Martin Mystere Almanak 1999 - Doktor Mystere ve Vahşi Batı Akıncıları

eankara

Onursal Üye
24 May 2010
1,000
5,925
Bu kez Martin Mystere maceralarındaki alışılagelmiş ‘’muamma’’ dolu macera yerine , vahşi batı ortamında ‘’cyberpunk ‘’ diyebileceğim araçla seyahatin bulunduğu , temposu yüksek bir macerayla karşılaştım. Benim için , bu macera çağrışımlarla doluydu. Nefes nefese süren macera içinde , yeralan birçok tarihsel kişiliğe ilave olarak Calamity’nin başrollerdeki kahramanlardan biri olmasının haricinde , fonda Strauss’un Radetzky Marşı çalındı adeta !!! Alessandrini’nin lider çizer olduğu klasik maceralara paralel yayınlanan ,bu kez Filippucci’nin lider çizer olduğu ‘’ Docteur Mystere ‘’ maceralarının ( üstelik görebildiğim kadarıyla renkli yayınlanmıştı ) ayrı bir havası var. Çok teşekkürler değerli @ihtiyardost . Umarım , bunca emek-yoğun çalışmanıza ilave olarak ‘’ Docteur Mystere ‘’ serisi de yayın planlarınız içinde vardır.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,188
8,095
12-13 sene kadar önceydi internet aracılığı ile bulduğum çocukluk çizgi romanlarımdan
Tom Miks ile 35 yıl kadar sonra tekrar buluşmam.
İş güç, çalışma hayatı derken uzunca bir süre ara vermiştim çizgi roman okumaya.
Tesadüfen bulduğum Tom Miks macerası da eğri büğrü, kapkara bir şeydi.
Düzenleme denilen şey ise hak getire. Tüm bunlara rağmen nasıl sevinmiştim anlatamam.
Kaybederim, ya da yanlışlıkla silinir korkusuyla, hem bilgisayara hem taşınır belleğe hem de CD ye kaydetmiştim.
Düzenleme tarama nedir bilmediğim için her yönüyle kabulümdü. Hala da saklarım.
Zaman geçtikçe, değerli dostlarımızın ustaca tarama ve düzenlemeleriyle buluştukça seçici olmaya başladım.
Her tarama ve düzenlemeyi beğenmez oldu gönlümüz.
Güzeli hep daha güzeli aramaya başladık.
Sevgili ihtiyardost üstadımın Martin amca paylaşımı da o güzel tarama ve düzenlemelerden biri.
Arşivimde bir başka üstadın tarama ve düzenlemesi bulunmasına rağmen yine de indirdim.
Yıllar önce indirmiş olduğum ilk Martin amca ile birlikte arşivimde kardeş kardeş duracaklar.
Bu vesile ile İhtiyardost ve tüm emek sahibi paylaşımcı üstatlara saygı sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.
Elleriniz dert görmesin.

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,405
66,832
Karagümrük
HACILI: Amacım maddi ve manevi kirlerden arındırılmış, okuyanı mest eden arşivlik paylaşımlar yapmaktır. Daha iyisini istemek hepimizin hakkı. İyiye ve güzele giden değişimlerin önünde hiç kimse duramaz. Beni izlemeye devam edin, ihtiyardost'unuz size yeter🙂.

Son düzenleme: