Sergio Bonelli - Le Storie – Hikayeler - İtalyanca

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,205
7,161
Değerli balkan,
Le Storie serisinin bugne kadar yayımlanmış tüm sayılarını içeren bu mükemmel arşivi bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Bu arada, 20. sayı (La Gabbia)'nın linkinde 21. sayı mükerrer olarak yer alıyor, zahmet olmazsa tekrardan paylaşmanız mümkün müdür?
Tekrar teşekkür eder, bu vesileyle iyi bayramlar dilerim.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,998
29,499
Değerli balkan,
Le Storie serisinin bugne kadar yayımlanmış tüm sayılarını içeren bu mükemmel arşivi bizlerle paylaştığınız için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Bu arada, 20. sayı (La Gabbia)'nın linkinde 21. sayı mükerrer olarak yer alıyor, zahmet olmazsa tekrardan paylaşmanız mümkün müdür?
Tekrar teşekkür eder, bu vesileyle iyi bayramlar dilerim.

Uyarınız için teşekkür ederim. Bir seferde 127 dosya yükleyince hatamı normal karşılayın. Farkında olmadan hata yaptığım için özür dilerim. Hatayı düzelttim. Ancak, Mediafire siyah beyaz dosyayı kabul etmedi bende mecburen renklisini yükledim.

Beğenen herkese ayrıca teşekkür ederim.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,205
7,161
Uyarınız için teşekkür ederim. Bir seferde 127 dosya yükleyince hatamı normal karşılayın. Farkında olmadan hata yaptığım için özür dilerim. Hatayı düzelttim. Ancak, Mediafire siyah beyaz dosyayı kabul etmedi bende mecburen renklisini yükledim.

Beğenen herkese ayrıca teşekkür ederim.

Estağfurullah! Dile kolay, tam 127 sayının tek tek yüklenmesi, mesajının ve görsellerinin paylaşılması bile muazzam bir iş. Bu nedenle, minnettarım size... Eksik olmayın...

Osidi

Onursal Üye
14 Eyl 2009
1,464
17,542
Ankara
Elinize sağlık üstad. Tümü bir konuda çok iyi oldu, eksiklerimi kolaylıkla tamamlayacağım sayenizde. Bu arada 128 çıktı bu ay bilginiz olsun.

Ohrid'e selamlar.

x32nbil3eg93esz5g.jpg

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,998
29,499
Üstat Osidi'ye hatırlatması için teşekkür ederim. Unutulan 128 numaralı kitap

Le Storie 128 Cult - Gordon Jim (SBE Giugno 2023)(A Colori)

mahirunsaleris

Yeni Üye
2 Ara 2022
10
37
merhabalar, türkçe çevirilerin olduğu sayfa açılmıyor mu yoksa bir sorun mu oluştu da kaldırıldı mı?

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,080
6,363
Son zamanlarda okuduğum serilerin içinde , favori serim '' hikayeler '' . Bu gidişle , sayın @ihtiyardost emekleri sayesinde , dilimize çevrildikçe de her sayısını merakla beklediğim seri olmaya devam edecek. Her sayısındaki konu bütünlüğü , farklı konuların işlenişi ( western , korku , tarihi , coğrafi ya da fantastik maceralar ve de olmazsa olmazım mafya konuları ) Herkesin favori konusu doğal olarak farklıdır , ama benim bu konuların içinde favorim mafya konusu . Uzaktan uzağa Mister No maceralarını zaman zaman hatırlatan , beni sanki Sergio Leone ustanın '' Once Upon a Time In Amerika '' filmini izlediğim sinema salonu zamanlarına götüren mafya hikayeleri bahsettiklerim. ( Bir tek Ennio Moricone'un hüzünlü fon müziği eksik !!! ) Farklı senaristler tarafından yazılan senaryo yapıları hakkında dikkatimi çeken en önemli unsur , ortak anlatım tekniği oldu. Anlatım tarzıyla izleyiciyi avucuna alıp , hikayenin içine çeken bu tarzın usta işi olduğunu söylemeliyim. Hikayelerin anlamına uygun çizimler , hiç şüphesiz çizgi romanların artı değerleri olmuş. Ama , Aldo Di Gennaro çizimleri olan kapaklar özellikle dikkat çekici . Bu sanatçı , geçmişte özellikle Pulp serisi kitap kapakları tarzı yaptığı illustrasyonlarla , ağırlıklı olarak da '' retrofuturist '' çalışmalarla sanat kolleksiyoncularının gözbebeğiydi . '' Hikayeler '' serisine ilişkin , çok sayıda eseri ( üstelik bir kerede !!!! ) forum alanımıza kazandıran , çalışkan ve herdem mütevazi @balkan dosta çok teşekkür ederim.

mahirunsaleris

Yeni Üye
2 Ara 2022
10
37

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,891
İstanbul
evet hocam, bu kitapların türkçe çevirilerinin olduğu sayfayı kastederek sormuştum. ilk posttaki link çalışmadı, ben de sizin gönderdiğiniz sayfayı bulamamıştım, o yüzden sordum. teşekkür ederim.

