Harukana Machi-E ( Tamamlandı )

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,858
252366.jpg

Kırk sekiz yaşındaki maaşlı Hiroshi Nakahara, Kyoto'daki bir iş gezisinin ardından yanlışlıkla Tokyo'ya giden yanlış trene biner. Trenin Kurayoshi'deki memleketine doğru yola çıktığını öğrenince durumunu kabullenip arkasına yaslanmaya karar verir.

Hiroshi, çocukluğunun geçtiği mahallenin sokaklarında yürürken, annesinin ölümünden bu yana geçen 20 yılda buranın ne kadar önemli ölçüde değiştiğini fark eder. Genzen Tapınağı'ndaki mezarını ziyaret ederken 14 yaşındaki halinin bedenine geri gönderilir. Orta yaşlı zihninin anılarını ve bilgeliğini koruyarak şu anda ortaokulda sekizinci sınıf öğrencisidir.

Hiroshi'nin yeniden kazandığı gençliği, karısı ve iki kızı olan yetişkin bir adam olma gerçeğinden kaçmasını sağlar. Eski zamanına nasıl döneceğini bilemeden ergenlik dönemini yeniden yaşamaya başlar. Zaman yolculuğu sırasında Hiroshi, kendisini ve eylemlerini anlama umuduyla babasının aileyi terk etmesinin nedenlerini ortaya çıkarmaya çalışır.
Link:

pam

Aktif Üye
27 Kas 2009
190
724
Çok çok güzel bir manga/grafik roman. Son sayfaları yaklaştıkça bitmese, biraz daha uzun olsa dedirten keyifli okuma.
İndirip gözatip okumaya karar verdiğim çizgi romanlari bitirdigimde genellikle siliyorum, çok beğendiklerimi arşivime kopyalıyorum ki arada döner bir daha okurum ya da okuturum diye.
Nakahara'nın öyküsünü bitirince arşivime direkt attım. Herkese tavsiye ederken bu ve diğer bir ton mangayı bizimle buluşturan @Saitama üstada kucak dolusu teşekkürler.
Üstad sayende şu soğuk haftasonunu tablet başında büyük bir keyifle geçirdim...

Saitama

Kıdemli Üye
1 Haz 2022
335
2,858
Çok çok güzel bir manga/grafik roman. Son sayfaları yaklaştıkça bitmese, biraz daha uzun olsa dedirten keyifli okuma.
İndirip gözatip okumaya karar verdiğim çizgi romanlari bitirdigimde genellikle siliyorum, çok beğendiklerimi arşivime kopyalıyorum ki arada döner bir daha okurum ya da okuturum diye.
Nakahara'nın öyküsünü bitirince arşivime direkt attım. Herkese tavsiye ederken bu ve diğer bir ton mangayı bizimle buluşturan @Saitama üstada kucak dolusu teşekkürler.
Üstad sayende şu soğuk haftasonunu tablet başında büyük bir keyifle geçirdim...
Çok sevindim. Bu arada hala okumadıysan 20th Century Boys'u öneririm gerçek siyasi hayattan ve manipülasyonlardan tüm bilgilere sahip olabilirsin ve asla sıkılmayacağın mükemmel eser 😁