Hollywood'da oyuncu kıtlığı !!!

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,533
14,156
Denizli - İstanbul
Hollywood'da bir karakteri birçok oyuncunun canlandırmasına alışığız ama bir oyuncunun birden fazla Marvel veya hem Marvel hem de DC karakterini oynaması bana sinir bozucu geliyor.

Ciddi ciddi oyuncu kıtlığı mı var?

İlk örnekler Marvel evreninde birden fazla karakter canlandıranlardan;

01- Chris Evans: Bu yakısıklı arkadaş ilk iki Fantastik 4 filminde Ateş Adam (Humantorch) iken, sonradan Kaptan Amerika olarak rol almaya başladı. Kaptan Amerika olarak İlk Yenilmez, Kış askeri, Yenilmezler ve Yenilmezler: Ultron Çağı'nda oynadı. Yakın zamanda Civil War'da da göreceğiz.

8bP8qn.jpg

02- Rebecca Romijn: Bu dünya güzeli bayan, uzun boyu ve müthiş fiziği ile ilk X-Men üçlemesinde Mystique rolünü kaptı ve hafızalara kazındı. Fakat bunun dışında 2004 tarihli Punisher filminde rol almıştı. Bu filmde Frank Castle'ın aşırı çekingen komşusu Joan "The Mouse" karakterini canlandırmıştı.

8bP8G1.jpg

Mystique'in her yanı boyalıydı Rebecca Romijn'in güzelliğini göremedik diyen varsa aşağıda X-Men 3'den bir kare;

ly33jk.jpg

Şimdiki örnekler ise hem Marvel hem de DC evreninde karakter canlandıranlardan;

01- İlk sıra Halle Berry'nin; Marvel'in X-Men'lerinden Storm ve DC'nin Catwoman (2004)'ı olarak karşımıza çıkmıştı (Catwoman yapılmış en kötü DC uyarlamasıdır.)

oZ00PR.jpg

02- Şimdi de sırada Ben Affleck var. 2003 yılında Marvel'in Daredevil'i idi, 2016'da ise DC'nin son Batman'i olarak karşımıza çıkacak (Yakında beni de Batman yaparlarsa şaşırmayacağım, bu kaçıncı Batman.)

Xo992D.jpg

03- Ryan Reynolds; Marvel'de 2009 tarihli X-Men Baslangıç: Wolverine filminde Wade Wilson (Deadpool) karakterini canlandırmıştı. 2011 yılında da DC filmi Green Lantern (Yeşil Fener)'de başrol oynadı.

Qlvvgv.jpg

04- Son örnek olarak Natalie Portman'ı vereceğim. Marvel'in Thor filmlerinde sevimli astrofizikçi Jane Foster olarak karşımıza çıkıyor. Oysa kendisi aynı zamanda 2005 yılında çevrilen V for Vendetta'da V'nin sevgilisi Evey Hammond rolündeydi.

GkPPpN.jpg

Son düzenleme:

cizgigezegen

Yeni Üye
24 Nis 2015
42
402
Coast City
Bu listede en çok Chris Evans ile ilgiliyim. Humantorch, Fantastik Dörtlü'deki ikinci favorimdi, Captain America ise en sevdiğim karakterlerden birisi. İyi ki de olmuş diyorum.

Ben Affleck Daredevil'i batırmıştı, umalım da aynısını Batman'e yapmasın. Açıkçası Dawn of Justice'den pek de umutlu değilim.

Kemikdilli

Kıdemli Üye
2 Ocak 2012
194
538
Natalie Portman ve Rebeca Romijin pek uygun örnekler değil gibi. Bu İki oyuncu iki super kahraman canlandırmamış ki. Özellikle Natalie Portman'ı niçin yazdığınızı anlamadım. V for Vendetta süper kahraman filmi değil. DC tarafından çizgi roman olarak yayınlanmış olması pek konu ile uyuşmuyor.

Verdiğiniz örneklerden Ben Affleck gerçekten sinir bozucu. Bu bön suratlı herifin süper kahraman filmlerinde oynaması başlı başına bir problem. Yahudi kontenjanından oyunculuk yaptığı için, istediği her filmde oynatıyorlar herhalde...

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,533
14,156
Denizli - İstanbul
Natalie Portman ve Rebeca Romijin pek uygun örnekler değil gibi. Bu İki oyuncu iki super kahraman canlandırmamış ki. Özellikle Natalie Portman'ı niçin yazdığınızı anlamadım. V for Vendetta süper kahraman filmi değil. DC tarafından çizgi roman olarak yayınlanmış olması pek konu ile uyuşmuyor.

Verdiğiniz örneklerden Ben Affleck gerçekten sinir bozucu. Bu bön suratlı herifin süper kahraman filmlerinde oynaması başlı başına bir problem. Yahudi kontenjanından oyunculuk yaptığı için, istediği her filmde oynatıyorlar herhalde...

Ben konuda süper kahraman lafını hiç kullanmadım ki, Natalie Portman'ın karakterleri süper güçlere sahip olmasalar bile çizgi roman firmalarının tescilli karakterleri sonuçta... Ayrıca unutmayın ki Batman' de bir süper kahraman değildir. Kostüm giymiş normal bir insandır. Bazılarının deyimiyle "Süper gücü olmayan en süper kahraman"dır. Benim burada ifade etmek istediğim bir oyuncu comicsler de ki tek bir karakteri canlandırsın.

Bu arada Ben Affleck'le ilgili yorumunuza sonuna kadar katılıyorum. Bu adamın oyunculuğu da şaibeli sonuçta. Sinema da en kötülere verilen Altın Ahududu ödülleri vardır ya da diğer adıyla "Razzie" ödülleri. Bu ödülleri iki defa almış bir zattır kendileri.

Son düzenleme:

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,696

Ben Affleck yahudi değilki; irlanda, iskoç, alman vs. kökenli, ailesi dine fazla önem vermemekle birlikte protestan-anglikan asıllı. Ama genel olarak oyunculuğu, yeteneği çok fazla şişirilip abartıldığı konusunda haklısınız...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,545
28,676
İzmir
DC keşke Marvel Studios'un cast ekibini örnek alsa. Adamlar hangi role kimi oynatacaklarını çok iyi belirliyorlar. Şimdiye kadar yaptıkları filmlerdeki oyuncu seçimleri çok yerindeydi. Ben Affleck Batman'i oynayacak dediklerinde çok şaşırmıştım. Umarım beni hayal kırıklığına uğratırlar. Gerçekten başarılı olup rolün hakkını vermesini istiyorum yoksa bu film çok kötü olacak.

Listedekilerden bir de Ryan Reynolds'ı oynadığı Yeşil Feneri beğenmedim. Hal Jordan için daha karizmatik bir oyuncu seçmeleri lazımdı. Deadpool olmasına ise diyecek bir şeyim yok, sonuçta rolünün çoğunda maskeli olması gerekecek.