Anladım. Kısa süre önce gerçekleştirdiğimiz sistem değişikliği sonrasında özellikle 2009-2011 yılları arasında üretilmiş bazı adreslerde sıkıntı oluştu. Sıralı listelerde bu sıkıntıyı düzelttik. Ancak bu örnekte olduğu gibi mesajlarda yer alan adresleri tek tek tespit edebilmek maalesef mümkün değil. Artık böyle denk geldikçe düzelteceğiz. İlk mesajdaki adresi düzelttim.

Sağlıklı ve neşeli günler dilerim.

alialince

Kıdemli Üye
1 Ağu 2017
428
1,487
Bonelli - Le Storie - 109 - Cult - Il Cavaliere Nero

@balkan hocam bu kitabın linki çalışmıyor mümkünse yenileyebilir misiniz? Hocam Il Cavaliere Nero ile ilgili elinizde başka içerik var mıdır acaba? Il Cavaliere Nero ilk olarak 1953 yılında 26 sayı, 1954 yılında da 8 sayı olarak strip formatında yayınlanmış. Strip formatında yayınlanan bu sayılar 1957 Avventure del west Settima serie Apache serisinin ilk 9 sayısında tekrar basılmış saygılarımla.

Hilal10711

Yeni Üye
25 Ara 2020
142
512
Balkan kardeş, linklerin çoğu çalışmıyor aktifleştirmeniz mümkün olur mu acaba, olursa seviniriz.

wolverine

Yeni Üye
27 Mar 2009
77
243
türkiye de yayınlandığı zaman alıp okuyup kütüphaneme koyduğum ve birbirinden güzel işlenmiş konuları ile herkese tavsiye edeceğim bir seridir. Burada yayınlanması sayesinde bir çok okuyucuya da zamanında almamış ya da alamamış bir şekilde haberi bile olmamış kişiler için çok güzel bir durum yaratıyor. umarım bizde yayınlanmamış olanlar da bir şekilde yayınlanır ya da çevrilebilir diye ümit ederim.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,998
29,499
@balkan hocam bu kitabın linki çalışmıyor mümkünse yenileyebilir misiniz? Hocam Il Cavaliere Nero ile ilgili elinizde başka içerik var mıdır acaba? Il Cavaliere Nero ilk olarak 1953 yılında 26 sayı, 1954 yılında da 8 sayı olarak strip formatında yayınlanmış. Strip formatında yayınlanan bu sayılar 1957 Avventure del west Settima serie Apache serisinin ilk 9 sayısında tekrar basılmış saygılarımla.

Balkan kardeş, linklerin çoğu çalışmıyor aktifleştirmeniz mümkün olur mu acaba, olursa seviniriz.

“Il Cavaliere Nero” arşivimde yaklaşık 10-15 dosyası olan seriydi. Arşivim silindiği için maalesef yükleyemiyorum. Uygun bir zamanda bu kitaplardan bulabildiklerimi, arkadaşlarımdan temin ettikleri yüklerim.

“Le Storie Cult” serisine gelince, haklısınız. Tüm linkleri kontrol ettim, 100 den fazla link ölmüş durumda.

Dediğim gibi arşivim silindi, maalesef kısa süre içinde bu dosyaları tekrar yüklemem mümkün değil. Çünkü bugünlerde gerçekten çok yoğunum, bir tarafta dersler, diğer tarafta danışmanlık ve geceleri kitap yazımıyla uğraşıyorum. Bu nedenle, söz vermiyorum ama uygun olduğumda tümünü tekrar yüklemeye çalışırım.

Yönetime yazarsanız belki linkleri aktifleştirirler.

Veya daha önce bu dosyaları indirmiş arkadaşlar, yardımcı olabilirler.

Site yönetimi link paylaşmayı uygun bulmuyor, dosya paylaşılması istiyor. Yönetimin affına sığınarak, acil ise, aşağıdaki linkte arama kısmına “Le Storie Cult” yazarak arattığınızda

veya aşağıdaki linki açtığınızda,

eksik dosyalarınızı tamamlayabilirsiniz.