RETRO / MÜZİKLER VE ŞARKICILAR FORUMU KURALLARI!

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,468
33,261
İstanbul
1) Şayet herhangi bir şarkıcı, müzik grubu, müzik albümü ya da şarkı hakkında bir başlık açılacaksa; konu ile ilgili kısacık da olsa bir açıklama yapılmalıdır. Aynı şekilde şarkıcı, müzik grubu, müzik albümü veya şarkı hakkında aşağıda gösterildiği şekilde bir görsel paylaşılmalıdır. (Şarkının yayınlandığı yıl da başlığa eklenmelidir.)

Forum-Kurallar-M-zik.jpg

2) Yapılan paylaşımlar şayet yukarıda gösterilen formata uygun değilse; yönetici gerekli müdahaleleri yaparak, paylaşımı ya formata uygun hale getirecek ya da silecektir. Bu tamamen yöneticinin inisiyatifine kalmıştır. (Bu yüzden konuyu açan arkadaşlar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.)

3) Daha önceden açılmış bir konu tekrardan başka bir üye tarafından açılırsa,
açılan bu konu eski açılan konuyla birleştirilecektir. (İstisna olarak bazı konular birleştirilmeyebilir..)

4) Eklenen video linklerin ölmesi durumunda güncellenmesi gerekmektedir. Şayet üye tarafından güncellenmez ise yönetici gerekli müdahaleyi yaparak; aynısını ya da alternatifini ekleyecektir.

5) Eklenen videoların ekranda kayık gözükmesi durumunda (bu çok sık rastlanan bir durumdur.) yönetici bunu düzeltecektir.

6) Paylaşımlarda yapılan noktalama ve imla hataları ya da anlatım bozuklukları yönetici tarafından düzenlenecektir.

7) Paylaşılan resimlerin mümkün oldukça çok büyük olmaması ve de aynı ya da yakın boyutlarda olmasına özen gösterilmesi rica olunur. Şayet göze pek hoş gelmeyecek ve özentisiz bir şekilde paylaşılırsa, yönetici bunları düzeltme hakkına sahiptir.

8) Paylaşılan video ve resimlerin sayfaya ortalanması estetik açıdan önemli olduğundan, buna özen gösterilmesi rica olunur.

9) "RETRO / Müzikler ve Şarkıcılar Forumu"na mesaj yazan herkes, baştan bu kuralları kabul etmiş sayılır.
 
Son düzenleme:
Üst