokul yıllarında derslerinde başarılı olmaya devam eder. Fakat bununla beraber öğle yemeği parasını çalan, kafasını tuvalete ittiren ve diğer işkenceler yapan Carl King tarafından hâlâ zorbalığa maruz kalmaya devam eder. Peter'in, özellikle canavarlar ve bilim kurgu hakkındaki çizgi romanlara karşı sempatisi artar. Ancak yaratıklarla ilgili kabuslar görünce, May halası çizgi romanları elinden alır. Peter, Ben Amcasının 1940'lardan kalma eski çizgi roman koleksiyonuyla karşılaşınca May hala çizgi roman konusunda ona bir süre izin verir. Peter, Kaptan Amerika, android Human Torch, Sub-Mariner ve diğer kahramanlar hakkındaki hikayelere tabiri caizse aşık olur. Ardından kendisi de bir süper kahraman olmayı hayal eder ve bir gün öyle olmasını umar. Daha sonraki yıllarda kullanacağı Ağ Atıcılar hakkında bir tasarım taslağı çizer.

Alt 01.Ekim.2020, 14:04   #3
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :

[Resimdeki Görüntü: Peter Parker'in Lisedeki hali- Amazing Spider-Man #-1]

13 yaşında- Lise 1'e geçişi : Peter, 13 yaşındayken Midtown Lisesi'ne başlar. Orada bir başka zorba olan Flash ile karşılaşır. Flash, Liz Allan ile çıkmaya başlar. Bu arada Carl King de Peter'a sataşmaya devam ediyordu. Peter, Charlie Weiderman'la arkadaş olur ve ikisinin de bilime ilgi duyduğunu farkeder. Kısa süre sonra Charlie'nin kendi Süper Asker Serumunu yapmaya kalkmasıyla Charlie'nin daha karanlık bir tarafı olduğunu öğrenir. Ardından Weiderman ailesi kısa bir süre sonra taşınır. Peter, Charlie taşındıktan kısa bir süre sonra yaşıtları tarafından zorbalığa uğrayan tek kişi olarak kalır. Peter Parker, bilim adamı Reed Richards'ın Fantastik Dörtlü ekibinin meydana gelmesine yol açan uzay görevi hakkındaki haberleri gazeteden okur. Bundan kısa bir süre sonra Peter, Laurie'yi sınavlarda yenerek okul bilim fuarını kazanır. Lynton, Parker'a karşılıksız aşık olan obez bir kızdı. 10. sınıfta, Peter'ın en sevdiği öğretmenlerden biri, Daphne Smith'di. Peter'ın bir başka fen bilgisi öğretmeni de Raymond Warren'dı. Peter boş kalan vakitlerinde, amcasına ve halasına bahçe işlerinde yardım eder. Peter, Mary Jane Watson'ı ilk kez görür fakat onun May halasının arkadaşı Anna Watson'ın yeğeni olduğundan habersizdir.
Alt 01.Ekim.2020, 14:05   #4
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :

[Resimdeki Görüntü: Peter Parker'in radyoaktif örümcek tarafından ısırıldığı an- Amazing Fantasy #15]

15 Yaşında-(1962'de) Örümcek Adam olması: Peter, General Techtronics Laboratories East'te radyoaktivite üzerine bilimsel bir sergiye ilgi duyar. Arkadaşlarından hiçbiri onunla gitmek istemeyince, Peter kendi başına gider. Peter o gün işkenceci Carl King tarafından takip ediliyordu. Deney sırasında, yalnız bir örümcek, radyoaktif enerji yoluna indirilir. Bu radyoaktif örümcek Peter'ın elinin üzerine gelir ve onu ısırır. Peter, ısırmanın bir sonucu olarak kendini kötü hissetmeye başlayınca hemen oradan uzaklaşır. Aynı gösterideki aynı örümcek ölmeden önce, başka bir öğrenci olan Cindy Moon'u ısırır. Yıllar sonra 2014 yılında Peter bunu öğrenir ve Cindy Moon, Peter'in hayatında önemli bir rol oynar fakat şimdilik Peter'in bundan haberi yoktur. Peter'in bilmediği tek şey bu değildi. Hala, Carl King tarafından hala izleniyordu.

