Martin Mystere Almanak 2006 - Cangıldaki İblis

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,001
5,925
Martin Mystere maceraları , çizgi roman dünyasında rastladığımız çeşitli kahraman serilerinde olduğu gibi , farklı serilerde farklı tadlara sahip , tıpkı senaryo yazarlarının farklı tarzları gibi . Gerçi , Martin Mystere projesi kapsamındaki eserlerin tümünün Alfredo Castelli'nin kontrolundan geçtiğini bilsem de ( Castelli bu durumu kendi söyleşilerinde sık sık belirtmekte ) , farklı senaryo tarzlarının zamanla bir Martin okurunun dikkatini çektiğini tahmin ediyorum . ( Aynı durum , başka İtalyan kaynaklı çizgi romanlar için de söylenebilir. Örneğin Mister No serilerinde rastlanılan Castelli maceraları daha bir '' gizem '' dolu ve İtalya'da yapılan anketlerde okurların en çok ilgi gösterdiği Mister No maceraları olarak dikkati çekmekte. ) Sn. @ihtiyardost 'un bu kez paylaştığı 2006 ''Almanak'' ının senaryo yazarını Morales olarak okuyunca , önce Spiderman maceralarındaki Miles Morales'i hatırladım !! Birçok Martin macerasında imzasını gördüğümüz Paolo Morales'i , çizim yapabilen sanatçı olarak diğer senaryo yazarlarından ayrı tutmak gerektiğini düşünüyorum. ( Örneğin ; Martin Mystere'in Yasak Şehir macerasında , Castelli'nin senaryosunu çizgilere yansıtmıştı. ) Paylaşımınız için çok teşekkür ediyorum @ihtiyardost . Merakla okuyup , Morales'in bu eserdeki performansını , hem yazar , hem de belirtildiği üzere çizer olarak göreceğim. Sağ olun .

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,158
6,847
Değerli @ihtiyardost üstat,
Dünkü harika Tex paylaşımınızdan sonra bugün de mükemmel bir Martin Mystere macerası paylaşarak bizleri sevindirmeye devam ediyorsunuz. Değerli @eankara 'nın hakkında bilgi verdiği Paolo Morales'in senaryo ve çizimlerini çok beğendim, bir nefeste soluksuz okudum bu heyecanlı macerayı. Tüm paylaşımlarınız için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Elleriniz dert görmesin...