HARDDİSK HATASI

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Arkadaşlar, birkaç gündür çizgi romanlarımı depoladığım harici harddisk açılmıyordu ve
düzeltme çalışması yapmamı gerektiren bir mesaj veriyordu ( tarama yapmam isteniyordu)
Birkaç gün bekledim açılmayınca mesajın gereğini yaptım. TAM 10 SAAT SÜRDÜ BU DÜZENLEME
Nihayet "bitti" mesajı gelince harddiski açtım ki; hiç bir şey olmamış gibi kolaylıkla açıldı.
Fakat ne yazık ki içerisinde lüzumsuz bir-iki dosya haricinde ne varsa silinmiş.
10 yıldır biriktirdiğim Teks- Teksas- Tom Miks Karaoğlan ve daha niceleri.
Çok çok üzüldüm.
Benim anlayamadığım Hardisk mesajında şu bilgileri veriyor.
Kullanılan alan : 931 MB
Boş alan : 43 MB
Böyle bir bilgiyi görünce bir ümitle acaba bilgilerim silinmedi bir yerlerde duruyor da ben mi göremiyorum demeye başladım.
Bu nedenle sizlere sorma gereği hissettim.
Deneyimli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?
Ne dersiniz Onca yılın emeği çizgi romanlarımı kurtarma ümidim var mıdır dostlar..?
Selam, sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

cuthalion

Yeni Üye
18 Eyl 2009
11
15
Merhaba ağabey,büyük ihtimalle harddiskin gitmiş,ama üzülme içindeki bilgileri kurtarabiliyorlar,birçok pc bakım ve tamircilerinde bu hizmet yapılabiliyor,üzücü tarafı ise yeni hdd dahil maliyeti sana 3000-5000 tl yi bulabilir bilgin olsun selamlar...

All4all

Kıdemli Üye
23 Haz 2016
189
577
Manaus
sakın yeniden FORMATLAMAYIN, büyük ihtimal bilgileriniz silinmedi ve bilgisayar arama referans dosyalarını bulamıyor olabilir. Tavsiyem bir bilgisayar tamir yerine uğramanız yada gönüllü bilen bir arkadaşdan destek almanız. Tekrardan dediğim gibi, yeniden formatla komutumu sakın vermeyin. Bilgilerinizi kurtarıncada lütfen hemen yedek kopya yapın, belliki harici diskiniz sorun çıkarmaya devam edicek.

akak

Kıdemli Üye
12 May 2009
147
206
Arkadaşlar, birkaç gündür çizgi romanlarımı depoladığım harici harddisk açılmıyordu ve
düzeltme çalışması yapmamı gerektiren bir mesaj veriyordu ( tarama yapmam isteniyordu)
Birkaç gün bekledim açılmayınca mesajın gereğini yaptım. TAM 10 SAAT SÜRDÜ BU DÜZENLEME
Nihayet "bitti" mesajı gelince harddiski açtım ki; hiç bir şey olmamış gibi kolaylıkla açıldı.
Fakat ne yazık ki içerisinde lüzumsuz bir-iki dosya haricinde ne varsa silinmiş.
10 yıldır biriktirdiğim Teks- Teksas- Tom Miks Karaoğlan ve daha niceleri.
Çok çok üzüldüm.
Benim anlayamadığım Hardisk mesajında şu bilgileri veriyor.
Böyle bir bilgiyi görünce bir ümitle acaba bilgilerim silinmedi bir yerlerde duruyor da ben mi göremiyorum demeye başladım.
Bu nedenle sizlere sorma gereği hissettim.
Deneyimli arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?
Ne dersiniz Onca yılın emeği çizgi romanlarımı kurtarma ümidim var mıdır dostlar..?
Selam, sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

