Şu Anda Hangi Şarkıyı Dinliyorsun?

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,630
hiçbiryerde :)

İlk kez şimdi keyifle dinlediğim, daha ne güzellikler varmış bizde dedirten bir şarkı bu.
Tanıtım yazısından (2022):
"
70'lerin İstanbul'unun gizemli sokakları ile Yafa Tel Aviv'in kavurucu güneşi ve masmavi denizi arasında kaybolan Şatellites'in kendi adını taşıyan ilk albümü 1 Nisan'da Batov Records'tan çıkacak.

Şatellitlerin sesi, geleneksel Türk folkloru ve enstrümantasyon, ruhani psychedelic gitar lead'leri ve harika dans pisti taban çizgileri arasında parlıyor. Ortaya çıkan şarkı karışımı kıtalar arası etkiye dayanıyor ancak özünde klasik Türk müziğinin canlı niteliklerini aydınlatma arzusu, müziğin bu altın çağındaki Anadolu halk ve psikoloji sanatçılarını onurlandırma arzusu var.
..."

Son düzenleme:

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
356
4,084
Evren
Kısacık ve şanssız yaşamında bize yaşattığın güzel anlar için sana minnettarız kardeşim, huzur içinde uyu. Neden iyiler hep erken terk ediyorlar bu diyarı hep düşünür dururum.

sahin1

Aktif Üye
Yeni Üye
23 Eyl 2011
152
585
Biraz aykırı olacak, ama Orhan Gencebay'ın 5-6 ay önce paylaşılan Beni Böyle Sev isimli şarkısının bambaşka bir versiyonunu dinliyorum. Yabancı şarkı severler de sevecektir diye düşünüyorum. Sanki bunda caz tınıları var gibi.

Son düzenleme: