Capitan Miki (a colori) 107 – 151

Little Guitars

Yeni Üye
21 Ağu 2019
76
173
emekleriniz için bir kez daha çok teşekkürler sayın Balkan.
Benim gördüğüm kadarıyla (yanılıyor olabilirim) internet ortamında Essegesse harici Blek ve Miki'leri (hem İtalyanca hem de Fransızca) bulmak kadar zor bir şey yoktu, birkaç kitap sonra da Miki tamamlanacak gibi gözüküyor, darısı Blek'in başına. Ben açıkcası bu kadar Miki macerası olduğunu da bilmiyordum. Tekrar teşekkürler

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,839
28,018
emekleriniz için bir kez daha çok teşekkürler sayın Balkan.
Benim gördüğüm kadarıyla (yanılıyor olabilirim) internet ortamında Essegesse harici Blek ve Miki'leri (hem İtalyanca hem de Fransızca) bulmak kadar zor bir şey yoktu, birkaç kitap sonra da Miki tamamlanacak gibi gözüküyor, darısı Blek'in başına. Ben açıkcası bu kadar Miki macerası olduğunu da bilmiyordum. Tekrar teşekkürler

Beğenmiş olmanız yorgunluğu alıyor. Paylaşımların beğenilmesi güzel bir duygu. Beğenen herkese teşekkür ederim.

Blek, daha önce Üstatlar GANDOR08, ASSAD ve KUTUP tarafından siteye yüklendi. İlginizi çekebilir diye linkleri aşağıda:

https://www.cizgidiyari.com/forum/i...grande-blek-cronologica-integrale-colori.html

https://www.cizgidiyari.com/forum/i...l-grande-blek-colori-71-86-ile-109-135-a.html

Little Guitars

Yeni Üye
21 Ağu 2019
76
173
Beğenmiş olmanız yorgunluğu alıyor. Paylaşımların beğenilmesi güzel bir duygu. Beğenen herkese teşekkür ederim.

Blek, daha önce Üstatlar GANDOR08, ASSAD ve KUTUP tarafından siteye yüklendi. İlginizi çekebilir diye linkleri aşağıda:

https://www.cizgidiyari.com/forum/i...grande-blek-cronologica-integrale-colori.html

https://www.cizgidiyari.com/forum/i...l-grande-blek-colori-71-86-ile-109-135-a.html

yanlış anlaşılmaya açık biçimde ifade etmişim, kastettiğim 135. sayı sonrası Blek'in de internet ortamında yayınlanıp bu serinin de tamamlanması idi. Yıllardır 135. sayı sonrasını bekliyordum ama Miki'nin kalan sayılarının yayınlanmış olması Blek'in de tamamlanacağını müjdeliyor. Gerçi sanırım Blek bir yıl kadar daha yayınlanmaya devam edecek çünkü La Gazzetta dello Sport'un sitesinde 300 sayı gözüküyor, şu anda 261. sayıda olmalı. Tekrar teşekkür ederim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,993
83,684
Kasımpaşa
Başlığı 151 olarak düzenledim, merak ettiğim bu sayı ile tüm Tommiks maceraları düzenli olarak yayınlamış oluyor mu yoksa devam ediyor mu?
Bildiğiniz gibi Hoz tüm swingleri yayınladı ama Tommiks ve Teksas yarım kaldı.
En azından biz tam olarak verelim isterim.
Teşekkürler.

Little Guitars

Yeni Üye
21 Ağu 2019
76
173
sayın Savok,

aşağıdaki sayfada sonuncu Miki sayısı Aralık 2021'de yayınlanmış olan 151 olarak gözüküyor:

Blek ise yayınlanmaya devam ediyor:

Blek toplamda 300 sayı yayınlanacakmış:

tüm Miki ve Blek maceraları yayınlanmış olacak diye bir ibare okuduğumu anımsıyorum (hatta Miki maceralarının tamamı bu seride yayınlanmış olmalı) ama Blek özelinde, bu seriden henüz yayınlanmamış olan Fransa (Kiwi) ve eski Yugoslavyalı (Kiwi ve diğer dergiler) çizerlerin hazırladığı maceraların kalan 40 sayıya sığması bana zor gibi geliyor ama Fransa kökenli maceraların hepsini yayınlayacaklar gibi gözüküyor.
Eski Yugoslavyalı çizerlerin Blek'leri Edizioni IF'de karışık sırayla, siyaz-beyaz olarak yayınlanmıştı ama internet ortamında yalnızca 20 küsur sayısı bulunabiliyor.

saygılar

Son düzenleme:

Little Guitars

Yeni Üye
21 Ağu 2019
76
173

Sayın Balkan, verdiğiniz iki bağlantıyı incelediğimde, bunların 2 ayrı Blek serisi olduğunun farkına vardım. Daha doğrusu ben hep La Gazzetta dello Sport'un RCS kodlu serisi üzerinden gidiyordum ve 1'den 135. sayıya kadar tamamlamıştım, OverDAY gibi sitelerde 1'den 34'e kadar olan sayılar gördüğümde ne de olsa elimde mevcut diye indirmiyordum ama şimdi klasörlerimi gözden geçirdim, örneğin 2 ayrı 33. sayı var, birisinin macera adı Il terrore delle Giubbe Rosse III iken diğerinin macera adı L'ospite dei trappers. Sayfa sayıları da farklı (85 & 259). Ayrıca serilerden birini yalnızca 34'üncü sayıya kadar bulabiliyorum ancak 34. sayının arka kapağında 100. sayıya kadar listelenmiş, acaba 34 sonrası sayılar basıldı da internet ortamında mı yayınlanmadı? Ya da bu serileri birbirinden ayıran fark (sayfa sayısı ve kapak dışında) nedir? Bu konuda bilgi verebilecek olan dostlara şimdiden çok teşekkür ederim.

balkan

Onursal Üye
27 Şub 2016
2,839
28,018
Sayın Balkan, verdiğiniz iki bağlantıyı incelediğimde, bunların 2 ayrı Blek serisi olduğunun farkına vardım. Daha doğrusu ben hep La Gazzetta dello Sport'un RCS kodlu serisi üzerinden gidiyordum ve 1'den 135. sayıya kadar tamamlamıştım, OverDAY gibi sitelerde 1'den 34'e kadar olan sayılar gördüğümde ne de olsa elimde mevcut diye indirmiyordum ama şimdi klasörlerimi gözden geçirdim, örneğin 2 ayrı 33. sayı var, birisinin macera adı Il terrore delle Giubbe Rosse III iken diğerinin macera adı L'ospite dei trappers. Sayfa sayıları da farklı (85 & 259). Ayrıca serilerden birini yalnızca 34'üncü sayıya kadar bulabiliyorum ancak 34. sayının arka kapağında 100. sayıya kadar listelenmiş, acaba 34 sonrası sayılar basıldı da internet ortamında mı yayınlanmadı? Ya da bu serileri birbirinden ayıran fark (sayfa sayısı ve kapak dışında) nedir? Bu konuda bilgi verebilecek olan dostlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Arşivimi taradığımda aynı sorunu gördüm. Assad'ın yükledikleri 3 öykü bir arada 250-300 sayfa idi. Bendeki dosylar ise 80-100 sayfa tek öykü idi. Ayrıca Assad'in dosyaları daha netti. Bnedeki dosyalar ise kitaplardan taranmış dosyalardı. Buna rağmen ben elimdeki dosyları gözden geçirerek Assad'ın bıraktığı yerden yükledim.

Sözünü ettiğiniz farklılığın neden kaynaklandığını bilmiyorum

Aklıma gelen Tex'lerde olduğu gibi dönem dönem aynı öyküleri farklı formatlarda (66 sayfa, 116 sayfa, 240 sayfa, 300 sayfa gibi farklı sayfa sayısı ile, altın seri, özel seri, albio, BIS, klasik gibi farklı isimler altında) satışa sunmalarından dolayı bu farklılıkların oluştuğudur.

İtalyanca bilenler sanırım daha net bir açıklama yaparlar.

Little Guitars

Yeni Üye
21 Ağu 2019
76
173
Arşivimi taradığımda aynı sorunu gördüm. Assad'ın yükledikleri 3 öykü bir arada 250-300 sayfa idi. Bendeki dosylar ise 80-100 sayfa tek öykü idi. Ayrıca Assad'in dosyaları daha netti. Bnedeki dosyalar ise kitaplardan taranmış dosyalardı. Buna rağmen ben elimdeki dosyları gözden geçirerek Assad'ın bıraktığı yerden yükledim.

Sözünü ettiğiniz farklılığın neden kaynaklandığını bilmiyorum

Aklıma gelen Tex'lerde olduğu gibi dönem dönem aynı öyküleri farklı formatlarda (66 sayfa, 116 sayfa, 240 sayfa, 300 sayfa gibi farklı sayfa sayısı ile, altın seri, özel seri, albio, BIS, klasik gibi farklı isimler altında) satışa sunmalarından dolayı bu farklılıkların oluştuğudur.

İtalyanca bilenler sanırım daha net bir açıklama yaparlar.

İtalyanca biliyorum, konuyu araştıracağım, çözebilirsem bilgi vereceğim.
saygılar

Utkuhan

Yeni Üye
2 Şub 2019
72
188
Arkadaşım 1 den 34 e kadar olan seri cilt olarak basılmıştır, ve 1 yada iki tam maceradan oluşur. Örneğin cilt 1, ilk üç sayıdan oluşuyor ve tam macerayı oluşturuyor, o yüzden sayfa sayıları değişik. Saygılarımla.