Martin Mystere Almanak 2002 - Bay Jinx Dönüyor

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,001
5,925
Çok teşekkürler @ihtiyardost . Son günlerdeki farklı Bonelli maceraları paylaşımlarınız sonrası ,Martin Mystere'in Mr. Jinx ile aramıza dönmesi çok iyi oldu. Sergej Orloff yüz görünüşü ile bana uzaktan Karaoğlan'ın belalısı Camoka'yı hatırlatır , Mr. Jinx ise özellikle şeytani , ürkütücü gülüşü ile Batman'deki Joker'i hatırlatmıştır. Ama , geçenlerde Castelli'nin Mr.Jinx ile ilgili bir açıklamasına rastladım. Castelli , Mr. Jinx'i ve parmağıyla alev çıkartmasını , aktör Burgess Meredith'in bir filmindeki görünümünden yararlanarak oluşturduğunu söylemiş . Daha sonra nette , Martin Mystere konulu , sahte olarak oluşturulan 1936 tarihli bir sinema filmi afişini gördüm , hakikaten Mr. Jinx'in belirtilen aktör ile benzerliği çok ! Bir eksiğimi daha tamamladınız @ihtiyardost . Zira benim açımdan , Mr. Jinx bulunan Martin maceralarındaki , sizin deyiminizle '' listedeki kırmızı ''lardan biri daha avlanmış oldu ! Artematica Entertainment tarafından geliştirilen bilgisayar oyununda da yer alan Mr. Jinx , bu gidişle Martin Mystere'i devre dışı bırakıp , özel maceralar halinde karşıma çıkarsa şaşırmayacağım !! Sağ olun . Özellikle Martin maceralarınızı ilgiyle izliyorum.

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,001
5,925
Sayın @ihtiyardost , yukarıdaki paylaştığı Martin Mystere almanağı ile kısa süre önce , içeriğinde Mr. Jinx'in geri dönüşünü okumamızı sağlamıştı. Bu arada , geçen hafta açıklanan bir haber İtalya'da gündem oldu. Zira , İtalya'da çizgi romanın en prestijli çizgi roman ödülünü hangi eserin kazandığı , geçtiğimiz hafta açıklandı. Martin Mystere macerası olan '' Mars Günlükleri '' , finale kalan diğer 3 adet Nathan Never macerasını geçerek , '' PREMIO ITALIA '' ödülünü kazandı. Bir başka ilginç durum da , Martin Mystere'in bu ödülü , üst üste 6. kez kazanması oldu , doğrusu büyük başarı !! Ödülü kazanan macera , aynı isimle ülkemizde de yayınlanmıştı. ( Lal Kitap , Numara 223 , Zeynep Ece çevirisiyle , yayın tarihi Eylül 2023 ) Senaryosunu bu kez Castelli değil ,Carlo Recagno yazmış , Fabio Grimaldi çizmiş . Bu macerada , Sergej Orloff'un da tıpkı Mr. Jinx gibi geri döndüğü bilgisi verildi . ( Henüz okumadım ) . Macerayı telif hakları nedeniyle , sanırım , çok sonra Çizgi Diyarımızda görebileceğimiz için , Martinseverlere şimdiden bilgisini vermek istedim. Kimbilir , ilgili paylaşım belki de sayın @ihtiyardost'a kısmet olur !