The Last Templar 02-Mahzendeki Şövalye

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,317
31,122
İzmir
The Last Templar
(Son Tapınakçı)
lhaegpbm0k4xd2c5g.jpg

rjmh7kelhsg5kar5g.jpg

Lütfen Buradan İndirin

Son düzenleme:

didi

Yeni Üye
5 Nis 2009
29
160
Kadim tapınak şövalyelerinin öyküsü "gerçek seni özgürleştirir" mottosuyla devam ediyor Kitabı gayet güzel ve sürükleyici, iki bölümlük dizisi ise berbat ötesidir. Çizgi romanı da çok iyi olmuş. Ellerinize sağlık orpa üstadım.

Bir dipnot olarak; Macera adı "mahzen" yerine sehven "mahsen" olarak yazılmış. "Mahzen - Mahsen", "Mahzun - Mahsun" genelde karışır birbirine.

Aslında buradaki mahzenden kasıt, bildğimiz şarap mahzenleri ya da kiliselerin bodrum katı değil de, değil de, "crypt" yani ortaçağ tapınaklarında yer alan ve eldeki değerli eşyalarla birlikte zeminin altında konumlanan mezar odası olmalı.

Elbette son söz çevirenin. Bir kez daha teşekkürler emekleriniz için.

orpa

Çeviri & Balonlama
23 Tem 2015
1,317
31,122
İzmir
Kadim tapınak şövalyelerinin öyküsü "gerçek seni özgürleştirir" mottosuyla devam ediyor Kitabı gayet güzel ve sürükleyici, iki bölümlük dizisi ise berbat ötesidir. Çizgi romanı da çok iyi olmuş. Ellerinize sağlık orpa üstadım.

Bir dipnot olarak; Macera adı "mahzen" yerine sehven "mahsen" olarak yazılmış. "Mahzen - Mahsen", "Mahzun - Mahsun" genelde karışır birbirine.

Aslında buradaki mahzenden kasıt, bildğimiz şarap mahzenleri ya da kiliselerin bodrum katı değil de, değil de, "crypt" yani ortaçağ tapınaklarında yer alan ve eldeki değerli eşyalarla birlikte zeminin altında konumlanan mezar odası olmalı.

Elbette son söz çevirenin. Bir kez daha teşekkürler emekleriniz için.
Uyarınızda haklısınız sayın didi. Dikkatsizliğim sonucu "Mahsen" yazmışım.
Crypt kelimesinin anlamı da çok farklı şekilde kullanılabilir.

Ölülerin gömüldüğü kilise mahzeni
Mahzen mezar
Yeraltı Türbesi vs gibi...
Ancak kitap kapağında bu anlamı tek kelime ile belirtmem zor olduğu için "mahzen" kelimesini seçtim.
"Kilisedeki mezar odasındaki şövalye" gibi bir başlık hoş olmaz diye düşündüm.
Uyarınız için teşekkür ederim.