Minti sakızı..

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,938
İstanbul
Minti.png
Minti, Kent gıda tarafından 1982'de piyasaya sürülen, naneli bir çikletti. Tek kanallı TRT'de; Nejat Uygur ile Yüksel Gözen'in oynadığı komik bir de reklamı vardı. Sloganı "Minti naneli, Minti neşeli, herkes Minti çiğnemeli" idi. Tadı pek hoşuma gitmese de içinden çıkan, yerli ve yabancı ünlülerin olduğu kağıtlar çok hoştu. Zira bu kağıtlarda o dönem TRT'de gösterilen dizi kahramanlarından tutun da, Hollywood starlarından, ünlü şarkıcılara kadar bir çok sevdiğimiz isim çıkardı. Bu yüzden sırf daha çok ünlü kağıdına sahip olabilmek için, harçlığımızla alabildiğimiz kadar alır, şayet içinden elimizde olan bir şöhret çıkarsa arkadaşlarla değiş-tokuş yapar ya da kekmece oyunu için ayırırdık.
Minti sakızının kağıtlarından çıkan ünlülerden bazıları olarak; Cüneyt Arkın, Tarık Akan, Gülşen Bubikoğlu, Filiz Akın, Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Ahu Tuğba, Oya Aydoğan, Banu Alkan, Adile Naşit, Ayşen Gruda, Erol Evgin, Barış Manço, Nükhet Duru, Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Nazan Şoray, Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Neco, Atilla Atasoy, Michael Jackson, Bruce Springsteen, Amanda Lear, Elvis Presley, Priscilla Presley, Alain Delon, Paul Newman, Nick Nolte, Robert Redford, Dustin Hoffman, John Travolta, Sylvester Stallone, Charles Bronson, Yul Brynner, Patrick Duffy, Larry Hagman, Victroia Principal, Linda Gray, Charlene Tilton, Morgan Brittany, Linda Evans, Morgan Fairchild, Kate Jackson, Farrah Fawcett, Jaclyn Smith, Cheryl Ladd, Nastassia Kinski, Brooke Shields, Bo Derek, Jennifer Beals, Gavin MacLeod, Richard Chamberlain, Michael Landon, Melissa Gilbert, Melissa Sue Anderson, Lorne Greene, Richard Hatch, Dirk Benedict, Jon-Erik Hexum ve Ben Murphy sayılabilir.

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Moderatör tarafında düzenlendi:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,938
İstanbul
"Artistli" Minti

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Minti, Minti Minti

[

Son düzenleme:

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,865
Osmaniye
Dostum, paylaştığın paketler yeni seriye ait, yani bahsettiğim döneme değil, ama kağıtlar ilk döneme ait.. Shogun dizisinden tanıdığımız Richard Chamberlain'in ve şarkıcı Gökben'in oluşu bunu adeta doğruluyor... Bu kıymetli paylaşımın için teşekkür ederim..:)

Dostum yazdıklarında haklısın, doğru. Ben biraz da "artistli" kelimesi komiğime gitmişti onu için de araya sıkıştırıverdim. :Ğ

Bu arada bulduğum diğer Minti kağıtlarını da ayrıca paylaştım.
Minti'yi fazla sevmezdim, bunun nedeni de naneli olmasıydı. Ağzımda acayip bir tat bırakıyordu. :Ğ

Ben Bi-Bip'ciydim.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,938
İstanbul

Dostum yazdıklarında haklısın, doğru. Ben biraz da "artistli" kelimesi komiğime gitmişti onu için de araya sıkıştırıverdim. :Ğ

Bu arada bulduğum diğer Minti kağıtlarını da ayrıca paylaştım.
Minti'yi fazla sevmezdim, bunun nedeni de naneli olmasıydı. Ağzımda acayip bir tat bırakıyordu. :Ğ

Ben Bi-Bip'ciydim.
Kağıtları paylaşman harika olmuş, görünce bir anlık o yıllara gidiverdim. Bu arada ben de Bi-Bipciydim. Sağ olsun rahmetli babam kutu kutu alır, eve getirirdi. Bu sayede serinin büyük kısmı vardı.. Sene 1981'di bu arada.. Hey gidi günler heyy!! :(