TARKAN Kapakları

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,386
oje5zogce9ubrkc7g.jpg

İnternet ortamında bulup buluşturduğum Tarkan fasiküllerinin kapakları.. Toplam 440 adet..

Konuyu nereye açacağımı kestiremedim.. yanlış yere açtıysam özür dilerim.

TARKAN.gif

Son düzenleme:

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
718
Keşke ilk sayısından bu yana tüm Tarkan fasikülleri kaliteli eksiksiz bir tarama ile Çizgi Diyarımızda yayınlanabilse... Ne güzel olurdu. Kara Murat, Tolga, Karaoğlan,.. tamam da, sadece Tarkan eksik aralarında.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,769
İstanbul
Değerli çalışman için teşekkür ederim, sevgili camozu.

Her ne kadar dergileri paylaşamıyor olsak da bu türden kapak çalışmalarını, belki bazı panelleri, Tarkan ile ilgili araştırma-değerlendirme yazılarını paylaşabiliriz. Bu tür paylaşımlara olanak vermek için bağımsız Tarkan başlığı oluşturarak konunu bu başlığa taşıdık.

aziz balıkçı

Süper Üye
9 Ağu 2020
2,988
8,411
İlk göz ağrım okumayı daha da geliştirmeme yardımcı olan Tarkan, Maalesef bütün serisi elimde olmama rağmen evde bulunmadığım bir zamanda annem tarafından yakılıp giden muhteşem koleksiyonum. Şimdi on binlerce dijital arşivimde bir tane bile Tarkan yok. Ah ah.
Eline yüreğine sağlık üstadım. Zaman tünelinde geriye dönmeme sebep olduğunuz için size teşekkür ederim. Muhteşem paylaşımlarınız için ayrıca teşekkürler. Sağlıklı günler dileklerimle.

Moderatör tarafında düzenlendi:

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
Güzel bir çalışma benim düşündüğüm fakat işten güçten çocuklardan fırsat bulamadığım bir çalışma, teşekkür ederim .Ben de bayağı toplamıştım kapakları. Paylaşım konusuna gelince bence çok gereksiz bir kısıtlama. Zaten Tarkan severler yeni basım yapılsa yine alırlar. Bende yaklaşık 150 kadar dergi var. Dünya yayıncılık var. Turkuaz yayınları var. Yeni basım 22 dergiyi aldım. Hürriyet Gümüş Eyeri aldım. Turkcell dergilikten tüm maceraları renkli cilt kitap yaptım. Dijital olarak hepsi arşivimde var. Bir o kadar bulduğum tefrikalar var. Şimdi yeniden yayınlansa tekrar alırım. Ama burada güzel bir şekilde dijital olarak arşivlense ne güzel olmaz mı?! Ne kaybederler ki bilemiyorum. Zaten biz çizgi roman severler her geçen gün azalıp gidiyoruz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

camozu

Onursal Üye
12 May 2014
181
3,386
Güzel bir çalışma benim düşündüğüm fakat işten güçten çocuklardan fırsat bulamadığım bir çalışma, teşekkür ederim .Ben de bayağı toplamıştım kapakları. Paylaşım konusuna gelince bence çok gereksiz bir kısıtlama. Zaten Tarkan severler yeni basım yapılsa yine alırlar. Bende yaklaşık 150 kadar dergi var. Dünya yayıncılık var. Turkuaz yayınları var. Yeni basım 22 dergiyi aldım. Hürriyet Gümüş Eyeri aldım. Turkcell dergilikten tüm maceraları renkli cilt kitap yaptım. Dijital olarak hepsi arşivimde var. Bir o kadar bulduğum tefrikalar var. Şimdi yeniden yayınlansa tekrar alırım. Ama burada güzel bir şekilde dijital olarak arşivlense ne güzel olmaz mı?! Ne kaybederler ki bilemiyorum. Zaten biz çizgi roman severler her geçen gün azalıp gidiyoruz.

Tarkan yasağı konusunda ben de tepkiliyim..geçmiş de olsa anlayabilirdim ama bugün " arabçılık ve arap adetleri her geçen gün türk ailelerinin kapılarının altından içeri sinsi bir şekilde sızdırılıyorken" , sokak röportajlarında ders kitabı almakta bile zorlandığını söyleyen gençlere satılmasını umarak Tarkan gibi türklük bilinci aşılayacak bir kahramanın 50 sene önce yayınlanmış hikayelerini engellemek nedir ? bunu gerçekten anlayamıyorum..ben istanbul fatih'te yaşıyorum burada her yer arap doldu.. bu gidişle belki 10 sene sonra türkiyede 50 milyona yakın arap ve zihniyeti araplaşmış bir güruh olacak .. o günler geldiğinde Tarkan sokakta bedava dağıtılsa alıp okumak isteyecek kimse bulamıyacaklar..
son sözüm ben ve benim gibi Tarkan severler zaten bir avuç olan maceralarının her birini ezbere biliyoruz..paylaşılması veya paylaşılmaması bizler için bir şeyi değiştirmez..ama en azından milliyetçiyim deyip tuvalete attığı adımı bile arap adetlerine göre ayarlamaya çalışan şaşkın insanlarımıza Tarkan karakteri Türklük bilinci vermek için etkili bir örnek olurdu ..

Son düzenleme:

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
718
İnşallah TAN BURAK Bey, duygularımıza ve yaşanılan gerçekliğe, bunca zamandan sonra artık olumlu bir tavır gösterir ve gereken kolaylığın kilidini açar. Camozu üstadın dediği gibi, 5-10 yıl sonra gerekenin daha fazlası yapılsa bile iş işten geçmiş olacak.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,451
7,069
Evet yarın bedava verseler kimse almaz buna katılıyorum.Tan Beye tekrar söylemek lazım bence.Türk kahramanları burda güzel bir şekilde arşivlendi dile kolay Kara Murat,Karaoğlan,Tolga hepsi dijital olarak arşivimizde.Başka bir örnek Kara Murat bir macera yayınlandı hoş onunda devamı gelmedi hemen aldık.Bizler aldık yine.Başkası almaz zaten.Tarkan fasikülleri burda paylaşılsa bir şey kaybedilmez aksine kazanılır.Ama anlamsız bir kısıtlama...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,406
Tarkan öyle bir efsane ki halen içim cız ediyor.
Tan beyden ricamız özel cilt kapaklarıyla yeniden kolleksiyonluk ,orjinal özel edisyon olarak okuyuculara bu eserlerin sunulması.
Efsane çizgileriyle okumaya kıyamadığımız büyülü Tarkan bu konseptiyle umarım aramızda olur.Okuyucular olarak naçizane talebimiz.
Kapak çalışması ise muhteşem çok teşekkür ederim.

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
362
718
Naçizane bir önerim olabilir mi? ÇizgiDiyarı yönetimimiz bu konuda TAN BURAK ile bir iletişim kurabilir mi acaba? Ben kişisel olarak Türkcell'in DERGİLİK uygulamasında Tarkan maceraları sayısal olarak yayınlandığı sıralarda, Tan Burak'ın Facebook sayfası aracılığı ile çevrimiçi görüşmüştüm. O zaman bu konuda ketum davrandı ve bazı bürokratik engellemelerden dolayı serzenişlerini dile getirmişti. Epey zaman geçti; koşullar ve bakış açısı değişmiş olabilir, diye düşünmek istiyorum doğrusu...

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
587
Tarkan çocukluğumuzun kahramanı, çıksa halen de alırız (sadece yaşıgeçginler) deriz ama Tan bey fasikül formatında çıkarmakla hata etti ve biz yaşıgeçginler bile forma halinde almaya elimiz varmadı. Çünkü; tarihi bir kahraman olsa bile yayını zamana ayak uydurmalı fasikül formu değil de Turkuvaz'ın çıkarttığı macera bazlı olmalıydı, zamanın gerisinde kalan forma halinde yayın tabiki tutmadı. Bu vesile ile Tan bey kendince kızdı, yayın yasağı getirdi. Turkcell Dergilikte kime ulaşabildi ki? Ben şahsen, tüm Tarkan maceralarına kendime dijital kitaplaştırdım (buna, Özcan Eralp'in yayınladıkları da dahil) Şimdi yayınlansa alan olmaz çünkü gençler comics ve manga'ya bakar. Velhasıl; Tan Burak bu inadından vazgeçmeli ve günümüzün gerçeklerini kavramalı bence...

murataslan

Yeni Üye
13 Mar 2018
6
14
57 yaşındayım. Rahmetli babam sıkı bir türk çizgi roman okuruydu. Tarkan,Tolga,Karaoğlan,Kara Murat ve Malkoçoğlu ile büyüdüm. Okula gitmeden okumayı bu dergiler sayesinde becerdim. Bu dergilere maalesef şimdiki gençlerin ilgisi oldukça az. Tan bey inadından vazgeçse de genç dimağları tekrar kahramanımızla tanıştırabilsek. Sonunda olacak ama bir işe yaramayacak diye korkarım. Saygılar,sevgiler tüm dostlara..

zileliorhan

Yeni Üye
23 Eki 2023
21
124
Aslında Tarkan Sayı 01-1112 kadar fasiküller taranmış halde elimde mevcut ama paylaşım yasağından dolayı paylaşamıyorum..
Sevgili bigmaster,
Tarkan fasiküllerinde niçin paylaşım yasağı var, konuyu bilmediğimden soruyorum? Tarkan fasiküllerini elde etmeyi çok isterim.
Ayrıca zileliorhan@gmail.com adresinden iletişime geçebilir miyiz? Sormak istediğim özel bir konu var.
Selam ve saygılarımla.
Dr. Orhan Yılmaz

zileliorhan

Yeni Üye
23 Eki 2023
21
124
Tarkan çocukluğumuzun kahramanı, çıksa halen de alırız (sadece yaşıgeçginler) deriz ama Tan bey fasikül formatında çıkarmakla hata etti ve biz yaşıgeçginler bile forma halinde almaya elimiz varmadı. Çünkü; tarihi bir kahraman olsa bile yayını zamana ayak uydurmalı fasikül formu değil de Turkuvaz'ın çıkarttığı macera bazlı olmalıydı, zamanın gerisinde kalan forma halinde yayın tabiki tutmadı. Bu vesile ile Tan bey kendince kızdı, yayın yasağı getirdi. Turkcell Dergilikte kime ulaşabildi ki? Ben şahsen, tüm Tarkan maceralarına kendime dijital kitaplaştırdım (buna, Özcan Eralp'in yayınladıkları da dahil) Şimdi yayınlansa alan olmaz çünkü gençler comics ve manga'ya bakar. Velhasıl; Tan Burak bu inadından vazgeçmeli ve günümüzün gerçeklerini kavramalı bence...
Sevgili Camoka,
zileliorhan@gmail.com adresinden iletişime geçebilir miyiz? Sormak istediğim özel bir konu var.
Selam ve saygılarımla.
Dr. Orhan Yılmaz

zileliorhan

Yeni Üye
23 Eki 2023
21
124
Evet yarın bedava verseler kimse almaz buna katılıyorum.Tan Beye tekrar söylemek lazım bence.Türk kahramanları burda güzel bir şekilde arşivlendi dile kolay Kara Murat,Karaoğlan,Tolga hepsi dijital olarak arşivimizde.Başka bir örnek Kara Murat bir macera yayınlandı hoş onunda devamı gelmedi hemen aldık.Bizler aldık yine.Başkası almaz zaten.Tarkan fasikülleri burda paylaşılsa bir şey kaybedilmez aksine kazanılır.Ama anlamsız bir kısıtlama...
Sevgili Erdal Kardeşim,
zileliorhan@gmail.com adresinden iletişime geçebilir miyiz? Sormak istediğim özel bir konu var.
Selam ve saygılarımla.
Dr. Orhan Yılmaz

thorkill

Yeni Üye
26 Mar 2013
97
152
Evet üstadım,bende Tarkanın 1970den beri hayatımda özel yeri olan fasikülleri digital olarak almak isterim,napalım bazı insanlar sonsuza kadar yaşayacaklarını zannedeerek hazine saklama peşindeler,yazık valla

akifgr

Yeni Üye
21 Mar 2024
1
1
Aslında Tarkan Sayı 01-1112 kadar fasiküller taranmış halde elimde mevcut ama paylaşım yasağından dolayı paylaşamıyorum..
Merhaba. Akademik bir makale için Tarkan çizgi romanlarına ulaşmaya çalışıyorum. Bir Yüksek Lisans öğrencisi için oldukça pahalı olmalarına rağmen ulaşabildiğim her seriyi aldım ancak yine de doğru veriyi alamıyorum. Tarkan'ın Gümüş Eyer ve Viking Kanı hikayelerine kadar olan süreçteki sayıları elde etmeliyim. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Dilerseniz makalenin detayları vs. gibi çalışmaları da sizlere sunabilirim.
akifgr@hotmail.com adresinden ulaşabilir misiniz bana 🙏

thorkill

Yeni Üye
26 Mar 2013
97
152
ÜSTADIM;
BU insanlar neden bu dergileri abonelik yaparak bassın veya ücretli taramalarını dagıtsın,nasıl bir kıskançlıktır bu..