örümcek adamin psikolojisi :

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,407
Süper kahramanları hep süper görsekte durum hiçte öyle değilmiş.Buyrun;
Yine geç uyudum.Akşam eve geldim üzerimde sanki binlerce fil horon çekmiş gibi.Kafam kazan gibi , örümcek hislerim kazan dibi gibi.Dün akşam yine bir suç örgütünün pabucunu dama attım ama neredeyse postu deldiriyorduk.Manhattan güvenlik güçleri yine topal aksak iş bittikten sonra ben adamları ağla tavana astıktan sonra yetişti.O yetmezmiş gibi işin tam ortasında May Hala cepten aramazmı aman oğlum havalar soğudu kendine dikkat et.Olur May hala dedim olur hemde çok dikkat ederim.Canım çok sıkkın birde bütün bunlar yetmezmiş gibi o yar bana küstü.İş yerinde jameson la sorunlarımı bir türlü aşamıyorum.Şeytan diyor as tavana kum torbası olarak kullan o da bana yakışmaz ya.Cebimde üç kuruş desen yok fotoğraf çekmeylede karın doymaz ki birader.Şu yüksek lisansı bitirip iyi bir iş bulmam lazım yoksa asgari ücretle bir yere varılmaz.Geçen kendimi attım barlara içi dolu bardaklara bir içtim bir içtim.Öptüğüm kızlar geldi aklıma birden ne kadınlar sevmiştim aslında yoktular.Gvanin kaybı her şeyi mahvetti.Ulan ne çok sevmişim seni be ulan nereden inceldiyse oradan kopsun be.Ah Çakal sevdamı ağlara yazdığım Gvanimi elimden aldı.Bazan alıp başımı gidesim geliyor.Manhattan ın bütün gökdelenlerine ismini yazdım ismini yazdım dağlara , taşlara köprüaltlarına , metro istasyonlarına ah şimdi yoksun en çok ta bu koyuyor bana.Kınamayın beni lütfen kara sevda benimkisi.Acılara yokluklara tutunmuştuk buluşmuştuk bir gökdelende unutmuştuk her şeyi Manhattan i ,süper kötüleri..Ya amcam Ben büyük güç büyük sorumluluk getirir demişti.Büyük sorumluluklarım var ama ondan büyük sorunlarım var.Bazan süper güçler bile yetmiyormuş.Süper güç süper sorunlar getiriyormuş onu anladım.İşe yetiş , okula yetiş , suçlulara yetiş çalış malış koştur.Birde aleyhime yürütülen kampanyalar da cabası.Yeniden sigaraya başladım zaten.Sİnir stress.En iyisi bir doktora görünmek.Bu gidişle can sıkıntısı depresyona dönüşecek.Olmasak ta olmaz gece bir iki dinleneyim desen suç patlaması oluyor.İpsizi , sapsızı , arsızı uğursuzu fırsat kolluyor.Dİğer süperlerin işi iş.Onlar en azından ekip halindeler.Yenilmezler , X - Men takım halinde ben Red Kit gibi yalnız süper kahramanım.Arkamı kollayacak örümcek hislerimden başka bir şey yok.Buda çok can sıkıcı iyice asosyalleştim.Süper kahraman olduğumdan beri toplumdan uzaklaştım.Özel hayatım gece hayatına dönüştü.Kendime vakit ayıramıyorum ne dergi ne kitap ne televizyon ne bir akşam evde oturuyorum.Habire suçlu avındayım.7 / 24 hamburgercilerde olmasa yandık.Şunu anladım büyük güç büyük can sıkıntısı getiriyormuş.Nereye kadar gider bu şekilde bilmiyorum ama bildiğim bir şey var o da suçluların ve süper kötülerin sayısı hiç azalmıyor.Gizli kimlik sorunuda ayrı başa bela.Biri anlayacak diye ödümüz patlıyor.İşten geldikten sonra birde kostümü yıka ütüle işin yoksa.Karşılığında aldığım bir şey olsa gam yemeyeceğimde kuru bir teşekkür bile yok.Bu işi Paris te yapsaydım eminim heykelimi dikerlerdi.Arada özgürlük anıtına çıkıp seyreyliyorum alemi bazan da alem seyreyliyor beni.O küçük anlarda bile çok mutlu oluyorum.Kendime diyorum ki yorulsan da üzülsen de canın da sıkılsa ağ atarak oradan oraya gezmek dünyaya değer be.........

