Dexter'ın Laboratuvarı 01 Türkçe...

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Merhabalar...Balonlamayla ilgili vakit buldukça antreman yaptım...
Genelde şikayetçi olunan konular şunlardı.
Font:Bu nedenle artık CCCYadaYadaYadaInt ı seçtim...Tam bir çizgiroman fontu...
Balon içlerindeki farklı renkler:Bu çizgiroman yenilerden olduğu için böyle bir sıkıntı yok.Hatta en ufak bir taşma bile olmaması için çalıştım...
Balonları Ortalama:Bu en önemli ve en çok dikkat gerektiren mevzuydu.Bunuda çözdüm diyebilirim.Basit hatalar olabilir ama dediğim gibi genelde iyi...
Kapağa pek özenmedim.Gerekte yoktu.Sayfanın üstüne dokunmak istemedğimden banknotun üzerine ismimi ve siteyi yazdım sadece...
Eksik balon vs yok...Özellikle dikkat ettim. :Ğ

Kapak:
file

Örnek sayfa:
file

Buyurun link:

Konuyu az çok herkes biliyordur sanırım-Evinin altında gelişmiş bir laboratuvarı olan bir çocukla ilgili.:
Dexter'ın Laboratuvarını TV De rast gelirsem seyrederim ama çizgi romanın güzelliği bambaşka... Çerez niyetine okumanızı tavsiye ederim...

Moderatör tarafında düzenlendi:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,932
İstanbul
:) Okudum. Eğlenceli bir şeydi...

Sevgili tolgam yaptığın çalışma için seni tebrik ediyorum. Çok beğendim. Sunumunda işaret ettiğin hususlara da katılıyorum. Balon içi metin yerleşimleri gayet güzel. Bence de kapakla çok uğraşmaya gerek yok. Bu galiba ilk denemenden sonra yaptığın ilk çalışma. Ve bir ilk çalışma için çok güzel. Çok seviniyorum; forumda balonlama işlerinin kalitesi önemli bir seviyeye ulaşıyor. Çok güzel...

Bir de noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakırsan tadından yenmeyecek. :) Lütfen devam et çalışmalarına. Yenilerini merakla bekleyeceğim.

Ellerine sağlık.

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
:) Okudum. Eğlenceli bir şeydi...

Sevgili tolgam yaptığın çalışma için seni tebrik ediyorum. Çok beğendim. Sunumunda işaret ettiğin hususlara da katılıyorum. Balon içi metin yerleşimleri gayet güzel. Bence de kapakla çok uğraşmaya gerek yok. Bu galiba ilk denemenden sonra yaptığın ilk çalışma. Ve bir ilk çalışma için çok güzel. Çok seviniyorum; forumda balonlama işlerinin kalitesi önemli bir seviyeye ulaşıyor. Çok güzel...

Bir de noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakırsan tadından yenmeyecek. :) Lütfen devam et çalışmalarına. Yenilerini merakla bekleyeceğim.

Ellerine sağlık.

Hımm.Noktalama işi aklımın ucundan bile geçmedi açıkçası... :)
Ama göze daha iyi gelir diyorsanız 2. sayıda o şekilde yaparım.
Bu arada elimdeki sayılardan ilki dijital sanırımda diğerlerinde sıkıntı var..Normal tarama...Şimdi farkettim.Extra uğraş demek ama halledilebilir...
Şimdiden o konuda uyarayım. :D :9

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,932
İstanbul
Hımm.Noktalama işi aklımın ucundan bile geçmedi açıkçası... :)
Ama göze daha iyi gelir diyorsanız 2. sayıda o şekilde yaparım.
Bu arada elimdeki sayılardan ilki dijital sanırımda diğerlerinde sıkıntı var..Normal tarama...Şimdi farkettim.Extra uğraş demek ama halledilebilir...
Şimdiden o konuda uyarayım. :D :9

Türkçe (ve Latin Alfabesi kullanan tüm dillerde) yazım kurallarından birisi olan noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmak, sahiden metnin görselliğini arttırır. Bundan sonrakilerde böyle yaparsan senin de daha hoşuna gideceğine eminim. Sadece çizgi roman balonlamalarında değil, her türlü yazımda da buna dikkat edersek çok sevinirim. Ne diyeyim; kimilerinin de böyle takıntıları oluyor işte. :)

Kolaylıklar dilerim.