İstanbul'da en ucuz çizgi roman satan yerler..

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Bende "Kralın dönüşü", "Zümrüdü Anka yoldaşlığı", "Felsefe taşı" gibi değerli kitaplar var. Onları versem ne alırım acaba? :D

Moderatör tarafında düzenlendi:

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
İyi birşeyler alırsınız gibi..Değeri var o kitapların bence..Hatta eğer iyi durumdalarsa ,orjinal ise elden çıkarmayın derim İleride değerlenecektir.

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Bende Chip, Pcnet vs... bir sürü bilgisayar dergisi var acaba onlara karşılık çizgiroman alabilir miyim?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Kitabın değerine göre, hangi kitap olduğuna göre değişiyordur sanırım.. Öyle ben sana herhangi bir gelişim kitabı vereyim sen bana iyisinden bir ÇR ver olmuyordur hani. O kitaba göre verilebilecek çizgi roman ne varsa al buralardan seçiver diyordur . :)
Yani ben olsam böyle yapardım. :D

Aynen dediğin gibi oluyor sevgi eyoruk. Bazen 10 kitaba, 5 kitaba 1 kitap alabiliyorken, bazen ise 1 kitaba karşılık 1 kitap ta alabiliyorsun. Onlar verdiğiniz kitabın piyasadaki rayiç bedeline göre bunu belirliyorlar. Bu yüzden oraya giderken, aklınızdan asla "elimde 20 kitap var, dönerken de elimde 20 mecmua olacak!.." gibi bir düşünce geçmesin. :)

Yalnız şu var, zamanla tecrübe kazandığınızda, oraya giderken kafanızdan tahmini olarak elinize geçecek mecmuanın tahminini de yaklaşık veya tam olarak da tutturabiliyorsunuz.

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Bende Chip, Pcnet vs... bir sürü bilgisayar dergisi var acaba onlara karşılık çizgiroman alabilir miyim?

Ben 2008 yılında, 2000'li yılların başından kalma çok sayıda bilgisayar dergisini götürdüğümde bunları almamıştı maalesef. Ben de dergiler ziyan olmasın diye bunları kendisine hediye etmiştim. Ama o dönemlerde, pek dergi almıyordu. Şimdi ise, yemek dergisinden tutun da seyahat dergisine kadar her yer dergi dolu. Üstelik sanırım bunları direk yayınevlerinden alıyor. Zira dergiler 15-20 adetlik balyalar halinde yerlerde duruyor.

Yani uzun lafın kısası, bir şansınızı deneyin derim. Bunun için illa oraya gitmeye de gerek yok. Telefondan da bunu kendisine sorabilirsiniz. Bunun için hiç çekinmeyin, zira Hasan abi çok cana yakın, dünya tatlısı bir insandır.. Size kesinlikle her konuda elinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:

Spawnfan

Yeni Üye
11 Tem 2012
3
0
Ben the new avengers`in 1 ve 2. sayisini almistim 3. sunu almaya zamanim olmadim okuyan bir arkadas varsa bana biraz anlatabilirmi merak ediyorum.Ve Spawn action figure satan yerler biliyorsaniz kadikoyde soylermisiniz'gerekliseylerde sattiklarini biliyorum ama bende ogrenciyim ve fiyatlar biraz pahali geliyor.

Spawnfan

Yeni Üye
11 Tem 2012
3
0
Beyler sizce buyuluruzgar veya gerekli seylerde world of warcraft sunwell uclemesi adli kitaba kac kitap alabilirim?

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Ben 2008 yılında, 2000'li yılların başından kalma çok sayıda bilgisayar dergisini götürdüğümde bunları almamıştı maalesef. Ben de dergiler ziyan olmasın diye bunları kendisine hediye etmiştim. Ama o dönemlerde, pek dergi almıyordu. Şimdi ise, yemek dergisinden tutun da seyahat dergisine kadar her yer dergi dolu. Üstelik sanırım bunları direk yayınevlerinden alıyor. Zira dergiler 15-20 adetlik balyalar halinde yerlerde duruyor.

Yani uzun lafın kısası, bir şansınızı deneyin derim. Bunun için illa oraya gitmeye de gerek yok. Telefondan da bunu kendisine sorabilirsiniz. Bunun için hiç çekinmeyin, zira Hasan abi çok cana yakın, dünya tatlısı bir insandır.. Size kesinlikle her konuda elinden geldiği kadar yardımcı olacaktır.

peki cevabınız için teşekkür ediyorum. dediğiniz gayet mantıklı evi şöyle iyice bi kurcalayıp tam olarak elden çıkarabileceğim dergi ve kitapları belirledikten sonra arayıp konuşayım en iyisi.

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Bende kralın dönüşü,zümrüdüanka yoldaşlığı,felsefe taşı gibi değerli kipatlar var.Onları versem ne alırım acaba ? :D

Sanırım istediğin tarzdaki tüm kitapları alabilirsin zira saydığın kitapların hepsi koleksiyonluk..:)

Bence bunları elden çıkarmamalısın. Sonradan pişman olacağın şeyleri yapma!.. Benden söylemesi.. :)

''Yiğit''

Aktif Üye
8 Nis 2012
401
233
Mudanya/Bursa
Onları elden çıkarmam zaten,Zümrüdüanka nın piyasa değeri 37 tl,kralın dönüşü de o civarlarda.Ama elimde bir sürü pahalı kitap var,Level dergisi falan var Dvd leri tertemiz :D

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Bugün Kadıköy Kaan Comics dışında tüm dükkanlara göz gezdirdim..Fakat az da olsa hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.
Almayı düğünmediğim için pazarlık için uğraşmadım fakat genelde fiyatlar hemen hemen aynı.Yani birinde ucuz birinde çok pahalı değil.Tex 4-7 lira Tommiks 5 lira.."Tommiks'lere göz koydum toplayacağım.." Marvel ÇR'lerden piyasa fiyatı 25 lira ise 15-19 arası 30 ise 18-22 arası fiyat veriyorlar..Sadece The New Avengers Sırlar ve Yalanlar'ı 10 liraya aldım
Bilmiyorum daha da inerler 15 yerine 12-13 liradan verirler mi ? Kısacası 15 lira olması benim için ( İstanbul dişinda olduğumu düşünürsek )çok fazla avantaj değil...17-18 lira zaten D&R internet sitesinden alma imkanı var.
Şimdi aklıma geldi de 6-7 roman birden alırsam indiirm yapma şansı olur mu diye sorsaymışım ayrıca.

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Bugün Kadıköy Kaan Comics dışında tüm dükkanlara göz gezdirdim..Fakat az da olsa hayal kırıklığına uğradım diyebilirim.
Almayı düğünmediğim için pazarlık için uğraşmadım fakat genelde fiyatlar hemen hemen aynı.Yani birinde ucuz birinde çok pahalı değil.Tex 4-7 lira Tommiks 5 lira.."Tommiks'lere göz koydum toplayacağım.." Marvel ÇR'lerden piyasa fiyatı 25 lira ise 15-19 arası 30 ise 18-22 arası fiyat veriyorlar..Sadece The New Avengers Sırlar ve Yalanlar'ı 10 liraya aldım
Bilmiyorum daha da inerler 15 yerine 12-13 liradan verirler mi ? Kısacası 15 lira olması benim için ( İstanbul dişinda olduğumu düşünürsek )çok fazla avantaj değil...17-18 lira zaten D&R internet sitesinden alma imkanı var.
Şimdi aklıma geldi de 6-7 roman birden alırsam indiirm yapma şansı olur mu diye sorsaymışım ayrıca.

Yapar herhalde

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Aklıma geldi de sorayım diyorum ; malum Kasım gibi Tüyap fuarı var..
Geçmiş yıllarda fuar alanına gidenler varsa ; oradaki çizgi roman'ların indirim oranları nedir acaba ? Fuarlar gerçekten indirimli olabiliyor..
Eğer %40-50 indirim bile oluyorsa cüzdan dolu gitmek gerek.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,625
hiçbiryerde :)
fuarda genellikle % 30 civarı indirim yapılıyor.
fakat bazı bölümlerde mutlaka % 50 yapılır,
hatta 5-10 liraya çok güzel kitaplar denk gelebilir.
artık şansa kalmış sizin sevdiğiniz kitapların indirim oranı.
başka bir konuda yazmıştım,istanbulda galatasaray lisesinin
karşı sokağında aslıhan pasajda sahaflar var,birkaç tanesi çr satıyor.
bir tanesi Yaşam Kitabevi,
klasik seri zagor,mister no,martin mystere ve conan'ları
10 tl.den satıyor...:D
eski kitap ve dergi yerine çr. çok iyiymiş yaa!
ben de karşıya,kadıköy pasajına bir uğrayayım bugünlerde...:)

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
O seriler Kadıköy pasajında da 10 tl civarında satılıyor..Ama genel olarak yukarıda da belirttiğim gibi pek beklediğim indirimi bulamadım...
Fuar açıklaması için teşekkürler..Yine de uğrayacağım zamanı gelince.

ilbeyözgüler

Yeni Üye
9 Haz 2012
4
4
İnternet alışverişi en iyisi çünkü hep uygun fiyatlar oluyor sahalarda ucuz bulunur dvr ise pahalı ama iyi parani güvenli yere teslim etmiş olursun

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Evet bugün gittim arkadaşlar oruç oruç beylikdüzünden kadıköye baktım pasaja önce bir büyülendim sonraa baktım çizgi romanlara fiyat araştırması yaptım şunu keşfettim yanlız hep en ucuz diye bişey yok her çizgi roman farklı yerde ucuz Çizgi sahaftan dc joker ve wolverine klasik seri aldım 25 TL ye sonra ömer sahaftan 30 TL ye ultimate spiderman cilt 1-2-3 ü aldım yani bir 50 ile giderseniz sizi oyalayacak birşey bulursunuz :)
Sevgilerlee...

Roddy

Yeni Üye
4 Ağu 2012
67
55
Samsun
Arkadaşlar şöyle ankarada devri alem kitap yerinden başka 10 tl den ucuz bulunabilecek yer varmı ? yada samsunda. ?

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Evet bugün gittim arkadaşlar oruç oruç beylikdüzünden kadıköye baktım pasaja önce bir büyülendim sonraa baktım çizgi romanlara fiyat araştırması yaptım şunu keşfettim yanlız hep en ucuz diye bişey yok her çizgi roman farklı yerde ucuz Çizgi sahaftan dc joker ve wolverine klasik seri aldım 25 TL ye sonra ömer sahaftan 30 TL ye ultimate spiderman cilt 1-2-3 ü aldım yani bir 50 ile giderseniz sizi oyalayacak birşey bulursunuz :)
Sevgilerlee...

Hayırlı olsun..Joker'i sanırım 18 ,Wolverine de 5 tl ye aldınız ?
Valla hani yine de önceden belirttiğim gibi daha ucuz olmalarını bekliyordum :rolleyes::D

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Kaan Comics''de Altan'ı bul, halden anlar bir güzellik yapar. Ama şimdi Mersin'de hafta sonuna doğru dönecek, çok temiz ikinci eller çıkıyor. Üzülme biz de o yollardan geçtik. :)

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Pandora, pandora; sen ne kirli çıkısındır. Bilirim..

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Geçen gitmiştim şöyle bir bakınmaya ,kim vardı doğal olarak bilmiyorum..Oradaki fiyatlar hemen hemen diğer yerler ile aynıydı.
Bir de şu var; oralara gittiğinde sıcaklık hissediyorsun falan diyorlar evet oluyor ama ben hiç hissetmedim nedense..Hani ilk defa gittiğimden büyük ihtimal ile ama bazı yerler vardır ilk kez gidiyorsan bile 1-2 saatten az çıkamazsın.Ama geçen Çizgi sahafa uğradığımda bile samimi havasını ,içtenliğini göremedim.
Bilmiyorum belki de ilk kez gittiğim içindir.
Tek bir yer vardı ; Burger 'ın hemen yukarısındaki sokağın başında olan kitapçı..Orada 30-40 dk kaldım muhabbet edildi,kitaplar göz gezdirildi vsss.

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
Ben dediğim gibi hiç pazarlığa oturmadım çünkü 25 liralık şeye adam demiş 15 ben desem 10 ayıp olur yani. :) Aldım ayrıca açınca sayfaları emekler gözüküyor diyorum, bu paraya değer verip alıyorum her hafta gideceğim gücümün yettiği kadar alacağım; aylık 250 TL gibi bir para gözden çıkardım çünkü harikalar büyülü rüzgarda gerçekten samimi bir ortam vardı ama fiyat olarak biraz hayal kırıklığına uğradım yine de çok pahalı mı? Hayır ama övdükleri kadar da ucuz değil hepsini gezmek lazım çizgi sahafta bir sürü indirimli vardı klasiklerden yenilerden müsait olan ve bütçesi el veren bir baksın derim.

Sevgilerimle...

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
15 tl gibi bir fiyata almışsan iyiymiş o zaman..Benim gördüğüm fiyatlar 18-19 civarı idi..%25 ancak indirmişlerdi.

LetsJoker

Yeni Üye
9 Tem 2012
77
23
Istanbul
15 tl gibi bir fiyata almışsan iyiymiş o zaman..Benim gördüğüm fiyatlar 18-19 civarı idi..%25 ancak indirmişlerdi.

Ben gittiğimde %50 ye varan vardı 10 TL ye çok güzel klasik seriler satıyorlardı.Dükkanlardan çıkmakta zorlandım biraz pazarlık yapıp doğru zamanlamayla alakalı.Adamın biride Ultimate Spider-Man 21 fasiküle 100 TL dedi 30 TL ye 3 cilt aldım ömer sahaftan miray çizgide 100 TL dediler hepsinden fiyat sormak lazım ama şu 3 ü iyidir ömer sahaf, çizgi sahaf, büyülü rüzgar 1 ayda çr ye 50 TL veremiyorsak biraz ayıp olmuş olur(asgari ücret alanlar hariç) devamının gelmesini istiyorsak biraz destek olmalıyız değil mi? :)

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
98
165
denizci
Ben bu sorunun cevabını biliyorum, hatta en ucuz değil; bedava, hem yalnız İstanbul değil; tüm dünyadan ulaşılabiliyor; burası. :Ğ

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,593
34,937
İstanbul
Ayrıca Hasan Kabakçı'nın şöyle bir avantajı var. Elinizden çıkartmayı düşündüğünüz çizgiroman haricinde de her cinsten ve türden kitap karşılığında size istediğiniz çizgiromanı veriyor. Ben bu şekilde kendisinden 100'ün üstünde Zagor, Mister No, Martin Mystere, Teksas ve Tommiks aldım. Üstelik kondisyonu zayıf olan kitapları bile değişimde kullanıyor. Kendisine; kondisyonu zayıf olan kitapları bile niye aldığını sorduğumda, bana her kitabın bir alıcısı olduğunu söylemişti. Ve o an kendisine vermeyip, kondisyonu düşük olduğu için çöpe attığım 2 koli kitaba çok yanmıştım. :)

Adres ve cep telefon numarasını da ekledim..

ÇİZGİ SAHAF (Hasan Kabakçı)
Osman ağa mah. Neşet Ömer sok.
KADIKÖY İŞ MERKEZİ. No: 10/25 (Kadıköy PTT arkası)
Zemin kat Kadıköy / İstanbul

Tel & Fax: (0216) *** ** **
GSM: (0535) *** ** **
E-mail: cizgisahaf@mynet.com

Hasan Kabakçı büyüğümüz geçen sene emekli olup, dükkanını kapattığından ötürü; foruma yazılan irtibat telefonlarını sildim. Bilgilerinize sunulur..

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
311
667
Arkadaşlar, ben Almanya'dan İstanbul'a gelip kitap alıyordum.İki yıl önce Kadıköy İşmerkezindeki alt katta bulunan çizgi roman satan dükkanları boş görünce içim sızladı. Sadece iki dükkan vardı. Diğer beş dükkanın camları gazete kâğıtlarıyla kapatılıp boşaltılmıştı. Sebebini sorduğumda dükkândaki arkadaş 'tabi birbirimizin kuyusunu kazarsak sonumuz böyle olur demişti. Çok üzüldüm. 20 Milyonluk istanbul ve 80 Milyonluk Türkiye de basılan kitap adedi ve sayısı bizden 10 kat düşük olan Azerbaycan dan çok çok aşağılarda. Çizgi roman diyarı da olmasa ne yaparız bilmem. Bir Oğlak yayınları vardı. İnşallah yaşıyordur. Beyoğlu Zambak Sokağında Oğlak Binasında yerleri var. Orada tex ve Zagor bulmak mümkün Altın Tex ciltleri çıkyordu Bilmem hâlâ devam ediyormu. Kitap okumamak Çağımız Türkiyesinin bir hastalığı. Buna çözümü bulmak için hayatımı bile feda ederdim. Fakat elmden birşey gelmiyor. Aldığım her kitabı en az birkaç kişiye verir okunmasını sağlarım. Sizin bu konudaki yapıcı tenkidlerinizide yazmanızı bekliyorum. Selam ve saygılarımla.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Oğlak Yayıncılık duruyor ama Çizgi Roman yayınlamayı bıraktı.Kadıköy'deki çizgi roman satış noktaları devam ediyorlar.Aldığınız
çizgi romanları başkalarına da vererek okunmalarını sağlamak çok güzel.
Mali durumunuz müsaitse çizgi romanları ikişer ikişer alarak okuyucuları
ikiye katlamanız ne kadar güzel olur!

Web Slinger

Yeni Üye
31 Ara 2015
1
1
İyi akşamlar. Bilka, Bir Numara ve Arkabahçe'nin yayınladığı eski Spider-Man çizgi romanlarını nerede bulabilirim? Aynı zamanda yeni yayınlanan Spider-Man, The New Avengers, Dark Avengers gibi çizgi romanları ucuz olarak nereden alabilirim? Şimdiden teşekkürler.

eyoruk

Yeni Üye
16 Eyl 2011
34
13
Antalya
Merhaba herkese.
Konuyu güncellemek istedim çünkü eğer yardım gelirse çok iyi olacak. Çizgi roman almayı 7-8 ay bıraktım, böyle olunca da biriktiler çok.
2. el ama temiz çizgi roman bulabileceğim bir yer olursa çok iyi olacak. Evet önceki mesajlarda ben de yazmıştım var ama 2 yıl önceki mesajlar ve şu anki durumları bilmiyorum. Kadıköy Büyülü dükkan da 2.el var fakat fazla çeşit yok.

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382
Ben www.babil.com'u öneririm, en ucuz kitaplar için oturduğunuz yerden ısmarlayın, Kadıköy falan uğraşmayın, yok eğer "biraz fazla veririm ama hem muhabbet ederim hem kitapları ellerim koklarım." diyorsanız Kadıköy'de bir kaç dükkan var.

seastar

Kıdemli Üye
11 Şub 2016
162
382

odakitap.com' un aynısı.
Yan kuruluşu mu acaba?
Odakitap, Babil, Kırmızı Kedi hatta İstanbul kitapçısı aynı platformu kullanıyor; ebanga.com altında toplanmışlar. Genelde indirim taksit vs farklı farklı oluyor ama özellikle müsteri ilişkileri bakımından Babil'i tek geçerim, acın telefonu temsilci karşında 'buyrun!' diyor.