Star Trek, The Motion Picture, The Photostory

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,364
Star Trek, The Motion Picture, The Photostory
Star Trek (Uzay Macerası, 1979) sinema filminin fotoromanı
Kitabın editörü: Richard J. Anobile
Tür: Bilim kurgu
Kitabın baskı tarihi: Nisan 1980
Filmin özgün adı: Star Trek
Türkiye gösterim adı: Uzay Macerası
Filmin ABD vizyon tarihi: 1979
Türkiye vizyon tarihi: Ekim 1981
Filmin yapımcısı: Paramount Pictures
Yönetmen: Robert Wise
Oynayanlar: William Shatner, Leonard Nimoy

1966 tarihinde ABD'de yayınlanmaya başlayan ünlü "Star Trek" televizyon dizisi, TRT'nin siyah beyaz döneminde (sanırım 1970'lerde) "Uzay Yolu" adıyla gösterilmiş, tüm dünyada olduğu gibi bizde de büyük ilgi görmüş, kısa sürede popüler kültürün bir parçası haline gelmişti (Bu arada Sadri Alışık "Turist Ömer Uzay Yolunda" adlı bir parodi filmi çevirmişti). Dizi daha sonra ABD'de sinemaya da uyarlandı, bir dizi üstün yapım film çekildi. Kaçınılmaz olarak yayın dünyası da olaya karıştı. Buradaki de film hakkında yayımlanmış sayısız kitaptan bir tanesidir. 1979 tarihli sinema uyarlamasının 1980 tarihli renkli fotoromanıdır. Sinemaseverlerin ilgisine sunulur.

STARTREK_THE_MOTION_PICTURE_THE_PHOTOSTORY_163.jpg

(MediaFire)

İç sayfalardan örnekler
STARTREK_THE_MOTION_PICTURE_THE_PHOTOSTORY_i_s.jpg

Son düzenleme:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,134
Sevgili dostum; bu güzel paylaşım için teşekkür ederim.
Bende de Uzay Yolu klasik dizisinden Yeraltı Canavarı HORTA bölümünün RENKLİ fotoromanı var. Yaklaşık 15 yıl önce çevirisini yapmıştım. Tarayıp balonlama yaparım belki... Ama en iyisi tarayıp çeviriyi gözden geçirdikten sonra balonlama da usta bir dostumun yardımını istemek. Balonlama benim için zor bir iş zira...

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,364

Bu "fotoroman"ın devamı da çıkmış. Ancak başka bir yayınevinden çıkan 12 albümlük bir seri daha varmış. Kapak resimleri aşağıda.
photonovelstartrekthemotionpicture_horz_vert.jpg

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,875
İstanbul
Vay be... Star Trek'in fotoromanı da varmış. Hep yeni bir şeyler öğreniyoruz.

İnsan sormadan edemiyor; neden biz kendi fotoromanımızı hazırlamıyoruz? Hadi çizgi romanı anladık, görece epey zor iş. Ama fotoroman öyle değil.

Yapalım bunu sahiden.

Teşekkürler, üstadım.