SHUNA NO TABI

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,858
281604.jpg

Yazar: Hayao Miyazaki
Türü:Action, Adventure, Fantasy

Konusu​

Vadi boyunca uzanan küçük ve fakir bir ülkenin varisi olan shuna, elinde olgunlaşmış bir tohumla batıdaki verimli topraklara yolculuk eder. Bu topraklar çok güzel, altın gibi parıldayan, insanları açlıktan kurtaran tohumları olduğu söylenmektedir. Bu, Miyazaki Hayao tarafından yapılmış tamamı renkli, Tibet halkbilimi ile ilgili bir hikayedir.

Link:

İnanna Salome

Aktif Üye
4 Eki 2023
235
1,499
Miyazaki ve Tibet bilgeliği bir arada muhteşem. İlk bakışta Prenses Mononeke havası aldım Shuno'dan.
Dahi sanatçının şaheserlerine yol olan böylesi özel, önceki eserlerine ulaşmak o kadar muhteşem ki.
Sanat dehasının, gelişimine yoldaşlık etmek bambaşka bir tat veriyor.
Çok sevdiğim auteur yönetmenlerin, filmografisini kronolojik izlerken aldığım hazza eş haz aldım.
Hatta ressam olmak isteyip, auteur yönetmen olan Akira Kurosawa'nın fimlerinin tüm sahnelerini elleriyle resimlediği harika storyboardları aktı ruhuma. Muhteşem Kagemusha'nın efsaneler efsanesi rüya sahnelerine, Miyazaki rüzgarıyla harika bir uçuş gerçekleştirdim.
Yaşam ve yaratım ilhamı coşturan Miyazaki mangaları için sonsuz teşekkürler.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,000
5,924
Sn. @Saitama yine çok güzel ve önemli bir eser paylaştığınız için teşekkür ediyorum , çok beğendiğimi söylemeliyim. Ayrıca , Sn. @İnanna Salome 'nin yazdıklarından , geçmişte Pera Müzesi'nde ziyaret ettiğim , ünlü yönetmen Akira Kurosawa'nın yaptığı resimler aklıma geldi. Gerçekten de gördüklerim , müthiş film sahneleriydi. Özellikle , usta yönetmenin '' Dreams '' filmindeki Van Gogh tablosunu unutamam. '' Buğday Tarlası ve Kargalar '' tablosu , adeta gözlerimin önünde yeniden canlanmıştı. Sadece , Van Gogh değil , Cezanne ve daha bir çok ressam Kurosawa'yı etkilemiş. Özetle Sn. @Saitama , Sn. @İnanna Salome mesajından yeniden hatırladığım üzere , yönetmenin storyboard çalışmaları arşivinizde bulunuyorsa, paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,858
Sn. @Saitama yine çok güzel ve önemli bir eser paylaştığınız için teşekkür ediyorum , çok beğendiğimi söylemeliyim. Ayrıca , Sn. @İnanna Salome 'nin yazdıklarından , geçmişte Pera Müzesi'nde ziyaret ettiğim , ünlü yönetmen Akira Kurosawa'nın yaptığı resimler aklıma geldi. Gerçekten de gördüklerim , müthiş film sahneleriydi. Özellikle , usta yönetmenin '' Dreams '' filmindeki Van Gogh tablosunu unutamam. '' Buğday Tarlası ve Kargalar '' tablosu , adeta gözlerimin önünde yeniden canlanmıştı. Sadece , Van Gogh değil , Cezanne ve daha bir çok ressam Kurosawa'yı etkilemiş. Özetle Sn. @Saitama , Sn. @İnanna Salome mesajından yeniden hatırladığım üzere , yönetmenin storyboard çalışmaları arşivinizde bulunuyorsa, paylaşırsanız sevinirim.
Merhabalar ve storyboard için henüz vaktim yok kusuruma bakmayın.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,000
5,924
Yine de teşekkürler . Çünkü , son zamanlardaki paylaşım hızınız , neredeyse insanüstü. Bu bir kusur sayılmaz @Saitama . Fırsat gelmişken belirtmiş olayım , bana ( belki benimle birlikte dostlarımızın bir kısmına ) manga ( ve beraberinde anime ) dünyası sevgisini ( varsa bile ) iyiden iyiye kazandıranların başında gelmektesiniz. Zengin arşivinize güvenim nedeniyle , zaman zaman '' Şu da var mı ? '' sorusunu yöneltiyorum. Siz kusura bakmayın . Sağ olun , mesajlarınızı ilgi ile izlemekteyim , emeklerinize binlerce teşekkür ediyorum . Sağ olun .

kuno

Yeni Üye
9 Eyl 2022
55
171
Amak-ı Hayal
İndirdim ama dosyalar jpeg değil html döküman olarak gözüküyor. Pc de resimleri göremiyorum, sebebi ne olabilir?

Miyazaki-san ve tüm Ghibli sanatçıları inanılmaz büyülü işlere imza atıyorlar 🥰 Bunu birkaç yıl önce okumuştum ing. dilinde. Şimdi sayenizde arşivime tr katmak büyük bir zevk. Ellerinize sağlık Saitama ^^

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,773
İstanbul
İndirdim ama dosyalar jpeg değil html döküman olarak gözüküyor. Pc de resimleri göremiyorum, sebebi ne olabilir?

Miyazaki-san ve tüm Ghibli sanatçıları inanılmaz büyülü işlere imza atıyorlar 🥰 Bunu birkaç yıl önce okumuştum ing. dilinde. Şimdi sayenizde arşivime tr katmak büyük bir zevk. Ellerinize sağlık Saitama ^^

dosyanın zip uzantısını cbz olarak değiştirdiğinizde sorunsuzca eseri okuyabiliyor olmanız lazım.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,773
İstanbul
Hızlı cevap için teşekkürler ☺️ Daha önce duymamıştım, cbz olarak nasıl değiştirebilirim? İlk kez geldi başıma. Resimlerin biçimi webp olarak gözüküyor.

Basitçe yapıyoruz. dosyayı yeniden adlandırır gibi zip yazısını cbz olarak yazıyoruz. Basitçe. Manuel :)

Ama zaten mesela uzantısı rar olan dosyaları da aynı şekilde cbr olarak değiştirerek okuyabiliyoruz. Başka bir yöntemle mesela rar dosyasını "patlatarak" tek tek resimleri okumaya çalışıyorsanız çok hırpalanıyorsunuz.

Tabi, CdisplayEx gibi bir toplu resim görüntüleme uygulaması kullanıyor olmalısınız.

Son düzenleme:

kuno

Yeni Üye
9 Eyl 2022
55
171
Amak-ı Hayal
Basitçe yapıyoruz. dosyayı yeniden adlandırır gibi zip yazısını cbz olarak yazıyoruz. Basitçe. Manuel :)

Ama zaten mesela uzantısı rar olan dosyaları da aynı şekilde cbr olarak değiştirerek okuyabiliyoruz. Başka bir yöntemle mesela rar dosyasını "patlatarak" tek tek resimleri okumaya çalışıyorsanız çok hırpalanıyorsunuz.

Tabi, CdisplayEx gibi bir toplu resim görüntüleme uygulaması kullanıyor olmalısınız.
Manuel olacağı aklımın ucundan geçmedi, bir program lazım sanmıştım 😅 Teşekkür ederim ^^
Evet o patlatma işini 7-zip ile yapıyorum