akak

Kıdemli Üye
12 May 2009
147
206
Parasız kurtarmak mümkün; bir yıl önce filmlerimi depoladığın 1.5 TB. harici HDD önce diski ara sıra görmemeye en son da çöktü son çare diski e düz format attım. Disk normalde döndü fakat sonra pişman oldum..internette TestDisk diye küçük bir program buldum içeriğini okudum tam bana göre 1.5 TB HDD bir gün hiç durmadan taradı yani Makina hiç kapanmadı sonuç formatla silinenlerin % 90 dan fazlası geri döndü çok az hazarlı dosya oluştu.. yalnız belki formattan dolayı dosyaların orijinal isimleri gitti yerini rakam ve sayılardan oluşan kodlu işimler gördüm şimdi yavaş yavaş orijinal isimlerini yazıyorum uzun iş ama sonuç alıcı; siz olun acele format atmayın Disk e yeni birşey kaydetmeyin.. arızalı dısk boyutun da boş yeni HDD temin edin bilgi sayarınızın dısk kapasitesi buna uygunsa o da olur. Cünkü testdisk kurtardığı verileri yedek Disk e kopyalar . Kolay gelsin

sahin1

Aktif Üye
23 Eyl 2011
161
599
Arkadaşlar yazmış, ben de yineleyeyim. Virüs gerekçesiyle bilgisayar hard disk için tarama istiyor, kesinlikle yapmayın. Naçizane bir tavsiye daha, yedek bir hard disk kullanın, zaman zaman klasör ve dosyalarınızı güncelleyin. Birisi sizin sanki sürücünüz olsun.

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
344
7,784
Değerli Diyardaşım,
Anlattığınız tabloya göre verileriniz silinmemiş görünüyor.

Mutlaka öneriyorum. Linke tıklayarak indirip kullanabilirsiniz. (Temizdir endişe etmeyiniz, crack çalışabilmesi için malum windows güvenliği ve int. bağlantınızı kapatınız) Format atmayınız. Program ilk çalıştığında zaten silinen verilerinizi görmüş olacaksınız. Ancak kurtarma örneğin 2TB için 24 saat ve üzeri sürebilir. (Diskin tamamı dolu ise)
Kurtarma sonrasında disk güvenliği ile ilgili dikkatli çalışınız. Bu tür hatalar genelde güvenli çıkış yapmadan diski çıkarmak, virüs bulaşması sebebiyle oluyor. Verileri kurtardıktan sonra tüm disklerinizde mutlaka full virüs temizliği yapınız

Geçmiş olsun

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
330
3,832
Merhaba
1 - Öncelikle bu disk üzerine hiçbir şey yazmayın!
2 -Yukarıda önerilen disk/file/partition kurtarma programlarından benim de tavsiye edebileceğim
firmasından Active@ File Recovery
ve
R-Studio
3- Kurtarılan dosyaları yazabileceğiniz 2. bir hard disk. Asla ve asla kurtarılan dosyaları, dosyaları kurtardığınız disk üzerine yazdırmayın. ASLA!!!! Zaten bu programlarda sizi bu konuda uyaracak.
4- Programı çalıştırın ve önce en hızlı moddan başlayarak tüm dosyalarınızın bulunup bulunmadığına bakın. Bulunmuyorsa farklı metodlar seçebilirsiniz. Bazı metodlar hard disk büyüklüğüne göre günler sürebilir.
Benim tavsiyem her iki programı sıra ile kullanmanız. Nadiren de olsa bir programın kurtaramadığını diğeri kurtarabiliyor.
5 - Verdiğiniz Boş alan ve kullanılan alan bilgileri
sadece 1GB lık bir alana işaret ediyor ki hard diskinizin ya da kutudaki USB kontroller'ın fiziksel olarak bozulmuş ihtimali yüksek ve yukarıdaki programlar yardımcı olmayacaktır (verdiğiniz bu büyüklük bilgileri doğruysa).
6- Bu durumda tavsiyem USB kontroller dan kaynaklanan bir sorun var mı diye kontrol için hard diski kutusundan çıkarıp direkt başka bir bilgisayara takmak. Hard diskte fiziksel bir sorun yok ve gerçek boyutu gözükürse yukarıdaki programları tekrar denemek.
7 - Bad sektör harici fiziksel bir sorun varsa bu durumda sizin yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Bu tip durumlarda hard diski söküp diskler üzerinden kurtarma yapan firmalar var ama pahalıya gelebilir. Disk markası Seagate ve garantisi bitmemişse sanırım kendilerinin bu tip kurtarma hizmeti var.

Hard diskinizin marka ve model bilgilerini paylaşabilir misiniz?

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
359
4,104
Evren
Arkadaşlar gerekli bilgileri vermişler. Sizin aynı kapasitede yada daha büyük bir HDD edinip programın kurtarma yolunu o HDD ye işaretleyin. Büyük miktarda veri kurtarılacaktır. Diski bana gönderin yapayım diyecem ama kargo fiyatları akıllara zarar. Yinede isterseniz yardımcı olurum. Ayrıca bu işlem DOS ortamında çalışan sanal makinelerle çok daha sıhhatli olur, Windows'un PE serileri var, eğer konuya hakimseniz USB den çalıştırıp kurtarma yapabilirsiniz.

tuzla

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
3 Şub 2010
688
34,955
Yıllardır kullandığım 1 terrabaytlık harici harddiskim bozuldu. Giremiyorum, erişemiyorum, format bile atamıyorum. USB takılıyken bilgisayar bile açılmıyor. Takılı olmadığı halde, dosya dizininde C'nin altında yine de görünüyor ve yanında (sol tarafında, cihaz ikonunun üzerinde) bir soru işareti var. Bir bilgisayarcıya götürdüm, o da düzeltemedi. Bütün bilgiler gitti. Neyse ki Kiwi ve Modesty Blaise dosyalarının kopyaları, üzerinde çalıştığım için C'de yüklüydüler.

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
359
4,104
Evren
Yıllardır kullandığım 1 terrabaytlık harici harddiskim bozuldu. Giremiyorum, erişemiyorum, format bile atamıyorum. USB takılıyken bilgisayar bile açılmıyor. Takılı olmadığı halde, dosya dizininde C'nin altında yine de görünüyor ve yanında (sol tarafında, cihaz ikonunun üzerinde) bir soru işareti var. Bir bilgisayarcıya götürdüm, o da düzeltemedi. Bütün bilgiler gitti. Neyse ki Kiwi ve Modesty Blaise dosyalarının kopyaları, üzerinde çalıştığım için C'de yüklüydüler.
Birkaç kez başıma geldi ve çoğu dosyamı kurtarabildim, ama bir defasında SSD diskim bozuldu ne yaptıysam hiçbir şeyi kurtaramadım. O günden beri değer verdiğim herşey en az üç ayrı medyada yedekli duruyor. Bu işin şakası yok, kaybettiğimiz arşive mi yanalım yoksa onları elde etmek için harcadığımız yıllara mı? Abartmiyorum şuan evde 20 terabayt üzerinde yedekli dijital verim var. Ayıklayıp derlemeye üşeniyorum.

melih_

Onursal Üye
24 Ara 2015
1,213
3,869
Osmaniye
Harddiskler kafalı oldukları için hem okumaları daha geçtir hem de bir düştü mü kolay arızalanırlar ve okuma yazma hatası verirler. Eski teknoloji oldular. Artık SSD MMC vs teknolojiler var. Üstelik çok hızlılar ve çok küçükler. Onlardan alın.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
330
3,832
Ben ana kopyalarımı bilgisayarımın 2. diskinde tutuyorum. Tüm düzenlemelerimi bu ana kopyalar üzerinde gerçekleştiriyorum. Ayrıca bir adet 2 disk kapasiteli harici RAID-1 destekli USB kutum var. Kutuya 2 adet disk ekledim ve mirror (disk ikizleme) modunda kullanıyorum. Eğer bir tane disk bozulursa diğeri çalışmaya devam edebilsin diye (Bu durumda bozuk diski yenisiyle değiştirdiğinizde sistem otomatik olarak çalışan diskin ikizini yeni diskte oluşturuyor). Ayda birde ana diski bu diske backup alıyorum (Goodsync programı) ile. Şu anki tek sorun seyahatler esnasında bu disklere erişememek. Uygun fiyatlı bir bulut saklama alanı bulursam 3. yedeklemeleri de oraya yapacağım. Ben yedekleme diskini ayda bir çalıştırıyorum sürekli aktif tutmuyorum.

