Türkiye Çocuk Dergisi 1986 Sayı 14 (Genel Sayı 0110)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,471
27,032

file

Bayramlıklar yerini buldu. Fırsat bulmuşken bayram sonrası üç günlük zamanda canı sıkılıp bir şeyler karıştırayım diyen dostlar içinde ilaveler yapayım.Hem de Türkiye Çocuk Dergisi paylaşımlarına lojistik destek vereyim.

Bayramınız kutlu olsun.Sağlık ve afiyette kalınız dostlar...

300 dpi. renkli orjinal taramayı paylaşıyorum.

Çocuk dergilerine gönül vermiş dostlarıma saygılarımla...

Mediafire

Moderatör tarafında düzenlendi:

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,987
Saygı;bayram,tatil v.s.demeden paylaşım yapan,sizin gibi dostların hakkı..Gökten 5 çuval saygı, sevgi düşse,4 ü sizin,ancak 1 i bizim olur..Hayırlı bayramlar prince..Çok teşekkürler..

konuşan çizgiler

Süper Üye
2 Şub 2015
212
1,069
Çizgi Alemi
1986 yılına ait bu dergilerdeki Hızır Bey çizgi romanını okuduğumda bir konu dikkatimi çekti.Kapoşvara Hücum adlı macera daha sonra 1992 yılında derginin dışında ilave olarak verilen ve sitemizde de bulunan Yenilmez Osmanlı Akıncısı serisinde tekrar yaymlanmıştı.Bu ilavelerle, 1986 yılındaki dergilerde yer alan söz konusu macerayı karşılaştırdığımda, ilavelere maceranın bazı sayfalarının konulmadığını farkettim.Geçen yıl Beyazıt Devlet Kütüphanesi'ndeki 1986 yılına ait dergilere baktığımda ise bu maceranın ikinci kısmının olduğunu ve ilavelerdeki son sayfadan itibaren altı sayfa daha sürdüğünü öğrenmiştim.Bir macerayı, yayın dönemine sığdırmak için bazı sayfalarını kırpma işlemi, daha sonra başka bir Hızır Bey macerasında da yapılmıştı.Telefonla görüştüğüm Talat Abi'ye bu konudan bahsedince, kendisinin bunda bir rolü olmadığını, bunu dergi yönetiminin yaptığını söyledi.

Son düzenleme: