ÇİZGİ DİYARI 9. Yaşına Girdi! (13.03.2009-13.03.2017)

hggurak

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
8 May 2015
1,133
8,150
İstanbul
Benim bu güzel aileyle tanışmama vesile olan "Çizgi Diyarı"nın 9. yaşını gönülden kutluyor, kurulmasında ve yaşatılmasında payı olan tüm dostlara da bir kez daha teşekkür ediyorum...
Nice nice yıllara; sevgiyle, saygıyla...

R.Türkmen

Çizgi Roman Ustası
12 Şub 2012
763
2,979
Diyarımızın 9. yılını kutluyor,
emek veren tüm dostlara canı gönülden teşekkür ediyorum.
Çizgilerle dolu daha nice yıllara...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,045
20,253
Kamlançu
Çocukluğumun en güzel hatıraları çizgi romanlarla tanıştığım, büyük bir iştiyakla okuduğum yıllara ait. Orta yaşlarımın en güzel hatıraları ise Çizgi Diyarı ile tanıştığım döneme... Başta Bakunin olmak üzere bizlere bu güzel ortamı sağlayan, büyüten, geliştiren, devamına emeği geçen bütün arkadaşlara, dostlara sonsuz şükranlarımı sunarım...

Başlığa mesajları ile katkıda bulunan çoğu dostumuz gibi ben de tesadüfen buldum Çizgi Diyarını. 1996'dan sonra çizgi roman okumayı bırakmış, hayat gailesinin ortasında bulmuştum kendimi. Yıllar sonra e-kitap indirip okurken aklıma geldi, "şu kadar kitap tarayıp paylaşıyorlar, acaba çizgi roman da taranmış mıdır?" diye bir soru sordum kendime ve nette aradım. İlk aradığım çizgi roman da doğal olarak Conan idi :) Velhasılı kelam 2013 Nisan ayında Çizgi Diyarı ile tanıştım. Ben diyarın şu anki yaşının tam yarısında buldum burayı ama keşke daha önce tanışsaymışım dediğim de çok oldu :)

Neyse efendim, burada sadece çizgi roman bulmadım, çok iyi insanlarla tanıştım, çok iyi dostlar edindim ki bunu da hiçbir şeye değişmem. Benim gibi çizgi romana ara verdikten sonra yeniden okumaya, satın almaya başlayan insanların emek verdiği bu mekan yazılacak olan çizgi roman tarihine girmeye de gerek içeriği gerekse sektöre getirdiği hareket ile hak kazanmıştır. Bu noktanın es geçilmemesi lazım...

Bundan sonra amacım Conan the Barbarian serisinin balonlamasını bitirdikten sonra kendi hikayelerimi yazmak olacak. Böyle bir hayali canlandıran tüm dostlarıma tekrar teşekkürlerimi sunarım, uzun yıllar hep birlikte olmayı can-ı gönülden dilerim...

Nice yıllara Çizgi Diyarı...

selim çetin

Kıdemli Üye
28 Ocak 2010
175
271
Başarı grafiği devamlı yükselen, kaliteli ve seviyeli bir 9 yıldı. Tebrik ederiz, başarıların devamını dileriz. Emeği geçen herkese sağlık ve mutluluklar dileriz.

Tarantula

Onursal Üye
9 Ağu 2010
662
2,961
8 yılda oluşturulmuş devasa bir arşiv,

8 yılda oluşturulmuş çeviri - balonlama grubu ve türkçeye çevrilen onlarca yapıt.

8 yılda ilmek ilmek oluşturulmuş arkadaşlıklar, iyi günler, kötü günler, paylaşımlar, anılar,

8 yıl boyunca eski - yeni üstatların buluşma, tanışma, yeniden doğuşuna tanık olma,

8 yıl boyunca oluşturulmuş bir sevgi ve anı birlikteliği.

Dokuzuncu Sanat'ın mekanına hoş geldiniz, nice yıllara !!!

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,785
15,174
Sevgili Profesör'ümüz Haluk Abi'nin bahsetmesi ve önermesiyle üye olduğum Çizgi Diyarı nezdinde buradaki tüm çizgiroman severleri bu birliktelik için kutluyorum. Beraberce nice mutlu yıllara :)

Vergilius

Onursal Üye
25 Nis 2009
5,695
4,870
Daha nice nice 9 yaşlarımıza inşallah nazar değmesin maşallah :) Emek veren yaşatan tüm fedakar dostlarıma hürmetler :)