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Ben amcası öldürülmese aynı şekilde Batman'in Anne babası, Iron Man'in de öyleydi galiba, Flash'ın annesi de öldürülmeseydi ve daha pekçok şimdi aklıma gelmeyen ama bu tarz buna benzer ağır bir travmalar geçirmeseydi bu arkadaşlar Süper güçlerle veya milyar dolarlık imkanlar ile suçla savaşırlar mıydı? Şahsen hiç sanmıyorum.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,984
Sevgili abolardis..
Seni severiz..Buna güvenerek diyorumki,dost acı söyler ama doğru söyler,derlerye!.
Senin 1 değil 3-4 doktora gitmen gerek..
Hatta chek-up yaptırsan bile olur..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,407
Üstadım kendime pay çıkartayım delilik ile deha arasında ince bir çizgi varmış delilik velilik gibi ama biraz ucuklukta var yok değil.:):D:D

Mehmet Emin

Aktif Üye
25 Kas 2012
314
1,361
Şahsen bence gayet normalsin, sadece empati mi diyorlardı ona okuduğun veya gördüğün bir olaydaki hikayedeki karakterler ile fazla alaka kuruyorsun bu da hayalgücünün genişliğine delalet eder, ben pek yapamıyorum bunu ben daha çok dışarıdan bakan bir misafir gibi hissediyorum kendimi ve biraz realistim malesef yani gerçekçi olarak değerlendiriyorum. Çoğu zaman çok fazla mantık hatası buluyorum veya davranış şekilleri bana çocukça veya duygusal geliyor ya da hikayeleri zorlama buluyorum. Ama hayal dünyası da olsa anlatılan hikayeleri ve oralardaki karakterleri seviyorum.

Son düzenleme:

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,236
Kamlançu
Şahsen bence gayet normalsin, sadece empati mi diyorlardı ona okuduğun veya gördüğün bir olaydaki hikayedeki karakterler ile fazla alaka kuruyorsun bu da hayalgücünün genişliğine delalet eder, ben pek yapamıyorum bunu ben daha çok dışarıdan bakan bir misafir gibi hissediyorum kendimi ve biraz realistim malesef yani gerçekçi olarak değerlendiriyorum. Çoğu zaman çok fazla mantık hatası buluyorum veya davranış şekilleri bana çocukça veya duygusal geliyor ya da hikayeleri zorlama buluyorum. Ama hayal dünyası da olsa anlatılan hikayeleri ve oralardaki karakterleri seviyorum.

Katılıyorum :)

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,407
Şükür DİYAR yönetim politikası ve yöneticilerimiz çizgi sanatı ile ilgili olmayan konularada çok hoşgörülüler açtığım konuların çoğunun çizgi ile ilgisi yok şeytanın kulağına kurşun henüz kısıtlama gibi bir durum hiç görmedim, olgunlukla karşılıyorlar.Diyardan önce farklı bir forumda uzun süre yazılar yazmıştım orada da sorun yaşamadık biraz bürokratik tepkiler vardı ama site geri adım atmamıştı devam ettik.Severek bulunduğum bir ortam çok değerli insanlar arasındayım.Arada bir değil sıklıkla çerçeve dışına çıksamda hayal kahramanlarını şimdiye getirip günlük sorunlara onlar üzerinden yorum getirmek Realizasyon sayılabilirsede aslında kendimlede ince alaya var.Dün ilk vampir çizgi romanı konusunu açarken şöyle yazdım kuyuya öyle bir taş attım ki 40 forum çıkartamaz vb.Şunu biliyorum ki ne Paylaşırsanız paylaşın paylanmayada hazır olup kabul edeceksiniz buda tatlı tarafı.Bir iddia yok zaten saygı duyarım gerçekten okunuyor olmak bizatihi yorumdan önemli.Selamlarımızla yanımda Petranyus hocam seni cozduler diye gülüyor.