Her ne kadar PC deki disklerim SSD olsa da uzun vadeli arşivleme için HDD'yi tercih ediyorum. SSD, verileri elektrik yükü olarak depoladığı için ve uzun bir süre (yani birkaç yıl) kapalı kaldığında yük zamanla kaybolabiliyor. Bir aralar üreticilerin çoğu SSD kapalı olduğunda (yani enerji olmadığında) sadece bir yıl veri saklama garantisi sunuyordu bilmiyorum bu durum gelişti mi. Yani uzun süre kullanılmadığında HDD üzerindeki veriler daha kalıcı. Ama sürekli kullanılan bir sistemde PC/Laptop hem hız hem de kullanım ömrü açısından SSD ler HHDlerle kıyaslanamayacak kadar önde.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,415
67,555
Karagümrük
Geçmiş olsun hacı dayı, işin çok zor. Benzer durum 2 sene önce başıma geldi. Dosyalar gözüküyor (yer kaplıyor) ancak hiç biri açılmıyordu. Sonradan virüsün dosyaları bozduğunu öğrendim. Allah'tan 2. bir harici hard diskim vardı da paçayı kurtardım. O günden sonra ücretli virüs programı kaspersky kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Şimdi iki farklı harici hard diskimde ve google drive'dan satın aldığım 2TB'lık depolama alanında tutuyorum tüm dosyaları ve kafam rahat. 2 farklı harici hard diski de farklı mekanlarda tutuyorum. O kadar tırsmışım yani. Bu işler ciddi işler, 10 yılların emeğinin bir anda gitmesine kalp dayanmaz.

Son düzenleme:

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Merhaba
2 -Yukarıda önerilen disk/file/partition kurtarma programlarından benim de tavsiye edebileceğim
ve
R-Studio
3- Kurtarılan dosyaları yazabileceğiniz 2. bir hard disk. Asla ve asla kurtarılan dosyaları, dosyaları kurtardığınız disk üzerine yazdırmayın. ASLA!!!! Zaten bu programlarda sizi bu konuda uyaracak.
4- Programı çalıştırın ve önce en hızlı moddan başlayarak tüm dosyalarınızın bulunup bulunmadığına bakın. Bulunmuyorsa farklı metodlar seçebilirsiniz. Bazı metodlar hard disk büyüklüğüne göre günler sürebilir.
Benim tavsiyem her iki programı sıra ile kullanmanız. Nadiren de olsa bir programın kurtaramadığını diğeri kurtarabiliyor.
sadece 1GB lık bir alana işaret ediyor ki hard diskinizin ya da kutudaki USB kontroller'ın fiziksel olarak bozulmuş ihtimali yüksek ve yukarıdaki programlar yardımcı olmayacaktır (verdiğiniz bu büyüklük bilgileri doğruysa).
6- Bu durumda tavsiyem USB kontroller dan kaynaklanan bir sorun var mı diye kontrol için hard diski kutusundan çıkarıp direkt başka bir bilgisayara takmak. Hard diskte fiziksel bir sorun yok ve gerçek boyutu gözükürse yukarıdaki programları tekrar denemek.
7 - Bad sektör harici fiziksel bir sorun varsa bu durumda sizin yapabileceğiniz fazla bir şey yok. Bu tip durumlarda hard diski söküp diskler üzerinden kurtarma yapan firmalar var ama pahalıya gelebilir. Disk markası Seagate ve garantisi bitmemişse sanırım kendilerinin bu tip kurtarma hizmeti var.

Hard diskinizin marka ve model bilgilerini paylaşabilir misin

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Değerli dostum,
Size ve yardımcı olmak amacıyla düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.
İyi ki varsınız.
Diskin markasını sormuşsunuz : TOSHIBA

