Martin Mystere Özel Seri Sayı 16 - Eşi Bulunmaz Reeves

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,000
5,918
1990'ların ortalarıydı . Sahafımla ( Özer ) sözleştiğimiz noktada buluştum , istediğim bir koli dolusu Martin Mystere'lere kavuşmanın ( Tay Yayınları '' Büyük Albüm '' serisi ) heyecanını ve sevincini yaşadığımı hatırlıyorum. Sonrasında , Martin maceraları serisi ( o zamanki adıyla Atlantis '' ) tek serilik varlığı ile , bu seriye gittikçe artan ilgime yetmemeye başlamıştı . Özellikle Amerikan Batman , Superman serilerinin yanı sıra yayınlanan yan serileri gördüğümde , İtalyan şirketlerinin neden bu tür yayın zenginliğini düşünmediklerine dair kafa yormaktaydım. Çok zaman geçmedi , İtalyan medyasının yanı sıra , o zamanki internetteki arama motoru Astalavista '' yardımıyla , birbiri peşi sıra farklı Martin serilerinin İtalya'da yayınlandığı bilgisi dünyada yayılmaya başladı . Bugün İtalya'da yayınlanan ana serinin dışında , yayın hayatı biten ya da yayın hayatına periyodik olarak veya olmayarak devam eden 10'u aşkın farklı serinin olduğu zamanları yaşadığımız için şanslıyız. Ama , daha da önemli bir şansa sahip olduğumu düşünüyorum. Martin maceraları gibi pek çok çizgi romanları , emekleriyle bizlerle buluşturan @ihtiyardost ve diğer dostların varlığı . Üstelik , ana seri dışındaki maceraları da okuyabilme şansı bu , tıpkı son zamanlarda Çizgi Diyarımızda farklı Martin serilerinin yer almaya başlaması gibi ! Çok teşekkürler @ihtiyardost .

batterton

Aktif Üye
23 Kas 2014
174
975
Okuduğum tek Martin Mystere macerası 30 yıl öncesine denk gelir. Lavların altında kalan taşlaşmış insanların arasında gezindiği bir maceraydı. O zaman pek ilgimi çekmemişti ve yeni bir macerasını okumamıştım. Aslında gizem ve bilimkurgu ilgimi çeken konular. Sanırım bu macerasınyla bir deneme daha yapacağım. Martin Amca yeni bir hayran kazanır mı okuyup göreceğiz. Paylaşım hızı ve enerjisiyle gençlere taş çıkaran üstadıma da saygılarımı sunuyorum.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,405
66,797
Karagümrük
Okuduğum tek Martin Mystere macerası 30 yıl öncesine denk gelir. Lavların altında kalan taşlaşmış insanların arasında gezindiği bir maceraydı. O zaman pek ilgimi çekmemişti ve yeni bir macerasını okumamıştım. Aslında gizem ve bilimkurgu ilgimi çeken konular. Sanırım bu macerasınyla bir deneme daha yapacağım. Martin Amca yeni bir hayran kazanır mı okuyup göreceğiz. Paylaşım hızı ve enerjisiyle gençlere taş çıkaran üstadıma da saygılarımı sunuyorum.
Martin Mystere'a ben de mesafeliydim. Martin Mystere-Nathan Never ortak maceraları, Martin Mystere dev albümleri ve orijinal sıralamadaki 1. sayıdan başlarsanız Martin amcayı sevebileceğinizi tahmin ediyorum. Paylaşıyorum ama özel serideki maceraların ilk birkaç tanesi haricindekileri pek sevemedim.