Mediafire Hakkında!..

gurcansarı

Çeviri & Balonlama
10 Tem 2010
587
3,701
istanbul
ben baştan beri torrent i teknik olarak anlatmaya çalışmıştım. cobra arkadaş benim paylaşım mantığını anlamadığım tesbitinde bulunarak olayı bir başka açıdan da incelememiz gerektiğini ortaya koydu.
öncelikle bu kadar zamandır kullandığım ve burada hararetle yazıp savunduğum bir sistemi kavrayamadığımın bir anda ayırdına varmam azıcık sarsıcı oldu :)
sonra düşündüm e tabi olaya sadece nasıl "daha fazla kişiye daha kolay paylaşım yolu açarız" diye bakınca insan bazı şeyleri düşünemeyebiliyor.
aslında espriyi bir yana bırakırsak cobra arkadaş yerden göğe haklı.
torrentte paylaşımlar bir şekilde anonimleşiyor. nasıl media fire daki tommiks linkini bir şekilde elde eden herkes indirmeyi yapabiliyorsa, torrente konan bir dosya da umuma açılmış demektir. sanırım bizim istediğimizden biraz fazla umuma açılmış oluyor bu durumda :)
paylaşan ve ya paylaşımı koordine eden ( burada çizgidiyarı ve üyeleri oluyor ) bir anda isimsizleşiyorlar. artık onlar sadece bu denize birer tas su atan insanlar.
tabii bu konuda da bazı yapılabilecek şeyler var. torrent dosyaları ile beraber genellikle paylaşan kişinin eklediği minik dosyalar da iner. bu dosyalarda paylaşımcı kendini tanıtır, sitesini veya blog unu tanıtır ve "ben bu paylaşımı yaptım ama bende daha neler neler var, gel siteme toplu halde hepsini gör, torrent arama motorlarıyla oradan oraya savrulma" mesajı verir.
tabii eğer kendi serverinden torrent linki dğıtıyorsan yani bir pirate bay, bir kick asss veya zamunda gibi ilk akla gelen sitelerden olmak da mümkün fakat bu apayrı bir konu tabii ki.
bir de zamunda gibi üyelik sistemi dışında kesinlikle zırnık koparamadığın siteler var. fakat ben bi türlü üye olamadığım için sistemlerini bilemiyorum bilen varsa anlatır.

NETİCE: bence isim olarak, oluşum olarak, site veya artık bir marka olarak bayrak sallamaya devam edeceksek torrent hayli zahmetli belki de olumsuz bir seçim. ( alay etmiyorum cobra gerçekten doğru teşhis koydu. )
fakat ortada paylaşım sitesi kalmadı media cort, rapid tırt noolucak.. dediğimizde bir alternatif olarak ortaya çıkıyor.
bu sadece bir beyin fırtınasıydı ve bence çok verimli oldu. sanki yeni yönler yeni yaklaşımlar da çıkacak gibi gelmeye başladı bana.
hadi hayırlısı.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,369
141,863

Birde bu siteye bir bakın derim, free 50 gb. yükleme alanı veriyor. Dosyalar ne kadar kalır onun hakkında bir açıklama bulamadım.

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,422
bu sadece bir beyin fırtınasıydı ve bence çok verimli oldu. sanki yeni yönler yeni yaklaşımlar da çıkacak gibi gelmeye başladı bana.
hadi hayırlısı.

Kesinlikle haklısının gurcansarı dostum :) Tam da buydu yapmak istediğimiz.. Çünkü hiç birimiz hiç bir formülden emin değiliz.. bize en uygun olanı arıyoruz.. bunun en güzel yolu da tabii ki tüm dostların düşüncelerini duymak.. Ben kendi adıma çok bilgilendim .. aramaya devam .. Su akacak ve yolunu bulacak.. bizim çizgiroman sevgimizin önünde ne rapid durabilir ne media :)

Son düzenleme:

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Slingfile.com'da free kullanıcıların yüklediği dosyalar, en son aktividen 180 gün sonra siliniyor. Yani dosya yüklendiğinden sonra hiç indirilmezse 180 gün sonra ya da en son indirildikten sonra hiç indirme olmazsa 180 gün sonra siliniyor...