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Merhaba
ve
R-Studio

Değerli dostum,
Kullanılan ve boş alan bilgilerini yanlış yazmışım.
DOĞRUSU ŞU;
KULLANILAN ALAN : 931 GB
BOŞ ALAN : 43 GB1 GB ve civarı büyüklükte bir dosyam silinseydi bu kadar üzerine düşmez ne yapar eder kısa sürede silinen değerleri yeniden diyarımızdan indirebilirdim.
Önerilen ; Active@ File Recovery programını indirdim çalıştırdım( Daha doğrusu çalıştırmaya çalıştım.)
Şu anda yaklaşık 90 dakikadır çalışan ve devamlı dönen bir % ... sayacı görüyorum ve bu süre içerisinde % 50 tarama yapıldığını gösteriyor.
Umarım becerebilirim. Zira böyle teknik konularda pek beceri sahibi değilim.
Yine de size ve destek olan tüm dostlara tekrar çok teşekkürler.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Geçmiş olsun hacı dayı, işin çok zor. Benzer durum 2 sene önce başıma geldi. Dosyalar gözüküyor (yer kaplıyor) ancak hiç biri açılmıyordu. Sonradan virüsün dosyaları bozduğunu öğrendim. Allah'tan 2. bir harici hard diskim vardı da paçayı kurtardım. O günden sonra ücretli virüs programı kaspersky kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. Şimdi iki farklı harici hard diskimde ve google drive'dan satın aldığım 2TB'lık depolama alanında tutuyorum tüm dosyaları ve kafam rahat. 2 farklı harici hard diski de farklı mekanlarda tutuyorum. O kadar tırsmışım yani. Bu işler ciddi işler, 10 yılların emeğinin bir anda gitmesine kalp dayanmaz.
kaspersky " programının linkini benimle paylaşmanız mümkün mü üstadım? Teşekkürlerimle

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
330
3,832
Değerli dostum,
Size ve yardımcı olmak amacıyla düşüncelerini paylaşan tüm arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.
İyi ki varsınız.
Diskin markasını sormuşsunuz : TOSHIBA
Eğer yukarıdaki adımlardan sonra bir sonuç alamazsanız Hard Diskinizin garanti kapsamında olup olmadığına bakabilirsiniz. Seri numarasını girip, ülkeyi seçmeniz yeterli. Toshiba için veri kurtarma servisi malesef Türkiyede hizmet vermiyor. Bu yüzden garanti kapsamındaysa belki veri kurtarmada sizi Türkiye'de bir firmaya yönlendirebilirler.

Note: Ayrıca yükleyip çalışmayan disk için S.M.A.R.T ve genel olarak sağlık durumuna bakabilirsiniz.

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,415
67,555
Karagümrük
kaspersky " programının linkini benimle paylaşmanız mümkün mü üstadım? Teşekkürlerimle

Lisanslı ürün kullanıyorum. Fiyat çok makul.
Yıllardır kullanıyorum ve çok memnunum. Telefonuma da kurdum.
Bankacılık işlemlerimi de güvenle yapıyorum. Tavsiye ederim.

sahin1

Aktif Üye
23 Eyl 2011
161
599
Konu dışı olacak ama bazı arkadaşlarımızın iletileri farklı ve (çok) koyu renkte. Dolayısıyla okumakta zorluk çekiyorum. Daha kolay okuyabilmek için ne ypabilirim?

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Merhaba
ve
R-Studio

programını indirip kurdum ve çalıştırdım. Yaklaşık 8-10 saat çalıştı.
Program durduktan sonra çıkan " kurtar " butonuna bastım.
Beni üyeliğe yönlendirdi. 1 yıllık üyelik 69.-TL yazıyordu giriş yaptım.
Gerekli bilgi yerlerini doldurduktan sonra gördüm ki istenilen üyelik rakamı 2,554 .-TL olmuş ben de üye olmadan çıktım.
Tüm yardımcı olan arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür eder,
BU VESİLE İLE HEPİNİZE , TÜM DİYAR DOSTLARIMA MUTLU BİR 2024 YILI DİLERİM.

cizgicicocuk

Çeviri & Balonlama
9 Haz 2016
330
3,832
programını indirip kurdum ve çalıştırdım. Yaklaşık 8-10 saat çalıştı.
Program durduktan sonra çıkan " kurtar " butonuna bastım.
Beni üyeliğe yönlendirdi. 1 yıllık üyelik 69.-TL yazıyordu giriş yaptım.
Gerekli bilgi yerlerini doldurduktan sonra gördüm ki istenilen üyelik rakamı 2,554 .-TL olmuş ben de üye olmadan çıktım.
Tüm yardımcı olan arkadaşlarıma içtenlikle teşekkür eder,
BU VESİLE İLE HEPİNİZE , TÜM DİYAR DOSTLARIMA MUTLU BİR 2024 YILI DİLERİM.
Yukarıda #9 nolu mesajdaki linkten indirmeyi deneyebilirsiniz. Sanırım o linkte çalışan bir kopyası olabilir. Ama önce bir virüs taramasından geçirin. İndirme Linkleri arasında Turbobit - 43,58 Mb linki çalışıyor gibi.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Yukarıda #9 nolu mesajdaki linkten indirmeyi deneyebilirsiniz. Sanırım o linkte çalışan bir kopyası olabilir. Ama önce bir virüs taramasından geçirin. İndirme Linkleri arasında Turbobit - 43,58 Mb linki çalışıyor gibi.
Üstadım son dediğinizi uyguladım.
Başarılı bir şekilde indirip kurdum. Ah..! şu İngilizce bilmemek yok mu... işte bütün işi o mahvediyor.
Yine de telefondaki çeviri programıyla çat pat bişiler becermeye çalıştım....

İşte o an nasıl üzüldüm anlatamam...
Dosyaları Teksleri Zagorları görüyorum ama kurtaramıyorum.
Gözümün önünde dosyalar. Her ne kadar içeriklerini göremesem de Teks- Zagor - Kaan başlıklarını okuyabiliyorum.
Bazıları karman çorman tabi ne olduklarını anlayamadığım dosyalar.
Çok kötü oldum be dostum.
Hani zor durumdaki bir dostunu kurtarmak ister elinden tutarsın ama çekip kurtaramazsın da elinden kayıp gider ya...
İşte öyle tuhaf bir duygu kapladı içimi. Görüyorum kurtaramıyorum.
Belki tuhaf gelecek size ama 73 yaşımda bir adam olarak elinden oyuncağı alınmış bir çocuk gibi ağlayacak hale geldim
Duygu yoğunluğundan.
Yaklaşık 2010 yılından beri derlediğim çocukluk anılarımın birer parçası olan mecmualar elimin ucunda ama tutamıyorum.
Çok üzgünüm çok....
Birazcık Teknik konuda becerikli olsam bu işi hallederdim ama mümkün değil galiba.
Yok ama sağlık olsun deyip peşini bırakmayacağım bu meredin.
Ne yapıp edip kurtaracağım onları.
Ya kurtarılacaklar... ya kurtarılacaklar.
DOSTUM/DOSTLARIM İLGİNİZ VE YARDIMLARINIZ İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMLE YENİ YILINIZI KUTLARIM.
KALIN SAĞLICAKLA.

Son düzenleme:

ihtiyardost

Onursal Üye
12 Kas 2010
3,415
67,555
Karagümrük
Daha önce bahsettiğim gibi, benim başıma gelen sizin de başınıza gelmiş.
Dosyalar gözüküyor ama hiç biri açılmıyor ya da erişilemiyor.
Eğer bir virüs bunlara sebep olmuşsa, lisanslı bir virüs programıyla hard diskinizi
taratıp virüsler temizlendikten sonra, dosyalarınıza ulaşma imkanınız olabilir.

Kurtarırsınız inşallah. Güzel sonuçları da bizimle paylaşırsınız.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Daha önce bahsettiğim gibi, benim başıma gelen sizin de başınıza gelmiş.
Dosyalar gözüküyor ama hiç biri açılmıyor ya da erişilemiyor.
Eğer bir virüs bunlara sebep olmuşsa, lisanslı bir virüs programıyla hard diskinizi
taratıp virüsler temizlendikten sonra, dosyalarınıza ulaşma imkanınız olabilir.

Kurtarırsınız inşallah. Güzel sonuçları da bizimle paylaşırsınız.
Değerli dostum,
Verdiğiniz virüs programı linkini aldım.
En kısa zamanda edinmeyi düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim.
Saygı ve sevgilerimle...

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
588
Hacılı ağbey emeklerinizin bir anda uçup gitmesine üzüldüm açıkçası..
altta linkini verdiğim poroğramı portable olarak kullanabilirsiniz (portable: Bilgisayara proğramı kurmadan sadece kendi dosyası içinde açılıp kullanılabilen proğramdır ve portable sistemler bilgisayara kalıntı bırakmazlar, kendiliğinden lisanslanıp dosyası içinden açılabilen yapıya sahiptirler) Ayrıca pekçok proğramın katılımsız veya portable olanı bulabilirim...

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,191
8,106
Arkadaşlar gerekli bilgileri vermişler. Sizin aynı kapasitede yada daha büyük bir HDD edinip programın kurtarma yolunu o HDD ye işaretleyin. Büyük miktarda veri kurtarılacaktır. Diski bana gönderin yapayım diyecem ama kargo fiyatları akıllara zarar. Yinede isterseniz yardımcı olurum. Ayrıca bu işlem DOS ortamında çalışan sanal makinelerle çok daha sıhhatli olur, Windows'un PE serileri var, eğer konuya hakimseniz USB den çalıştırıp kurtarma yapabilirsiniz.
Değerli üstadım öncelikle yakın alakanız için çok teşekkür ederim.
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Benimle " aerden1950@gmail.com " adresimden irtibata geçerek telefon numaranızı bırakırsanız sizi ararım.
Selam sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

Logic

Çeviri & Balonlama
3 Kas 2021
359
4,104
Evren
Değerli üstadım öncelikle yakın alakanız için çok teşekkür ederim.
Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Benimle " aerden1950@gmail.com " adresimden irtibata geçerek telefon numaranızı bırakırsanız sizi ararım.
Selam sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN
Verdiğiniz elektronik posta adresine telefon numaramı gönderdim. Görüşmek üzere.

cagan73

Onursal Üye
17 Kas 2013
344
7,784
Virüs programı ile temizlik yapılsa bile kurtarma gerçekleşmesi için mutlaka bir kurtarma programı gerekiyor. Önceden de belirttiğim gibi datalarınız duruyor ve active file recovery ile büyük çoğunluk döndürülebilir.
Kurulumu yaptığınızı görüyorum: Kurtarmak istediğiniz dizin yada dosya üzerinde aşağıdaki işlemi yapınız. Öncesinde bilgisayarınızda sorunlu disk ve yedekleme yapacağınız 1 tb lık boş bir disk takılı olsun. (toplam 2 disk) Çalıştığınız bilgisayarda 1 tb. lık boş alan varsa boş yedekleme diskine gerek yok.
kurtarma alanında dosya isimleri bozulmuş olabilir. rakamsal-numerik dosya isimleri yer alabilir. (Demek ki isimleri de bozulmuş gibi düşünün) Bunları da aşağıdaki gibi kurtardıktan sonra içlerini açıp bakarak isimlerini manuel verirsiniz.

gm7ih626eopiaye4g.jpg

Kayıtsız Eleman

Süper Üye
13 Tem 2015
564
2,497
Anadolu Yakası
Herkese iyi seneler, bundan yıllar önce benim de SeaGate'imin başına gelmişti, o zamandan bu yana yedekleme için bulut sitelerini de kullanmaya başladım. Mega, Mediafire, Yandisk, Google Drive, mümkün olduğunca dosyalarınızı bunlara da yüklemeye gayret edin, böylece pek çok cihazda bunlara erişim de sağlayabilirsiniz.

vtnsvr

Yeni Üye
5 Tem 2009
25
27
Active partition recovery programı ile tarama yapıp önceki partition katmanlarını listelediğinde, good olarak sınıflandırılmış olanı seçip oraya dönüş yaptığınızda verileriniz geri gelebilir...

Data recovery değil, partition recovery işlemi yapılacak...

grreenman

Çeviri & Balonlama
29 Eki 2009
282
410
Sevgili Hacılı Üstad!
Öncelikle çok geçmiş olsun, yaşadığınız duygular ve sinir bozukluğunu o kadar anlayabiliyorum ki!
Bende - üstelik kendi hatamla, offf - Kasım 23'te 4,5 gb lık hard diskimi sildim! :((
Sonrasında canımı sıkmamak ve de kendimi daha fazla üzmemek için hiç bir şey yapmamaya karar vermiştim - Tabii ki duramadım, kurtarma programları, şu, bu derken - aradığım ve de emin olacağım bir sonuca ulaşamadım maalesef!
Dilerim olumlu bir sonuca kavuşursunuz!
Bana profesyonel kurtarma şirketleri tavsiye edecek arkadaşlar olursa da çok memnun olurum, selamlar.