USTURA KEMAL "Şeref Sözü" Renkli

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,386
pc56wftpfuntk6i7g.jpg

0-12ac.jpg

Başta Tarkan ve Karaoğlan olmak üzere Türk çizgiroman kahramanlarının hepsini de çok seviyorum.. Ustura Kemal'in de renkli bir macerası olsun istedim..sayın Altan'ın siyah beyaz paylaşmış olduğu "Şeref Sözü" macerasını renklendirdim.. umarım beğenirsiniz..bu macera ayrıca "Son Karakol" adıyla da yayınlanmıştır.. Haldun Sevel üstada uzun ömürler diler, ellerinden öperim..

anigif.gif

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,212
5,039
Çok tebrikler. Harika bir çalışma. Çok olgun, çok incelikli, çok sanatsal.

Biraz da yönteminiz ve bu çalışma üzerine kamera-arkası bilgiler içeren bir yazı kaleme alsanıza.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
998
5,913
Haldun Sevel'in benzeri görülmemiş '' Ustura Kemal '' çalışmaları için , hep '' renklisi ne güzel olurdu '' düşüncesine sahiptim. ( Özellikle son dönem başarılı kapakları söz konusuyken.) Şüphesiz , dİğer '' Ustura Kemal '' çizgi romanlarını da bu şekilde okumak çok güzel olacak . Ayrıca renk seçimleri konusunda , oldukça titiz davranıldığını gördüğümü ( gölgelemeler dahil ) söylemeliyim. Teşekkürler .

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,166
Harikulade olmuş, ellerinize, emeğinize sağlık. Haldun abi görebilse, o da çok beğenirdi eminim.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
Renklendirme çok güzel olmuş ellerine sağlık.Ustura Kemal daha önce okumamıştım diyardaki paylaşımlar sonucuabiki her kahramanımızın çok güzel maceraları var.Keşke her kahramanımızın maceralarını bu şekilde renklendirip güzel bir şekilde basarak yayınlasalar.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,093
Harika bir çalışma olmuş.
Renkler ve gölgeler o kadar tabii olmuş ki;
" Fevkaladenin fevkinde..." desem yeridir.
Hatta bazı karelerdeki çalışmalar...
Özellikle gölgelendirmeler adeta suluboya çalışması bir tablo gibi.
Ellerinize ve emeklerinize sağlık camözü üstadım.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,988
8,411
Çok güzel bir paylaşım ve büyük katkı sağlayarak ölümsüzleştirdiğiniz bir eser olmuş, Elinize yüreğinize sağlık. Teşekkürler üstadım. İyi ki varsınız.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,519
Çok güzel olmuş. Nasıl yapıldığını dair hangi program hangi aşamalar gibi bir video paylaşımı yapsanız .Uğraşmak isteyenlere ışık tutardı.Emeğinize sağlık.

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,386
Çok güzel olmuş. Nasıl yapıldığını dair hangi program hangi aşamalar gibi bir video paylaşımı yapsanız .Uğraşmak isteyenlere ışık tutardı.Emeğinize sağlık.

ilgilenen arkadaşlar otomatik renklendirme ve renk uyumu için renk değiştirme eğitimi olarak şu videoları izleyebilirsiniz..

www.youtube.com/watch?v=cmOG8oOFDls

www.youtube.com/watch?v=kiFXN5cRpBA

www.youtube.com/watch?v=0zzmVlQZ-14

"tek tıkla renklendirme" diye aratırsanız daha fazla içerik bulabilirsiniz..
ayrıca internet ortamında online renklendirme yapabileceğiniz sitelerde mevcut.. ben pek çok sitede denemeler yaptım en iyi randımanı şu siteden aldım.. herkese tavsiye ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:

zeytinrengi

Aktif Üye
11 Nis 2009
461
956
Çok güzel,emek isteyen harika bir çalışma olmuş.Siyah beyazını indirip okumuştum,şimdi de renklisi.Güzel bir ikili oldular,Ellerine,emeklerine sağlık 'camozu'.