Mister No Tay Fasikül ve Lal Klasik Maceralar Farklılıkları

Firt

Yeni Üye
5 Şub 2023
30
101
Merhaba
Mister No Okumaya Başlamak İstiyorum
Bu Kapsamda Acaba Nereden Okumaya Başlasam Acaba Diye Kontrol Ediyordum
Mister No Lal Klasik Maceralar Ve Tay Fasükülleri Kontrol Ederken Balonların Yanı Sıra Çizimlerinde Modernize Edildiğini Fark Ettim
Enteresan Buldum Ve Paylaşmak İstedim

kerimabi

Yeni Üye
23 Haz 2022
37
108
Zagor, mister no, martin mystere okumaya başlayacaklara tavsiyem lal klasik maceralar 1 numaralardan başlayın. Hem italyadaki orijinal sırayı takip etmiş hem de bant kaybı olmadan okumuş olursunuz. Tay ve ceylan lal yayınlarından sonra yalan oldu. Aynı şey hoz comics teksas, tommiks ve swing için de geçerli. Tex için tavsiyem daltas'ın sunduğu renkli seri 1 numaradan başlamak.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,665
Kasımpaşa
Bu arada başlıkta sanırım bir karışıklık olmuş, herhalde konuyu başlatan dostumuz, Mister No Tay yayınları ile Lal Klasik maceralar arasındaki farklılıklara dikkatçekmek istemiş.Zagor yanlışlıkla yazılmış olmalı. Ama konuyu açan arkadaş ne derse o

baykal71

Yeni Üye
24 Ağu 2023
3
7
Çizim modernize edilmekle kalmamış ortadaki kare tamamen farklı çizilmiş , nedendir merak ettim.
Hem Tay Yayınları, hem Oğlak Yayınları tarafından yayınlanmış bir Martin Mystere macerasında bazı karelerin farklı olduğunu hatırlarım. Aynı yayınevi (Tay Yayınları) tarafından farklı tarihlerde yayınlanmış aynı Mandrake macerasının farklı kareler içerdiğini hatırlarım. Nedendir, ben de merak ettim.

Firt

Yeni Üye
5 Şub 2023
30
101
Zagor, mister no, martin mystere okumaya başlayacaklara tavsiyem lal klasik maceralar 1 numaralardan başlayın. Hem italyadaki orijinal sırayı takip etmiş hem de bant kaybı olmadan okumuş olursunuz. Tay ve ceylan lal yayınlarından sonra yalan oldu. Aynı şey hoz comics teksas, tommiks ve swing için de geçerli. Tex için tavsiyem daltas'ın sunduğu renkli seri 1 numaradan başlamak.

Mister No Lal Klasik Maceralar Tay Fasükül İlk 12 Sayıdan Oluşturmuşlar
Fakat Klasik Maceralar 2b de Farklı Mecara Vermeye Başlamışlar
Her İki Seriyide İndirip Arşivlemekte Yarar Var Gibi

kerimabi

Yeni Üye
23 Haz 2022
37
108
İtalyanların sergio bonelli editore sitesine bakmalı. Orijinal sayı 6 orada neyse doğrusu odur. Ben tay yayınlarının özenli bir şekilde sıraya uygun yayınladığını zannetmiyorum.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,403
66,766
Karagümrük
Orijinal 6 numaralı cilt : Guana'lı Adam'dır. Lal kitabın yayın sırası doğrudur.
Tay ve ceylan yayınlarına itibar etmeyiniz. Kapakları bile orijinal kapak değil.
Zamanında bizleri iyi kandırmışlar kalitesiz yayınlarıyla ama günümüzde
her şey açığa çıkıyor. Kalitesiz çeviriler, atlanan kareler, berbat baskılar, küçük ebatlar
o zamanlar gidiyordu. Ayrıca eski maceraları da daha önce yayınlanmamış yeni maceralar diye az yutturmadı utanmazlar. Günümüzde okur olarak kaliteli, orijinal kapaklı
orijinal sıraya uygun çizgi romanlar istiyoruz. Dünya kadar para veriyorsak bunu istemek hakkımız.
Tay, ceylan ve alfa'nın yayınladığı abudik gubidik kitapları ne kütüphaneme ne de dijital
arşivime sokmuyorum. Bu vesileyle Lal Yayınları'na bir kez daha

teşekkürlerimi sunuyorum istikrarlı, aslına sadık kalan ve kaliteli
Zagor, Mister No ve Martin Mystere fumettileri için.

Son düzenleme: