Kanlı Para. (Kısa film-Western.)

Calligrapher

Onursal Üye
5 Nis 2021
1,172
6,948
Son mesajlar arasında bu başlığı görünce, her zamanki gibi eski zamanlardan klasik bir kovboy filmi paylaşımı sandım. Fakat mesajı açtığımda, İzmir ve İstanbul'dan dostlarımızın bir araya gelerek yaptıkları harikulade bir kısa filmle karşılaşınca çok şaşırdım. İzlerken çok keyif aldığım harika bir film olmuş. Herşey bir yana, bir araya gelerek böyle bir projeyi gerçekleştirmiş olmanız bile her türlü övgüyü hakediyor. Emekleriniz için teşekkürler, ellerinize sağlık...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,622
38,393
izmir
İş yoğunluğu nedeniyle çok fazla ilgilenemediğim için, arkadaşlarımın kusuruma bakmayacağını düşünüyorum. Filmere müzik yapmak ve sahnelere yerleştirmenin, ne kadar zor bir iş olduğunu öğrendim. Her şeyden önce zaman gerekli. Kış aylarında olsaydı, bu kadar zorlanmazdım. Başta "Büyük Beyaz" (Ali) ve Tacettin abi başta olmak üzere tüm oyuncuları tebrik ederim. Gerçekten çok güzel.

gunduz aydın

Yeni Üye
18 Şub 2023
37
256
Ankara
çizgi roman, western kültürünü içselleştirmiş bir ekibin ürünü olduğu belli. dekor, kostümler çok iyi olmuş. açarken bir parodi izleyeceğimi sanmıştım, yanılmışım. çok beğendim, herkesi tebrik ederim.

teks1963

Kıdemli Üye
20 Haz 2012
130
178
Harıka bır çalışma oldu .Benımde bu fılmde olmaktan sevınçli arkadaşlarla bır arada olmakta mutluluk duydum .Emeği geçen herkese tesekkürler.Size temennim izleyin izlettirin.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,134
20,714
Müthiş. Zevkle seyrettim. Çizgi roman denince ilk akla gelen western. Kasabayı da çok beğendim. Arkadaşlar rollerinde profesyonellere taş çıkartmış. Silahlar patlıyor, kumar oynanıyor, purolar içiliyor, suçlular aranıyor afişleri... kızılderili kardeşimin haklı güzel sözleriyle de film bitiyor... İyi ki varsınız, arkadaşlar, teşekkürler, saygılar, sevgiler...

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,139
İstanbul
Gerek kostümlere ve aksesuarlara gerekse dekora epey bir emek verilmiş ve ortaya gayet güzel, izlenesi bir film çıkarılmış.
Emek sahiplerini kutlarım.

gitarisyen

Çeviri & Balonlama
7 Ara 2016
459
3,789
Hiçbir Şey Ülkesi
Ekip olarak yapılan çalışmalarda dünyanın en güzel işlerinin, bütün ekibin eğlenerek yaptığı ve kendini de eğlendirdiği işler olduğunu düşünürüm hep. Sevgili büyük beyaz'ın dediği gibi çok eğlendiğiniz, ama aynı zamanda ciddiye alarak işinizi zevkle, keyifle yaptığınız hemen belli oluyor. Tabii bu atmosfer ve etki izleyene çabucak geçiyor. Görüntü kalitesi, renkler, sahne tasarımları, sekanslar, yakın çekimler, kamera açıları, kurgu, ışık ve tabii ki senaryo ve yönetimin yanı sıra oyunculuklar çok hoşuma gitti. Gayet doğal, samimi... Keyifle, hem de büyük bir keyifle izledim. Hem western hem çizgi roman hem de sinema keyfinin bir arada olduğu muhteşem bir deneyim... Ellerinize sağlık. Ve (YouTube'a böylesine kaliteli bir film yüklemiş olduğunuz için de) çok çok teşekkürler... Filmde rol almış bütün güzel dostları da ayrı ayrı kutluyorum...

Çok emin değilim ama, sanıyorum YouTube'da böyle bir çalışma şu anda türünün tek örneği. Bu video / film yakında viral olur. Demedi demeyin... :) (Umarım büyük kitlelere ulaşır ve böylesine çalışmalar için de birçok kişiye esin kaynağı olur.)

Unutmadan; özellikle başlangıç jeneriğinde okuduğum üzere Oktay Öksüz'ün yaptığını öğrendiğim müziğin muhteşemliğini atlamak da istemiyorum. Atmosferi ve ruhu yakalamış bir müzik... Tebrikler...

Son olarak ve tekrar; yönetmeninden, oyuncusuna, tasarımından, montajına kadar filmde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler...

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,622
38,393
izmir

Unutmadan; özellikle başlangıç jeneriğinde okuduğum üzere Oktay Öksüz'ün yaptığını öğrendiğim müziğin muhteşemliğini atlamak da istemiyorum. Atmosferi ve ruhu yakalamış bir müzik... Tebrikler...

Sevgili gitarisyen; müzikler tam anlamıyla bana ait değil. Yeterince zaman ayıramadığım için bazı kesimlerini (yanılmıyorsam montaj ekibi) kendilerinden eklemişler. Eksiklerimi giderdikleri için bir kez daha teşekkürler ediyorum. Asıl ayrıntılar sevgili Büyük Beyaz'da...

ayberk

Süper Üye
14 Nis 2011
310
388
Eyüp Sultan
Acemiler olarak çevirdiğimiz ilk kısa metrajlı filmdi...birçok kişinin beğendiğine, izlediğine çok sevindim. İki yarım günde yani bir günde aceleyle çektik, neyseki bunada şükür.

akim

Kıdemli Üye
29 May 2011
199
418
Hepimizin emeğine sağlık. Umarım daha fazlasını yapma imkanımız olur. Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Bende,Teks kılıklı şerif yardımcısı olarak rol aldım. Gelecek filmlerde Diyar arkadaşlarımızı da aramızda görmek isteriz.

husmanX

Aktif Üye
16 May 2011
268
823
Hepimizin emeğine sağlık. Umarım daha fazlasını yapma imkanımız olur. Güzel yorumlarınız için teşekkürler. Bende,Teks kılıklı şerif yardımcısı olarak rol aldım. Gelecek filmlerde Diyar arkadaşlarımızı da aramızda görmek isteriz.

Aa, Oktay da burdaymış