İndirme alanında free kullanıcılar için olan sınırlamalarda yazıyor.
Hesap açılmadan da dosya yüklenebiliyor ama hesap açıp ve de directory yaratmak en mantıklısı .. dosyaları takip açısından..

Yine de 180 gün forumumuz için avantajlı değil. Her 6 ayda bir dosya yenilemek gerekecek..

Mediafire'a devam:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,369
141,863
Mediafire'a 1-2 hafta hiç kimse bi şey yüklemesin bakalım ne yapacaklar? Reklam tıklamalarında düşüş olunca geri adım atma imkanı doğar belki.

Hiç yoktan şu an yüklenilen dosyaları silmediler onada şükür demek lazım.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,962

Gördüğünüz gibi çizgi diyarı devre dışı kaldı , tamamen muhattabın torrent sitesi oldu, foruma üyeliğin bir anlamı kalmaz isteyen torrent arama motorlarında aramasını yapar torrenti bulur böylece torrenti bu şekilde bulan kişilere beleşten forumun üyeleri seed yapmış olur. Torrentin paylaşım mantığı bilgisayardan bilgisayara paylaşmaktır forumun hiçbir hükmü yoktur , bu sebeplerden dolayı hiçbir üyeliği açık aklı başında bir forum torrent paylaşımını kullanmaz .

Umarım yeterince açıklayıcı olmuştur saygılar.

p2p nin sakıncalarını anlatırken bunu kastetmiştim, ÇizgiDiyarı mantığına ve yaklaşımına aykırı diye. Forumu öldürecek bir şey.

Ben de torrenti sık sık kullanıyorum. Bunun için de Free Download Manager programını tavsiye edebilirim. Ha yüklemeyi açık söyleyeyim ben de bilmiyorum.

Başka bir çözüm yolu aramaya devam Sevgili Gürcan arkadaşımızın dediği gibi. Torrenti de yine de bir çözüm yolu olarak aklımızda tutmak da fayda var tabi.

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Torrent bir çözüm olabilir tabi ki.Torrent'in en güzel yanı dosya silinme derdi yok.
Ancak sürekli kaynak olması gerek dosyaların indirilebilmesi için, o da ayrı bir konu.

Ben bildiğim dosya paylaşım sitelerini de yazayım şöyle aşağıya, takdir site yönetiminindir. En iyi kararı vereceklerinden şüphem yoktur.

sitelerden hangisi ne kadar dosya boyutunu destekliyor yada ne kadar süre dosyayı barındırıyor bu konularda pek bilgim yok :9

user01

Kıdemli Üye
15 Ocak 2010
102
144
Bursa
hocam eğer chrome kullanıyorsanız adblocker adlı uygulamayı kurun kafanız rahat etsin :) yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum 1 tek reklam görmüyorum kafam rahat :D