Alt 01.Ekim.2020, 14:05   #5
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
(1962) Örümcek güçleri olduğunu anlaması: Dışarı çıkan Peter, iki zorbayla karşılaşır. İki zorbaya yumruklarıyla ağızlarının payını verdiğine kendisi bile şaşırır. Ardından tekrar yumruk atmaya çalışınca, kabadayı darbeyi atlatır ve Peter bir lamba direğine çarparak düşer. Ardından oradan uzaklaşır, yolda giderken bir araba tarafından ezilmekten son anda kurtulur, ancak o heyecanla öyle bir sıçrar ki kendisini binanın duvarında asılı olduğunu görür ve daha fazla şaşışır. Binanın tepesine tırmanmaya başlar. Bu sırada onu Carl King görür. Ardından Peter, örümceğin ısırığının ona bir örümceğin orantılı gücü, hızı ve çevikliğini verdiğini anlar.

Not 3: Genellikle Peter Parker'in örümcek adam olmasının sebebini herkes, radyoaktif örümcek'ten dolayı zanneder. Fakat Peter'ın örümcek güçleri çok daha büyük bir kaynaktan geliyordu. (Örümceklerin başı olan) Great Weaver adlı Büyük Dokumacı Örümcek tarafından Peter'a bu güçler verilmişti. Yani Peter'i ısıran örümceğin radyoaktif olup olmaması bir şey değiştirmeyecekti.
Alt 01.Ekim.2020, 14:06   #6
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :

[Resimdeki Görüntü: Peter Parker, Ringdeki Crusher Hogan'a meydan okuyor- Amazing Fantasy #15]

(1962) TV'ye çıkması ve ünlü oluşu: Yıllardır yaşıtları tarafından dışlanan Peter, yeni güçlerini kişisel kazanç, şöhret ve servet elde etme umudu için kullanmaya karar verir. Güreşçi Crusher Hogan'la ringde üç dakika dayanabilecek herhangi biri için para ödülü verileceğini (bir tabela reklamında) görünce bu fırsatı değerlendirmeye karar verir. Bunun güçlerini test etmek için iyi bir yol olacağına karar verir. Yırtık pırtık giysiler giyen ve kendini gizlemek için başına bir çorap geçiren Peter, Crusher Hogan ile kolayca ringde üç dakikadan fazla durmayı başarır, rakibini yener ve parayı kazanır. Fakat Peter hala Carl King tarafından izlendiğinin farkında değildi.
Alt 01.Ekim.2020, 14:07   #7
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :

[Resimdeki Görüntü: Peter Parker, Televizyona çıkıp meşhur oluyor- Amazing Fantasy #15]

TV yapımcısı Maxwell Shiffman, Peter'in performansını gözlemler ve onu televizyona çıkmaya ikna eder. Bir kostüm tasarlayan ve sentetik örümcek ağı ve bileğe takılan ağ atıcıları üreten Peter, Örümcek Adam olarak meşhur olur. TV'ye çıkar ve ve önemli miktarda para kazanır. Örümcek Adam, ilk gösterisine giderken (planlanmamış da olsa) pencereden düşen bir adamı kurtarmıştı. Peter'ın televizyonda yayınlanan gösterileri ona Flash Thompson ve genç dahi Clayton Cole gibi bir dizi hayran kazandırır. Spider-Man'in ilk performansı, Daily Bugle baş editörü J. Jonah Jameson'dan da olumlu bir eleştiri alır.

ulucak, sinan.dinler, Firat ve 2 kişi bunu beğendi.
Alt 01.Ekim.2020, 14:07   #8
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
(1962)Ben Amcanın Ölmesi: Peter, gösterilerinden birinin ardından stüdyoyu soyan bir hırsızla karşılaşır. Güvenlik görevlisi Örümcek Adam'dan dolandırıcıyı durdurmasını ister, fakat Peter hırsızı durdurmaz. Güvenlik görevlisi sinirlenince Peter, ona dolandırıcıyı yakalamanın kendisinin değil, güvenliğin görevi olduğunu söyler. Bu bir anlık kibir, Peter'a hayatını sonsuza dek değiştirebileceğinden daha fazlasına mal olacaktı. Birkaç gün sonra bir gösteriden eve dönen Peter, evinin önünde bekleyen polisi görünce şaşırır. Ben Amcanın evlerine giren bir hırsızla karşılaştığını ve ölümcül bir şekilde vurulduğunu öğrenince şok olur. Hırsız, Hollandalı Malone'un daha önce o evde sakladığı kayıp serveti arıyordu. Sorumlu kişinin Acme Depo'da saklandığını polislerden öğrenen Peter, onu yakalamak için Örümcek Adam'a dönüşür. Peter, Örümcek Adam olarak yatak odası penceresinden çıkarken Mary Jane Watson ve Carl King tarafından görülür. Her ikisi de Peter Parker'ın Örümcek Adam olduğu öğrenirler, ancak ikisi de bunu yıllarca sır olarak saklarlar. Yıllar sonra 1984'de Mary Jane, Peter'a onun gerçek kimliğini zaten baştan beri bildiğini itiraf eder.
Alt 01.Ekim.2020, 14:08   #9
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :

[Resimdeki Görüntü: Katili yakaladığı sırada Peter acı bir ders alır: Büyük güç büyük sorumluluk getirir- Amazing Fantasy #15]

(1962) 16 Yaşında- Büyük güç büyük sorumluluk getirir: Örümcek Adam, hırsızı Acme Deposu'na kadar takip eder ve sonunda onu yakalar. Katili tek bir yumrukla yere seren Peter, adamın yüzüne iyice bakar ve katilin günler önce bile bile durdurmadığı hırsız olduğunu görünce şok olur. Ben Amcasının ölümünden kısmen kendisinin de sorumlu olduğunu düşünüp dehşete kapılır ve hırsızı yetkililer'in tutuklaması için örümcek ağı ile bağlar. Peter en sert darbeyi ve dersi almıştı: Büyük bir güç beraberinde büyük sorumluluğu getiriyordu.

Not 4: Peter, Ben Amca'nın katilini yakaladığı gece 16 yaşında olduğunu belirtiyor. Bu nedenle, Peter'ın örümcek tarafından ısırıldığı zamanla hırsızı yakaladığı zaman arasında bir doğum günü vardır.

sinan.dinler, Firat, Creepy ve 1 kişi bunu beğendi.

Konu teks55 tarafından (01.Ekim.2020 Saat 20:27 ) değiştirilmiştir.
Alt 01.Ekim.2020, 14:08   #10
Çeviri Balonlama

•Rep Seviyesi :
(1962) Ben Amcanın ölümünden sonra: Peter Parker Ben Amca'nın katilini yakaladıktan sonra sabaha kadar düşünür ve uyuduktan sonra katili yakaladığı anı rüyasında görür. Bu şoku hala atlamamıştır. Aşağıda ise, May halası, sevgili kocasının kollarında öldüğünü hatırlayarak neden ondan uzaklaştırıldığını merak eder. Peter ağlayan halasını teselli eder. Örümcek Adam'ın Ben'in katilini yakalamasıyla ilgili haberi anlatırken Daily Bugle gazetesinin ön sayfasını göstererek onu neşelendirmeye çalışır. Bununla birlikte, May, rahatlamak yerine, Örümcek Adam'ın bunu büyük olasılıkla şöhret ve tanıtım için yaptığını düşünerek kızar ve ona Örümcek Adam'dan bir daha bahsetmemesini söyler. Ancak sonra, bağırdığı için özür diler ve yukarı çıkıp uyumaya karar verir. Amcasının emekli maaşının yanı sıra şov dünyasından aldığı tüm parayı Ben Amca'nın cenaze masrafı için kullanır. Ancak yine de daha fazla paraya ihtiyacı vardı. Maxie Shiffman'a ulaşır ve ondan kendisi için ek iş bulmasını ister. Bu arada Peter, amcasının katilini dramatik bir şekilde yakalaması nedeniyle, J. Jonah Jameson Örümcek Adam hakkındaki fikirlerini değiştirir ve onu bir tehdit olarak görmeye başlar ve bu görüşü Daily Bugle'da yayınlamaya başlar. Peter okuldayken Flash Thompson hala ona sataşmaya devam ediyordu. Okul yöneticileri, özellikle Müdür Andrew Davis ve rehberlik danışmanı Bay Flannigan, Peter'ın okul performansının düşmesi konusunda endişelenir. Çünkü amcasının ölümünün zihinsel sağlığı üzerindeki etkisi büyük olmuştu. Peter ve May hala, Ben'in cenaze işlerini halleder. Ben Amca'nın cenazesinde, Peter Parker, güçlerini Ben Amca'nın ölümünü telafi edecek şekilde kullanmanın bir yolunu nasıl bulması gerektiğini düşünür. Mezarında bir süre durup sonra eve dönerler.
sinan.dinler, Firat, Creepy ve 1 kişi bunu beğendi.
Konu Kapatılmıştır

Bookmarks

Seçenekler
Stil