Özdoğan Anbar - Osmanlı Topraklarında Masonluk

oktayyapıcı13

Onursal Üye
29 Haz 2015
1,451
16,733
QjN84muB_o.jpg

Sayın balkan arkadaşımıza ithafen...

"Masonik araştırma" dediğimiz zaman, Masonca usullerle yapılan bir araştırmadan mı bahsediyoruz, yoksa Masonluğun, normal akademik araştırma yöntemleriyle araştırılmasını mı kastediyoruz? Bu günkü dünya normları bu soruyu ikinci şekilde cevaplandırmaktadır. Yani, bugün dünyada "Masonik araştırma" denince kastedilen "biz Masonuz, Masonluğun kendisine has usulleri vardır, o usullerle araştırma yapalım" demek değildir. Bugün dünyada "Masonik araştırma" ifadesinden anlaşılan, Masonluğun, normal akademik yöntemlerle araştırılmasıdır.

sahin1

Aktif Üye
23 Eyl 2011
195
733
Genellikle iş alemi ile ilgili oldukları bilinen Lions Club ile Rotary ve Rotaract'ların da bunlarla ilintili olduğu söylenegelir. Üniversite sınavını kazandığım sene Rotary Club'den burs kazanmıştım. Doğrusu ilgileri var mıdır şahsen ben bilmiyorum.

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,262
7,525
Genellikle iş alemi ile ilgili oldukları bilinen Lions Club ile Rotary ve Rotaract'ların da bunlarla ilintili olduğu söylenegelir. Üniversite sınavını kazandığım sene Rotary Club'den burs kazanmıştım. Doğrusu ilgileri var mıdır şahsen ben bilmiyorum.
Yoktur. Onlar daha çok sosyal yardım faaliyetlerinde bulunan gönüllü hizmet organizasyonlarıdır.