cobra

Süper Üye
23 Kas 2009
528
1,397
ben baştan beri torrent i teknik olarak anlatmaya çalışmıştım. cobra arkadaş benim paylaşım mantığını anlamadığım tesbitinde bulunarak olayı bir başka açıdan da incelememiz gerektiğini ortaya koydu.
öncelikle bu kadar zamandır kullandığım ve burada hararetle yazıp savunduğum bir sistemi kavrayamadığımın bir anda ayırdına varmam azıcık sarsıcı oldu :)
sonra düşündüm e tabi olaya sadece nasıl "daha fazla kişiye daha kolay paylaşım yolu açarız" diye bakınca insan bazı şeyleri düşünemeyebiliyor.
aslında espriyi bir yana bırakırsak cobra arkadaş yerden göğe haklı.
torrentte paylaşımlar bir şekilde anonimleşiyor. nasıl media fire daki tommiks linkini bir şekilde elde eden herkes indirmeyi yapabiliyorsa, torrente konan bir dosya da umuma açılmış demektir. sanırım bizim istediğimizden biraz fazla umuma açılmış oluyor bu durumda :)
paylaşan ve ya paylaşımı koordine eden ( burada çizgidiyarı ve üyeleri oluyor ) bir anda isimsizleşiyorlar. artık onlar sadece bu denize birer tas su atan insanlar.
tabii bu konuda da bazı yapılabilecek şeyler var. torrent dosyaları ile beraber genellikle paylaşan kişinin eklediği minik dosyalar da iner. bu dosyalarda paylaşımcı kendini tanıtır, sitesini veya blog unu tanıtır ve "ben bu paylaşımı yaptım ama bende daha neler neler var, gel siteme toplu halde hepsini gör, torrent arama motorlarıyla oradan oraya savrulma" mesajı verir.
tabii eğer kendi serverinden torrent linki dğıtıyorsan yani bir pirate bay, bir kick asss veya zamunda gibi ilk akla gelen sitelerden olmak da mümkün fakat bu apayrı bir konu tabii ki.
bir de zamunda gibi üyelik sistemi dışında kesinlikle zırnık koparamadığın siteler var. fakat ben bi türlü üye olamadığım için sistemlerini bilemiyorum bilen varsa anlatır.

NETİCE: bence isim olarak, oluşum olarak, site veya artık bir marka olarak bayrak sallamaya devam edeceksek torrent hayli zahmetli belki de olumsuz bir seçim. ( alay etmiyorum cobra gerçekten doğru teşhis koydu. )
fakat ortada paylaşım sitesi kalmadı media cort, rapid tırt noolucak.. dediğimizde bir alternatif olarak ortaya çıkıyor.
hadi hayırlısı.

Torrent kullanılması kolay çok yararlı bir programdır ama foruma uygun bir paylaşım formatı değildir nedenlerini iyi bir şekilde anlatabildiysem sevindim :D . Yoksa torrent dosyası yapmayı bilip bilmemek önemli değil bende öğretebilirim sorun değil ama böyle tarama, düzenleme ve balonlama gibi çok emeğin sarfedildiği bir forumda , emek harcayanlar emeklerinin gittikçe değersizleştiğini hissedecektir , aynen dediğiniz gibi torrent yapılan işi biraz fazla anonimleştiriyor .
İtiraf etmeliyim ki torrenti çok kullanmama rağmen yanında gelen txt dosyalarına pekte baktığımı hatırlamıyorum :D beyin fırtınasına devam .

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
97
166
denizci
“Eğer silmek o kadar kolaysa, yazılan pek bir şey yok demektir” Gore Vidal
Ama bizim yüklediklerimiz çok çok önemli. Eğer sorun yaşıyorsak, yüklediklerimiz siliniyorsa; yüklediklerimizi yani bizi yok sayıyorlar demektir.
Mediafire, Rapidshare ... gibi biz de bir site kurabilseydik; sadece Çizgi Roman için, çok büyük ihtimalle bu işleri hiç bilmeden saçmalıyorum, neyse hayal kurmak serbest, ama bir olsaydı ne harika olurdu, Çizgi Roman deposu olurdu.
Bu arada Gore Vidal denen adamcağızın; İtalya'da evi vardır, orada yaşarmış gibi yapar ama New york'u severmiş, tıpkı bizim Martin Mystére gibi.
Ama hala benim aklım “Böyle bir sitemiz olsaydı” da, olsun;
“Kurduğumuz tüm hayallere rağmen değişmeyen dünyanın şerefine” To Vlemma Tou Odyssea

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,725
Rapid olsun Media olsun ya da bir başkası olsun başkalarına zarar vermeden bir şeyler yapıyorsa ne ala. Ki yıllardır da hizmet verdiler.Hala da veriyorlar.Yeni siteler de çıkacaktır.Bilmiyorum yani daha ne yapsınlar?

Burada bize de görev düşüyor!

Yükle yükle nereye kadar?

Öncelikle iyi bir temizlik şart.İşe yarar yaramayan yığınla dosya.Sonra o kadar büyük boyutlu dosyalar var ki! Bir film boyutunda çizgi roman dosyası var.Yani buna Amerikan Nevada Çöllerini depo yapsanız yetmez.

Gerçekten iyi bile dayandılar ..

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,094
Kastamonu
Bir öneri daha:

Dosya.tc
Yükle.tc

adlı 2 farklı dosya paylaşım sitesi var biliyorsunuz... Yöneticilerimiz bu sitelerin yönetimi ile yazışıp "sizin bu sorunumuza önerebileceğiniz bir çözüm yöntemi var mıdır" diye sorabilirler. Onların önerisi yoksa, bizimkiler şunu önerebilir:

Paylaşım yapacak olanlara özel isimli bir hesap açılır... Bu hesapların yapacağı yüklemelere kısıtlama uygulanmaz, dosyası asla silinmez... Önceki mesajımda anlattığım yöntemle, gerekirse karşılığı aslanlar gibi ödenir...

Geceyürüyen

Süper Üye
19 May 2010
574
2,087
Hayır,o indirilen veya yüklenen dosya akışını gösteriyor.Yalnız üyelik gerekiyor sanıyorsam belirtmeyi unutmuşum.

okan1964

Onursal Üye
27 Ağu 2012
689
933
Bu sabah itibarı ile mediafire tekrar 50 gb free uygulamasına geri döndü.. Ben kontrol ettiğimde muslukları tekrar açmış gibi duruyordu.. Media kullanan arkadaşlar kontrol etsinler , eğer kesinse ;

media'ya devam:)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,065
76,092
hiçbiryerde :)
iNANAMIYORUM,GECE 2-3 KEZ YÜKLEMEYE
ÇALIŞTIM DOSYAYI,YÜKLEME BİTECEK GİBİYKEN
MALESEF KOTANIZ DOLDU ALAMIYORUZ DİYORDU,
ŞİMDİ BAKTIM 50 GB.A ÇIKARMIŞLAR,ŞANSA BAK...
NEYSE BUNDAN SONRA İDARELİ KULLANAYIM BARİ,
İSRAF ETMEK DOĞRU DEĞİL HİÇ BİR ŞEYİ...

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,422
iNANAMIYORUM,GECE 2-3 KEZ YÜKLEMEYE
ÇALIŞTIM DOSYAYI,YÜKLEME BİTECEK GİBİYKEN
MALESEF KOTANIZ DOLDU ALAMIYORUZ DİYORDU,
ŞİMDİ BAKTIM 50 GB.A ÇIKARMIŞLAR,ŞANSA BAK...
NEYSE BUNDAN SONRA İDARELİ KULLANAYIM BARİ,
İSRAF ETMEK DOĞRU DEĞİL HİÇ BİR ŞEYİ...

Sevgili yeryüzü bu çok güzel bir haber ama benim hesap hala 10 Gb .. arttırabilmek için özel bir şey mi yapmak gerekiyor ?

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,065
76,092
hiçbiryerde :)
Herhangi bir şey yapmadım,
free üye kaydım var sadece,
dün itibarıyla 12 gb. doldurmuştum,
düne kadarki sınır olan 10 gb'ı biraz aşmama da müsaade etmişler
demek ki...

kinowa

Süper Üye
5 Nis 2009
2,784
4,422
Süpermiş :) Benim eski hesap 120 gb olarak görünüyo.. Beni potansiyel yük gördükleri için kıyak atmayı düşünmüyorlar herhalde :)

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,372
3,552
Midgard
Benim ilk hesabım 50 gb'a geri dönmüş. Yeni açtığım hesap 15 gbda. 1 hafta daha bekleyeceğim paylaşımlara devam etmek için. Eğer eski mediafire geri gelirse paylaşımları peşi sıra yapacağım ama şu 10 gb saçmalığına devam ederlerse yeni upload sitesi bulana kadar bekleyeceğim.