Film afişleri ve dahası...

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,675
file

40 adet italy sex comedy

Moderatör tarafında düzenlendi:

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,340

1883'te Endonezya'nın Krakatoa adasında meydana gelen dünyanın en büyük volkan patlamasının öyküsü 1969'da sinemaya da aktarılmıştı. Film Türkiye'de "Krakatoa - Büyük Macera" adıyla gösterildi. Afişi aslında "27 Ağustos 2015 Ve Günler Yürümeye Başladı, Müzikli Resimli Edebiyat Takvimi" konusu altında da paylaştım. Ama baktım elle çizim bir afişmiş. Diğerleriyle birlikte burada da bulunsun dedim (umarım daha önce paylaşılmamıştır).
file

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Sevğili scanfan, güzel paylaşımlarınla bu bölüm daha da renkleniyor, işe başka bir boyut katıyor. Kendi adıma keyif alıyorum. Eline emeğine sağlık dostum, yenilerini bekliyorum.

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Film afişlerini paylaşmaya devam ediyorum dostlar..

gandor08, toplu halde film afişleri paylaştı, envai çeşit. Bize bu zevki yaşattığından dolayı kendisine teşekkür ediyorum..

gandor08 paylaşımlarının dışında, film afişlerini paylaşmaya çalışacağım.Gözümden kaçan, daha önce paylaşılmış film afişi olursa şimdiden affola diyiyorum..

file

file

file

file

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,340

Johnny Depp'li "Alice Harikalar Diyarında" filmi.
file

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,340

Sam Wood'un yönettiği 1933 MGM yapımı yapımı "The Barbarian". Ramon Novarro ve Myrna Loy başrollerde. Filmin diğer bir adı "Nil'in Adamı". İngiltere'de "Kahire'de Bir Gece" adıyla gösterilmiş. Afiş İsveççe.
file

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,675
Ben şu an daha hala indirmeye devam ediyorum. Jepegleri tek tek farklı kaydet yapmak suretiyle, önce yeni sekmede aç sonra büyüt ve farklı kaydet yoluyla büyük ebatlı film afişini alabiliyorum. Tabi bide yüklemesi var. Şu an 5 bölüm daha bitti, dünya afişte inecek.

Keşke birileride ellerindeki afişleri böyle yabancılar gibi yapsaymış.

file

Sadık Mustafa

Süper Üye
1 May 2014
140
823
Sevğili dostlar, film afişleriyle kısa sürede buraları şenlendirdiğimize inanıyorum. Sayenizde daha da şenlenecek.

Çoçukluğumuzda bizi bizden alan, hayellerimizi süsleyen, rüyalarımıza giren, hepsi bir birinden güzel, çocuk film afişleriyle o güzelim yıllara tekrar dönelim..

Çıkacağınız zaman yolculuğunda, keyif ve mutluluklar sizlerle berabareber olsun..

file

file

file

file

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,698
48,010
Simdiki teknoloji ve 3d animasyon filmleri bu güzel filmlerin afişleri ile bile yarışamaz
tabi bu benim beğenim başkaları başka düşünebilir. Teşekkürler sevgili Sadık Mustafa,
özellikle çizgi film afişleri çok hoşuma gitti..

Lichtenberg

Aktif Üye
16 Tem 2011
471
1,696
Anlaşılan Holivut kendisi nispeten erken bir dönemden itibaren afişlerde çizilmiş resimden çekilmiş resime geçiş yapmış. Daha sonra en fazla İtalyanlar kullanmış onları.

Tabii afiş denince, Holivut ve Avrupa sinemasından sonra, kalite açısından olmasa da, hacim ve miktar olarak bunlarla yarışabilecek diger iki büyük sinema sanayisini de unutmamak gerek: Bolivut ve Mısır sinema endüstrisi.

Hint filimleri:

oZX1N2.jpg

AqDpP0.jpg

8baJ3a.jpg

en iyi 50 afiş siralaması:

otuz kadar daha:

ve:

diğer bir sıralama (pinterest üyeliği gerekli):

Mısır filimleri:

vL6q8r.jpg

gArBA0.jpg

3a6dLp.jpg

oZX17Q.jpg

üçyüzü geçik afiş bu satıcının sayfasında:

ve:

Elbette hoş ve nefis afişlerin dışında, son derece kötü ve baştansavma afişler de yok degil; özellikle Batı Afrika ülkesi Ghana'da pek yaygın olan gayrıresmi afişler gülünçötesi berbat, hatta bu yüzden "trash"-severler arasında hatırı sayılır bir üne kavuştular internet ortamında :D

lyqmMQ.jpg

lyqmJg.jpg

rV5rY1.jpg

oZXvz7.jpg

bunlardan yetmiş tanelik bir demet:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,675

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Sevgili Gandor sen ne yaptın böyle, devasa bir afiş arşivi koydun önümüze. Bunun burada biteceğini de sanmıyorum. Daha ekleyeceğini zannediyorum. Sadık Mustafa iyi ki başlatmış bu konuyu. Görmediğimiz, bilmediğimiz çok sayıdaki afişi bu vesileyle çok kısa sürede indirip görüp inceleme fırsatı bulduk. Teşekkür ediyorum kendi adıma...:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,675
Abi 3-5 tane katkım olsun dedim, sonra ora senin bura benim derken karşıma baya iyi çözünürlükte yüklenmiş bir site çıktı, halen indirmek ve yüklemekle meşgulüm. Epey bi katkım daha olacak.

escape_from_hell_poster_03.jpg